Партійці житомирської «Батьківщини» пояснили, чому перейшли в «Народний фронт»
Автор: Сергій Пашинський, 15.09.2014, 09:36:10
В Києві, 14 вересня, відбулися з’їзди партій щодо висування своїх членів у кандидати в народні депутати. За тиждень до цього, стало зрозуміло, що Арсеній Яценюк та Олександр Турчинов підуть на вибори окремо від «Батьківщини».
В Мистецьому Арсеналі «Народний фронт» озвучив прізвища людей, які увійдуть в першу двадцятку їхнього списку: Тетяна Чорновіл, Арсен Аваков, Вікторія Сюмар, Лілія Гриневич, Андрій Парубій… і наш житомирянини Сергій Пашинський.
Можливо, з прізвищем Пашинського, який довгий час був головою обласної парторганізації «Батьківщина», і пов'язаний перехід певної кількості «бютівців» до «Народного фронту».
Екс-заступник голови обласної парторганізації «Батьківщина», нині керівник виборчого штабу «Народного Фронту» на Житомирщині, на з’їзді два відповіді на кілька запитань.
За законодавством партії має бути два роки, щоб взяти участь у виборах? Ваша має такий термін?
- На жаль, законодавство не дозволяє молодим партіям брати участь у виборах, тому доводиться дещо хитрувати. Ми з’їздом перейменували іншу партію, яка має політичний стаж.
Чому вирішити змінити партію, враховуючи, що пробули в «Батьківщині» близько 10 років і займали немалу посаду в ній?
- По–перше, якщо в «Народному фронті» є команда, яка знає, що робити і вже це робить, то в інших партіях я не бачу такої гармонійної команди. У разі перемоги ця команда візьме на себе відповідальність за політичне, економічне майбутнє, за питання оборони країни. По-друге, у суспільства є нові виклики. Змінилася ситуація щодо потреби одного яскравого лідера. В партії повинна буту командна робота, в якій кожен буде працювати за своїм напрямком.
Це одна з причин, чому «Народний фронт» не пішов з «Блоком Порошенка»?
- Так. Якщо була партія «Солідарність», то навіщо її перейменовувати у «Блок Порошенка», а 1-ше місце в списку віддавати міському голові Києва, який каже, що хоче залишитися на своїй посаді. Друга причина – це неможливість допущення так званих ворогів до Ради. Але ж ви бачите, що Партія регіонів відмовилася від участі у виборах, а про комуністів взагалі нічого не чути.
Зараз, має бути конкуренція цілей, програм, засобів, завдяки яким партії досягатимуть того, чи іншого результату. Немає чорного і білого, демократичне суспільство дуже різне. Шляхом штучного об’єднання ми звужуватимемо права і можливість вибору людей, вони просто не побачать сили, яка їм подобається і не прийдуть на вибори.
Все ж більше цікавлять зміни в області, які відбулися з так-званим «розколом». Тим паче у період виборчої кампанії. Чому одні партійці пішли(Дзюблик, Озерчук, Годований), а інші залишилися?
- Ми не говоримо, що одні погані, а інші кращі, у нас одна мета, але різні тактики. Це персонал вибір кожного. Зокрема, Руслан Годований став першим заступником керівника штабу.
По яким округам Житомирщини ваша нова партія висунула мажоритарників?
- Це були ті люди, які дійсно цього хотіли. По 64-му округу піде Андрій Озерчук(від авт.. - директор державного концерну «Укрторф»), а 66-му – Павло Дзюблик(від авт.. – голова Черняхівської районної адміністрації). «Народний фронт» - це не виборчий проект, це партія, яка буде розбудовуватися і матиме усю партійну ієрархію. В четвер планується розширена прес-конференція.
Якою тепер буде співпраця з іншими партіями, зокрема з «Батьківщиною»?
- У нас конструктивна співпраця зі всіма політсилами. Скажу більше, якщо хтось матиме бажання робити спекуляції, то я вважаю Віталія Француза найпоряднішою людиною, найпрофесійнішим політиком Житомирської області і політиком, який найбільш відповідає посаді – голови обласної ради. Фракція «Батьківщина» в обласній раді єдина і монолітна.
Автор: Сергій Пашинський, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info
Місто
| 15.09.2014
| Переглядів: 2266