Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто

В Житомире найдены инспекторы ГАИ которые не берут взятки. ФОТО

Автор: Вадим Павлюк, «20 хвилин», 22.09.2008, 10:39:28
Інспектори ДАІ, які не беруть хабарів
Повідомлення про інцидент, який стався минулого тижня на дорозі неподалік Радомишся, викликав чималий ажіотаж серед житомирян. 10 вересня наряд Державної патрульної служби, старшим якого був прапорщик Руслан Кошарний (на фото - праворуч), зупинив автомобіль ВАЗ-2106, водій якого перебував у нетверезому стані.

Наполеглива спроба водія уникнути відповідальності, запропонував працівникам ДАІ хабар – 300 гривень. За що і поплатився – тепер він нестиме відповідальність і за керування автомобілем у стані сп’яніння, і за спробу дачі хабаря.

Здавалося б, нічого особливого не сталося – працівник міліції відмовився від хабаря і виконав свою роботу. Але на фоні  стереотипу, який склався в суспільстві, що „ДАІшники – здирники” (не кажучи вже про численні анекдоти, які ще більше популярізують цей образ), даний випадок виглядає як щось неймовірне. Проте, як зазначив в інтерв’ю газеті „20 хвилин” прапорщик Руслан Кошарний, суспільний стереотип не відтворює реальної картини.


Житомир. Інспектори ДАІ - які не беруть хабарів

РУСЛАН КОШАРНИЙ: „Анекдоти про ДАІшників сприймаю з юмором”

– Руслане, що саме відбулося 10 вересня під Радомишлем?

– Я, разом із сержантом Максимом Чуяном тапрапорщиком Іваном Григорьвим, побачили, що нам назустріч їде автомобіль і виляє по дорозі. Зупинили. Водій, за всіма зовнішніми ознаками, був у стані сп’яніння – хитався, відчувався запах, мова була не’язна. Ми запропонували йому пройти медосвідчення, на що він і погодився, зазначивши, що алкоголю не вживав. Але коли ми вирушили з ним, він передумав, яказав, що відмовляється від медосвідчення. Власне, має на це право. Ми зупинились, щоб задокументувати відмову. Чуян зупинив двох понятих. І якраз, коли підійшли поняті, чоловік сказал: „Хлопці, не треба протоколів, давайте домовимось – я даю 300 гривень і їду собі...”. Це все чули поняті, які мимоволі стали свідчками дачі хабаря. Я пояснив чоловіку, що це незаконно – треба скласти протокол, відправити до суду і потім сплатити штраф. Але чоловік наполягав, витяг гроші і поклав просто зверху на протокол. Ми склали акт вилучення, поняті перерахували гроші – там було рівно 300 гривень, після чого водія доставили до Радомишильского райвідділу міліції.

– Часто трапляються такі інциденти?

– За цей рік в області було задокументовано понад 60 спроб дачі харабя працівнику ДАІ. І пояснюєш же людям, що це незаконно... Але ж всі читають газети (посміхається), а там здебільшого пишуть, що ДАІшники здирники. От люди і важають, що автоінспектору треба дати „на лапу”.

– Люди кажуть, мовляв, „ДАІшники зупиняють лише водіїв на „Жигулях”, а на крутих уваги не звертають”...

– Зупиняли та офорпляли і „крутих”. Ми не робимо різниці. Головне, щоб під час спроби дачі хабаря було хочаб двоє свідків. Інакше факт неможливо довести.

– Який найбільший хабар пропонували особисто Вам?

– Рік тому був випадок, коли пропонували 700 доларів. Ми тоді зупинили вантажівку. За документами в кузові мав бути зелений горошок, а виявилось 12 тон спирту. Коли ми почали оформляти протокол, експедитор підійшов і запропонував хабар – 700 доларів. Власне, оформили і нелегальний спирт, і дачу хабаря.

– Скільки років Ви служите в ДАІ і що найважче у цій роботі?

– На службі я з 1996 року. Найважче, мабуть, спілкування з водіями. За день доводится спілкуватися більш ніж з 50 власниками авто. Здебільшого, коли зупиняєш машину, водій заздалегідь налаштований вороже. Може нагрубити. Взагалі, за день можна такого в свій бік наслухатись...

– Яка категорія водіїв є найбільш складною? І чи правда кажуть, що жінка за кермом – то справжня біда?

– Найскладніше з п’яними водіями. Вони можуть бути зовсім неадекватні, іноді доводиться застосовувати до них навіть фізичну силу. А ось жінки, мушу визнати, їздять акуратніше, ніж чоловіки. І спілкуються з автоінспекторами ввічливіше та привітніше.

– Чи обмежуться Ваша служба лише роботою на автошляхах?

– Звичайно ні. Часто доводиться і драки розбороняти, і крадіїв затримувати. Був випадок, коли в Житомирі на вул. Гагаріна зупиняє нашу машину чоловік і каже: „Там квартиру грабують!”. Підбігаємо до будинку, а злодій якраз через балком тікає. Наздогнали, затримали, викликали опергрупу. Нині він вдбуває покарання.

– Як Ви сприймаєте анекдоти та „байки” про ДАІшників?

– З юмором... Але дружина каже: „З тобою нікуди вийти неможна”... Бо як тільки чують, що я працівник ДАІ, то всі розмови починаються лише про те у кого які інциденти були з ДАІ і як несправелдиво водія покарали. Вечір пропав.

– Багато часу забирає служба?

– Вільним залишається лише час для сну. А якщо і трапляється вільний день (маю один вихідний), то провожу його лише з сім’єб – треба ж з дитиною кудись піти погуляти...

ДО РЕЧІ Сьогодні в Житомирській області середня місячна зарплата інспектора ДАІ становить 1200-1500 гривень.

Автор: Вадим Павлюк, «20 хвилин», редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info

http://20minut.ua/
Місто | 22.09.2008 | Переглядів: 9778

Коментарів: 2
mighty
1 Сергей (mighty)   • 11:57:13, 22.09.2008 [Материал]

как говорится, водитель сам дурак, дождался свидетелей, чтобы дать взятку smile
VITALIK13
2 V.P.V (VITALIK13)   • 22:37:31, 08.12.2008 [Материал]

А план выполнить нада !!!!! Вот и стал честным наш инспектор ДАІ.
ВОТ УМОРА, Я ТАКОГО НИКОГДА НЕ ВИДЕЛ.!!!!!!!!!