ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто |
Наполеглива спроба водія уникнути відповідальності, запропонував працівникам ДАІ хабар – 300 гривень. За що і поплатився – тепер він нестиме відповідальність і за керування автомобілем у стані сп’яніння, і за спробу дачі хабаря.
Здавалося б, нічого особливого не сталося – працівник міліції відмовився від хабаря і виконав свою роботу. Але на фоні стереотипу, який склався в суспільстві, що „ДАІшники – здирники” (не кажучи вже про численні анекдоти, які ще більше популярізують цей образ), даний випадок виглядає як щось неймовірне. Проте, як зазначив в інтерв’ю газеті „20 хвилин” прапорщик Руслан Кошарний, суспільний стереотип не відтворює реальної картини.
РУСЛАН КОШАРНИЙ: „Анекдоти про ДАІшників сприймаю з юмором”
– Руслане, що саме відбулося 10 вересня під Радомишлем?
– Я, разом із сержантом Максимом Чуяном тапрапорщиком Іваном Григорьвим, побачили, що нам назустріч їде автомобіль і виляє по дорозі. Зупинили. Водій, за всіма зовнішніми ознаками, був у стані сп’яніння – хитався, відчувався запах, мова була не’язна. Ми запропонували йому пройти медосвідчення, на що він і погодився, зазначивши, що алкоголю не вживав. Але коли ми вирушили з ним, він передумав, яказав, що відмовляється від медосвідчення. Власне, має на це право. Ми зупинились, щоб задокументувати відмову. Чуян зупинив двох понятих. І якраз, коли підійшли поняті, чоловік сказал: „Хлопці, не треба протоколів, давайте домовимось – я даю 300 гривень і їду собі...”. Це все чули поняті, які мимоволі стали свідчками дачі хабаря. Я пояснив чоловіку, що це незаконно – треба скласти протокол, відправити до суду і потім сплатити штраф. Але чоловік наполягав, витяг гроші і поклав просто зверху на протокол. Ми склали акт вилучення, поняті перерахували гроші – там було рівно 300 гривень, після чого водія доставили до Радомишильского райвідділу міліції.
– Часто трапляються такі інциденти?
– За цей рік в області було задокументовано понад 60 спроб дачі харабя працівнику ДАІ. І пояснюєш же людям, що це незаконно... Але ж всі читають газети (посміхається), а там здебільшого пишуть, що ДАІшники здирники. От люди і важають, що автоінспектору треба дати „на лапу”.
– Люди кажуть, мовляв, „ДАІшники зупиняють лише водіїв на „Жигулях”, а на крутих уваги не звертають”...
– Зупиняли та офорпляли і „крутих”. Ми не робимо різниці. Головне, щоб під час спроби дачі хабаря було хочаб двоє свідків. Інакше факт неможливо довести.
– Який найбільший хабар пропонували особисто Вам?
– Рік тому був випадок, коли пропонували 700 доларів. Ми тоді зупинили вантажівку. За документами в кузові мав бути зелений горошок, а виявилось 12 тон спирту. Коли ми почали оформляти протокол, експедитор підійшов і запропонував хабар – 700 доларів. Власне, оформили і нелегальний спирт, і дачу хабаря.
– Скільки років Ви служите в ДАІ і що найважче у цій роботі?
– На службі я з 1996 року. Найважче, мабуть, спілкування з водіями. За день доводится спілкуватися більш ніж з 50 власниками авто. Здебільшого, коли зупиняєш машину, водій заздалегідь налаштований вороже. Може нагрубити. Взагалі, за день можна такого в свій бік наслухатись...
– Яка категорія водіїв є найбільш складною? І чи правда кажуть, що жінка за кермом – то справжня біда?
– Найскладніше з п’яними водіями. Вони можуть бути зовсім неадекватні, іноді доводиться застосовувати до них навіть фізичну силу. А ось жінки, мушу визнати, їздять акуратніше, ніж чоловіки. І спілкуються з автоінспекторами ввічливіше та привітніше.
– Чи обмежуться Ваша служба лише роботою на автошляхах?
– Звичайно ні. Часто доводиться і драки розбороняти, і крадіїв затримувати. Був випадок, коли в Житомирі на вул. Гагаріна зупиняє нашу машину чоловік і каже: „Там квартиру грабують!”. Підбігаємо до будинку, а злодій якраз через балком тікає. Наздогнали, затримали, викликали опергрупу. Нині він вдбуває покарання.
– Як Ви сприймаєте анекдоти та „байки” про ДАІшників?
– З юмором... Але дружина каже: „З тобою нікуди вийти неможна”... Бо як тільки чують, що я працівник ДАІ, то всі розмови починаються лише про те у кого які інциденти були з ДАІ і як несправелдиво водія покарали. Вечір пропав.
– Багато часу забирає служба?
– Вільним залишається лише час для сну. А якщо і трапляється вільний день (маю один вихідний), то провожу його лише з сім’єб – треба ж з дитиною кудись піти погуляти...
ДО РЕЧІ Сьогодні в Житомирській області середня місячна зарплата інспектора ДАІ становить 1200-1500 гривень.
Автор: Вадим Павлюк, «20 хвилин», редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info
http://20minut.ua/
ВОТ УМОРА, Я ТАКОГО НИКОГДА НЕ ВИДЕЛ.!!!!!!!!!