Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна

Житомирщина сьогодні виступає за підвищення якості життя

Автор: Веле Штилвелд, Перша Земельна, 24.06.2008, 22:50:03

Велике береться з малого… Днями в селищі Озерне під Житомиром (поруч відомий аеродром, який використовується військовими і цивільними) пройшла екологічна толока «Чистий ліс», в якій взяли участь понад 300 місцевих жителів — лікарів, педагогів, школярів, комунальників, вояків, представників різних громадських організацій.

Командири місцевих військових частин виділили екскаватори і самоскиди. До необхідності взятися за справу громадою призвела надзвичайна засміченість навколишніх лісосмуг побутовим сміттям, що дало підстави назвати місцевість «Екологічним Чорнобилем».

До того велику роз’яснювальну роботу щодо толоки в рамках проекту «Жінки змінюють громади» провів Жіночий інформаційно-консультаційний центр. За підтримки Українського жіночого фонду, як повідомила «Дню» керівник згаданого проекту Ірина Бабенко, було видано і розповсюджено 4 тисячі спеціальних листівок, 1 000 інформаційних бюлетенів, 800 оголошень, виготовлено 4 вуличні стенди із соціальною рекламою.

Всього з лісу було вивезено більше 60 м 3 сміття та ліквідовано 6 стихійних сміттєзвалищ. Як вважає І. Бабенко, проведення екологічної толоки стало одним з кроків з розвитку в Озерному засад громадянського суспільства, оскільки значна частина населення селища прийшла до усвідомлення, що тільки разом можна долати перешкоди на шляху до підвищення рівня та якості життя. Тепер слово за депутатами селищної ради, які мають розробити механізми боротьби із забруднювачами лісу та покращання роботи комунальників.

Та це тільки поодинокий приклад ставлення жителів Житомирщини до свого рідного краю, в якому вони бажають жити заможно і затишно. Але на цьому шляху у них є деякі перепони.

В основному генеральні плани населених пунктів області розроблялися у 1970-80-х рр. ХХ-го століття і на сьогоднішній день не відповідають сучасним вимогам, а для 605 населених пунктів вони взагалі не розроблялися.

Такий стан справ веде до нераціонального використання земельних ресурсів, сприяє хаотичній забудові населених пунктів, що в свою чергу погіршує розвиток їх інфраструктури.

На виконання Закону України «Про генеральну схему планування території України» Головним управлінням підготовлено розпорядження голови обласної державної адміністрації «Про Програми розробки та коригування генеральних планів міст та селищ міського типу, схем районів на 2005-2015 рр.». Зазначеним розпорядженням затверджена програма розробки та коригування генеральних планів міст та селищ міського типу по Житомирській області. Житомирською міською радою затверджено генеральний план м. Житомира на період до 2016 р.

Ведеться коригування генеральних планів міст Бердичева, Коростеня, Новоград-Волинського, Овруча, Коростишева. Завершено розробку генплану смт Іршанськ. Генплан готовиться на проведення громадського обговорення та відповідних експертиз.

Зазначеним розпорядженням передбачається розробка схеми планування території Житомирської області (Орієнтована кошторисна вартість близько 500 тис. грн.). Розроблення даних матеріалів є обов’язковою складовою довгострокового стратегічного розвитку всіх регіонів Житомирської області. В бюджетах районних рівнів нажаль кошти на коригування генеральних планів селищ міського типу, сіл майже не виділяються.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.08.02 №1291 головне управління займається проведенням моніторингу реалізації Генеральної схеми планування території України, щороку збирає та надає до Мінбуду України необхідні дані по даних питаннях.

На виконання Закону України від 23 грудні 1998р. №353-XIV «Про топографо-геодезичну діяльність» рішенням 14 сесії від 29.07.04р. №485 Житомирської обласної ради схвалена «Регіональна програма розвитку топографо-геодезичної діяльності та картографування на 2004-2010рр.». Виконання Програми розраховане до 2010 р.

У відповідності з Програмою в області йде робота по коригуванню проектно-планувальної документації на 2005-2010 рр., де комплекс топографо-геодезичних робіт виконуватиме державне підприємство «Поліськгеодезкартографія».

На даний час цим підприємством при підтримці головного управління створена електрона карта масштабу 1:10000 на міста обласного підпорядкування. Створені цифрові плани масштабу 1:2000 на місто Житомир.

По виконанню інженерно-геодезичних робіт, як бази для розробки генеральних планів ведуться слідуючи роботи:

  • – м. Житомир – проведена топозйомка в електронному виді М1:2000; М1:500;
  • – м. Коростень – завершується топозйомка в електронному виді М1:500 в електронному виді;
  • – м. Новоград-Волинський, м. Коростишів – проводиться коригування аерофотозйомки М1:2000;
  • – м. Бердичів, смт Гришківці – проводиться аерофотозйомка;
  • – с. Буч мани Олевського району – виконано топозйомку М1:2000.

А в цей час новації відбуваються не тільки на мапах, бо й динаміка іноземного інвестування в область має тенденцію до зростання, і є всі підстави вважати, що й надалі вона залишиться стабільною і надалі. Про це заявив міністр економіки Богдан Данилишин під час форуму "Житомирщина інвестиційна" у Києві.

За словами керівника економічного відомства, загальний обсяг прямих інвестицій в Україну за останні 7 років зріс з 94 дол. до 630 дол. на одну людину. Збільшення інвестиційних потоків, як зазначалося, відбувається за рахунок економічного потенціалу, що криється в тих регіонах країни, які до певного часу не користувалися особливою увагою широких бізнесових кіл. Нині спостерігається виправлення ситуації, вважає Б.Данилишин, і приклад тому – Житомирщина.

З економічним та інвестиційним потенціалом Житомирщини представників дипломатичного корпусу та інвесторів познайомив губернатор Житомирської області Юрій Забела, який зокрема сказав, що у 2007 р. в загальний капітал Житомирської області поступило інвестицій майже 2,5 млрд., що на млрд. більше ніж в 2006 р.

А в 2008 р. Юрій Забела дав доручення знайти земельні ділянки під будівництво льодових палаців. Ймовірно, перший з’явиться на території технологічного університету. Інший – в районі обласної дитячої лікарня на Станішівці.

Однак, мова йде про попередні плани, адже будівництво льодових палаців включає в себе ряд вимог. Зокрема, територія комплексу повинна займати 3,5 га. Будівництво льодових палаців передбачено у рамках реалізації програми «Хокей України», яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України.

Програмою «Хокей України» передбачено створення сучасної спортивної бази для розвитку виду спорту, залучення до занять широких верств населення, у першу чергу – дітей шкільного віку та молоді, відродження традицій розвитку хокею з шайбою в Україні, поетапне доведення рівня розвитку хокею у державі до європейських та світових стандартів.

Український хокей святкуватиме своє сторіччя у 2010 р. Дана цільова соціальна програма передбачає будівництво у регіонах України, у тому числі і в Житомирській області споруд зі штучним льодом.

На область також покладається завдання відкриття відділень хокею у дитячо-юнацьких спортивних школах та запровадження навчання базових елементів хокею для школярів молодших класів. До 2012 р. державі планується збудувати 60 таких об’єктів (по 12 щороку).

Вересень 2008 р. стане «урожайним» місяцем для жителів м. Житомира і в іншому сенсі: в цей час відкриється багатофункціональний комплекс Глобал.UA. У даному об’єкті розмістяться наступні великі магазини:

  • – продовольчий гіпермаркет «Караван»,
  • – супермаркет електроніки «Мега Макс».

Багатофункціональний комплекс Глобал.UA є сучасним багатоякірним об’єктом, що поєднує в собі великоформатні магазини повсякденних і модних товарів із зоною відпочинку й розваг. Для задоволення запитів відвідувачів пропонуються не тільки високоякісні товари відомих торговельних марок, представлених мережними операторами, але й широкий спектр послуг.

Ексклюзивним агентом по наборі орендарів у цей об’єкт є «Українська Торговельна Гільдія».

То ж і ми є свідками, як область-сусідка прямує у реальність нового століття, хоч і наступає їй на п’яти столиця.

Хотілось би, щоб мандри по областям України під приводом вчителів-краєзнавців становилися ще потужнішими і цікавішими рік від року. Бо коли на уроках економічної географії сучасні старшокласники дещо мляво вивчають українську економічну реальність, то реальні відвідини сусідніх областей країн надасть їх відповідям на уроках відчайдушних п’ятнадцятирічних капітанів рідного неозорого українського всесвіту – барвистого дивосвіту, з якого ми родом.

Автор: Веле Штилвелд, Перша Земельна, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info

http://www.1zemelna.com.ua/
Місто | 24.06.2008 | Переглядів: 9006

Коментарів: 1
yakist
1 Якість Життя (yakist)   • 19:15:33, 27.08.2008 [Материал]

Мы всегда поддерживаем такие идеи!