Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Місто, Україна

Игорь Гундич, о реализованных идеях и про развитие Житомира в будущем. ФОТО

Автор: Ганна Мироненко, 14.01.2009, 17:35:42
Посадовець розповідає про успіхи влади у минулому році, говорить як у наступному криза вплине на розвиток міста, а також про освітлення вулиць, дороги, тротуари і стратегічний план Житомира.

Із заступником Житомирського міського голови Ігорем Гундичем зустрілися напередодні Нового року. В один із передсвяткових днів довелося вичекати ще годину після офіційного завершення робочого дня.

Пан Гундич пояснює, що багатьом знадобилося саме у цьому році вирішити справи аби не тягнути їх у наступний. Він запрошує до кабінету, де сідаємо за стіл для нарад. Тут Ігор Петрович обладнав собі робоче місце. Воно у прямому сенсі завалене стосами документів і канцелярських папок «До підпису». На робочому столі у кінці кабінету біля включеного компьютера також лежать папери, але їх значно менше.

-За робочим столом погана аура, якщо Ви перебралися за стіл для нарад?

-Зовсім ні. Просто так мені зручніше приймати відвідувачів.

Гундич пропонує кави/чаю. Просить секретаря включити електрочайник, із шафи дістає чашку з сітом для заварювання чаю.

- Друзі подарували, - каже він. - Рідко є можливість попити чаю. Але якщо вже є час, то люблю хороший чорний і п`ю тільки з цієї чашки.

-У 2008 році зроблено багато. На Вашу, думку що є найважливішим для міста?

-Усе, що робилося, є важливим й актуальним. Зробили благоустрій вулиці Московської - показали городянам як вона суперово може виглядати, якщо навести лад. До речі, багато хто не вірив, що можливо. Зробили важливий крок в освітленні вулиць міста. І люди це побачили. Почали - навіть сказав би - проексперементували - із впровадженням одностороннього руху. Після того як зробили рух в один бік на ділянці вулиці Перемоги, то навіть скептики переконалися, що за цим перспектива.

У принципі в кожному напрямку діяльності є здобутки. Більше ста дахів капітально відремонтували. Добудовуємо міську дитячу лікарню на вулиці Шевченка 2. Для цього виділили з бюджету 2,5 млн грн.

Відремонтували дорожне покриття на вулицях Короленка, 1-го Травня, Леваневського, Старовільській, Котовського, Щорса, Мануїльського та багато інших. До речі, поставили за мету щороку асфальтувати грунтові дороги. Уже зробили вулиці Саєнка і Коростишівську. У 2009 мабуть буде черга вулиці Червоноармійської або Козацької. Хоча це дороге задоволення - треба розробляти проектну документацію, робити так звану зливову каналізацію тощо.

-Ви особисто опікуєтеся безпекою руху у місті. За цей рік встановлено багато нових діодних світофорів, знаків, «лежачих поліцейських», нових стійок для світлофорів, пішохідних огороджень, відновлена розмітка тощо. Чи є результат від цієї роботи і чи буде вона продовжена у наступному році?

-Над цим треба працювати яким би складним не був наступний рік. Адже безпека руху - це життя людини, а його жодними грошима не виміряєш.

Одне з перших завдань будь-якої влади - щоб мешканці почували себе безпечно, зручно, комфортно у місті.

Щодо результату - днями завдяки турнікету легковик не заїхав прямо у двері приміщення міської ради, куди щосекунди заходять і виходять люди. (В ожеледицю автомобіль Ауді протаранив огорожу і зупинився у 40 сантиметрах від сходинок мерії. – Прим.ред.). Дехто вважав, що він тут не потрібен.

У 2009 треба зробити не менше, ніж у попердньому. Якщо все буде добре, то презентуємо відеоспостереження на майдані Соборному і вулиці Московській біля ринку. Городяни почуватимуть себе там безпечніше навіть у нічний час. Заодно і майно громади буде під контролем, щоб не розкрадали і не псували.

-Ми заговорили про благоустрій вулиць. У наступному році плануєте продовжити роботу над Московською у частині Житнього ринку?

-Розглядаємо пропозицію щодо створення там підземного комплексу. Сподіваємося, що за рахунок спонсорів нам вдасться зробити не лише підземний пішохідний перехід, а й благоустрій цієї вулиці з усіх боків.

Загалом ми бачимо, що у місті тротуари не у належному стані, але благоустрій це дуже дороге задоволення - міліони гривень.

-Що буде із багатостраждальною Михайлівською - єдиною пішохідною вулицею міста?

-Її благоустрій поки що відкладемо. У наступному році хочемо подарувати городянам ще одну гарно облаштовану ділянку на майдані Соборному. Відновимо фонтан, зробимо сквер. Плануємо поставити там памятний знак на честь 1125-ої річниці з дня заснування Житомира.

-Ігоре Петровичу, Ви один із ідеологів створення муніципальної міліції міста. Вона уже деякий час працює, є результати?

-Ми ще не підбили підсумків її роботи (на момент запису розмови. - Прим.ред.). Після свят обов’язково подивимося на здобутки і втрати.

Особисто мене здивувало, що важко набрати людей до лав муніципальної міліції. Зараз маємо 18 працівників, хоча планували 33. Ясна річ, виконали менше поставлених завдань. Проте є багато позитивів. Завдяки участі муніципальних міліціонерів ліквідовано багато несанкціонованих сміттєзвалищ. До інспекторів виконкому, які працювали на стихійних ринках, серйозніше ставилися, коли поруч були люди у формі. Кожне управління, служба муніципалітету, комунальне підприємство, що надає послуги населенню, залучає їх для проведення профілактичної роботи. Після одного зі спільних рейдів із працівниками водоканалу, мешканці будинку одразу погасили девять тисяч гривнь, що заборгували підприємству.

Отож, я переконаний, що муніципальна міліція працює ефективно. У наступному році намагатимемося зробити так, щоб при кожному ЖЕКу був муніципальний міліціонер. Він буде першою допомогою для мешканців.

 

У Житомирі створена муніципальна міліція

 
-У 2008 році було відремонтовано і реконструйовано багато доріг у місті. У наступному році ця робота продовжиться?

-Зараз важко робити прогнози - криза внесе певні корективи у наші плани. Якщо ми зможемо зафіксувати те, що було зроблено по дорогам на рівні 2008 року, це буде чудово. Адже через кризу нам певно треба буде подумати про соціальне спрямування бюджету. Ми маємо допомогти найменш захищеним перед кризою житомирянам.

У кутку на підлозі великий годинник відбиває половину години. Ігор Гундич робить ковток охолонувшого чаю і бере до рук Нокію 6300. Просить вибачити й телефонує. Із співрозмовником говорить про охорону головної ялинки Житомира.

-На початку нашої розмови Ви згадували про важливий для міста почин в організації одностороннього руху. Яка перспектива його впровадження у 2009 році?

-Скажу банальність - усе завжди залежить від фінансування. Розраховуємо, що про нас не забуде держава - адже через Житомир будуть їхати футбольні фанати на Євро-2012.

Сподіваємося, що якби не було важко, але з держбюджету одержимо гроші на наші дороги. Тож зараз розробляємо проекти реконструкції вулиці Ватутіна, проспекту Миру, Київського шосе.

Щодо односторонього руху - це потрібна річ. Але зараз не можу сказати однозначно чи продовжимо роботу і завершимо початий проект, частиною якого є вулиця Перемоги.

-Я так розумію, що через кризу доведеться відкласти ідею будівництва міні-автостанцій? (За проектом міні-автостанції розташують на вїздах до Житомира, що дозволить зменшити кількість транзитного транспорту на центральних вулицях міста, а також підтримати економічний стан трамвайно-тролейбусного управління. - Прим. ред.).


-Відкладати нічого не можна. Маємо планово працювати. Розробляється проектна документація по двом міні-автостанціям: на вулиці Черняховського і проспекті Миру. Зараз шукаємо місця їх розміщення.

-Наприкінці 2008 року у Житомирі була змінена схема руху громадського транспорту. Як городяни поставилися до цього? Невдоволених багато?

-У процесі впровадження виявили деякі помилки. Але не помиляється той, хто нічого не робить. Наприклад, ми трохи погарячкували із тролейбусним маршрутом №7 на вулиці Котовського. На прохання мешканців його відновили, хоч сам маршрут економічно невигідний.

Проте вцілому мало хто нарікав. Гадаю, що зараз ми обрали найоптимальнішу схему електротранспорту і з боку забезпечення пасажирів транспортом, і з боку економії для трамвайно-тролейбусного управління.

-До речі, що буде із Житомирським трамвайно-тролейбусним управлінням? Підприємcтво переживає не кращі часи. Тим не менше нові тролейбуси таки купуються...


-Якби були кошти, то можна було би оновити транспортний парк підприємтва за п’ять років. Це дозволило би зменшити використання електроенергії, витрати на запчастини тощо.

Електротранспорт найекологічніший вид. Тому всіляко будемо підтримувати ЖТТУ і допомагати вийти із ситуації, яка склалася для всіх без виключення трамвайно-тролейбусних підприємтв України.

Цю проблему має вирішувати також і держава. У нас тільки пільгових категорій сила-силенна... Або їх зменшувати, або збільшувати видатки на покриття збитків, або надавати пасажирам адресну допомогу.

-У Житомирі вдалося «наїхати» на гральні автомати - вони вже не стоять просто неба на вулицях. Боротьба триватиме?

-Певні успіхи є, але тепер власники грального бізнесу намагаються тулити куди тільки можна в інші приміщення. З острахом дивлюся, як вони розвиваються у місті. Будемо обмежувати цю діяльність. Адже ігроманія - це страшна хвороба...

Заступник міського голови відволікається на телевізор, який неголосно працював під час спілкування. На 5 каналі почався випуск новин. Пан Гундич слухає заголовки головних повідомлень і повертається до розмови.

-Зроблені певні кроки в розробці й ухваленні Стратегічного плану розвитку міста на десятиріччя. Він буде виконуватися чи це задля «галочки»? Наскільки він важливий для Житомира?

-Це справді важлива річ. Для того щоб рухатися уперед, нам потрібна стратегія. Ми маємо розуміти у яких напрямках треба розвиватися у найближчі два-три чи пять років; знати, які сфери є пріорітетними. Це визначається звичайним опитуванням житомирян - вони хочуть чистої води з-під крану, відремонтовані тротуари, гарячу воду тощо.

Звичайно статті витрат для цих робіт не маленькі, але якщо виконувати поступово, то врешті ми все зробимо. Я раніше не міг подумати, що таке гарне освітлення можна зробити у місті. Але якщо виконання цієї програми розписати на три роки, то задум стає цілком реальним. Зробили освітлення – на наступні 2-4 роки можна розписати іншу програму. Головне дотримуватися статегії розвитку. Стратегічний план не має лягти настільною книгою і припадати пилом. Наразі це наша задача.

Раніше, до речі, не було прапору міста, статуту, який плануємо ухвалити вже у першому кварталі 2009 року. А з цих речей починається патріотизм до свого міста.

 


Нові слітлофори на вулицях Житомира

 
-Яких подарунків чекати житомирянам від влади у наступному році?

-Сподіваюся завершимо з освітленням і воно буде на всіх вулицях міста. Як уже говорив, плануємо відновити фонтан на майдані Соборному. Погано, що у цьому році не вдалося завершити приватизацію готелю «Житомир». Частину виручених коштів хочемо спрямувати навести лад на тротуарах, на прибудинкових територіях семи ЖЕКів, відремонтувати там мережі.

Однак, ще раз зауважу - можливо вдасться зробити менше, ніж плануємо, оскільки ми маємо підтримати найменш захищених житомирян у часи кризи.

Автор: Ганна Мироненко, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info


Місто | 14.01.2009 | Переглядів: 8181

Коментарів: 2
Іван
1 Іван Саюк (Іван)   • 12:39:20, 14.01.2009 [Материал]

А чому ж ніхто не запитує про спорт і міський стадіон? Чи може місто із статусом обласного центру не повинно мати своєї футбольної команди?
woland
2 WolanD (woland)   • 16:52:04, 15.01.2009 [Материал]

Іване, якби ти реально цікавився проблемою, а не бла-бла-бла, то мав би знати, що місто (Тимофіївна, зокрема) неодноразово зверталась до облдержадміністрації з проханням передати на баланс хоча б один стадіон (в парку чи Спартак), однак - отримувала відмову.

Тому питання не за адресою.