Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Місто, Україна

Житомирський Афганфест

Автор: Олег Павленко, 13.02.2009, 15:08:07
11 лютого 2009,  у переповненій залі обласної філармонії відбувся Поліський  літературно-музичний фестиваль „РОЗСТРІЛЯНА МОЛОДІСТЬ", котрий приурочений до 20-річчя виведення радянських військ з Республіки Афганістан та Дня вшанування воїнів-інтернаціоналістів, що приймали участь у бойових конфліктах на територіях інших держав.

Вже на вході до філармонії  святковий фестивальний тон задавав зведений духовий оркестр Житомирського професійного політехнічного та Новоград-Волинського професійного ліцеїв.

У фойє глядачі мали можливість ознайомитися з виставкою книг та творів на афганську тематику, зорганізованою Житомирським професійним ліцеєм харчових технологій та Житомирським обласним Будинком художньої та технічної творчості, а також побачити графічні роботи житомирського художника Юрія БІРЮКОВА.

Як глядач, котрий не перший рік є гостем цього фестивалю, можу сказати, що він професійно виріс за ці роки, обріс своїми традиціями.

Майже всі номери заключного концерту фестивалю – як пісні, так і вірші, були виконані на досить таки високому професійному рівні. Від виконання багатьох пробивало «на сльозу».

Житомир у  пісенному жанрі представили виконавці - дует Вадим ШИКЕРА та Володимир ПЕНЬКІВСЬКИЙ,  Віктор СКВОРЦОВ, автор–виконавець  Костянтин КУЛІКОВ. Безперечно, окрасою фестивальної сцени стали житомирські виконавиці – співачки Світлана ЛОЗКО, Анастасія ШУЛАКОВА, Ліга МЕЛЬНИК та Лілія СМІРНОВА.

Обласні районні центри Житомирщини успішно представляли співаки - Андрій та Петро  ЯНКЕВИЧІ (м.Овруч), Євген РИБАК та В΄ячеслав РУДЯШКІН (м. Баранівка), Ярослав Савченко та Анатолій Лисак (м.Бердичів), відомий співак та композитор Олесь КОЛЯДА (м. Бердичів)  та  гурт «Співучі соколи» (м. Коростишів).

Доволі об΄ємно на фестивалі пролунало поетично слово як у виконанні самих авторів, так і читців-декламаторів.

Авторський поетичний цех представляли Людмила ГЕРАСИМЕНКО, Антоніна КОЛОСОВСЬКА, Лілія ГЕРАСИМЧУК  та автор ідеї і засновник фестивалю - поет Анатолій ШМАЛЮК.

Вразив високий рівень виконавців у жанрі декламації – читців Катерини ЛИТВИНЧУК, Костянтина ОРЛОВА (м.Житомир), Андрія ПУГАЧА (м.Бердичів), Анни НИЧИПОРУК (м.Новоград-Волинський), Юлії ДАЛЬКЕВИЧ (м. Коростишів), Марини КУТЮК (с.Великі Коровинці  Чуднівського р-ну). Безперечно, зірочкою фестивалю стала учениця 4-го класу ЗОСШ №23 м. Житомира Анастасія ПІОНТКІВСЬКА, котра майстерно, з почуттям, прочитала «Разговор с портретом» Юрія Слатова, керівника відомого гурту «Голубые береты», за що отримала у подарунок від магазину «Світ іграшок»  та Б
 лагодійного  фонду «Ангели Добра України» велику ляльку, трохи меншу від самої виконавиці, та диплом.

Хотілося б зауважити, щоб поетична сторона фестивалю не перетворювалася в авторський вечір поета Анатолія Шмалюка, адже в українській поезії достатньо багато поетичних творів і інших майстрів поетичного слова, що висвітлюють подвиг воїна-інтернаціоналіста.

Приємно було чути зі сцени пісні у виконанні самих воїнів-афганців – відомого житомирського виконавця військово-патріотичних пісень, майора у запасі Олександра ГЛАДИШЕВА і  очолюваний ним гурт «Пам΄ять» та лауреата багатьох конкурсів та фестивалів афганської пісні, автора-виконавця  Миколу ХАНИКА з Новограду-Волинського.

Оригінальною на фестивалі була і є Хвилина Мовчання  - вокально-хореографічна композиція у виконанні Ярослава ТЕПЛОГО та учасників хореографічного колективу Житомирського професійного ліцею сфери послуг.

До сліз роз'ятрили душу та  вразили не тільки мене,але й багатьох глядачів у залі, розповіді ведучих фестивалю Валентини та Ярослава ТЕПЛИХ про воїнів-афганців - кавалера орденів Червоної Зірки та Червоного Прапора, орденів «За заслуги» 2-го та 3-го ступенів, голову Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів України Володимира Станіславовича ПРУШКІВСЬКОГО, випускника суперзасекреченої школи диверсантів зовнішньої розвідки КДБ  СРСР  КУОС, учасника груп спеціального призначення «Зеніт» та «Каскад», нагородженого багатьма урядовими нагородами, серед яких і медаль «За відвагу», майора КДБ у запасі Федора Григоровича ЯКОВЛЄВА, про військових медиків полковника медичної служби у запасі Валерія Броніславовича РЕНЬКАСА та полковника медичної служби у відставці  Михайла Васильовича ШКЛЯРУКА, вдову воїна -інтернаціоналіста Аліну Казимирівну ЯРОШ.

Безперечно, були офіційні вітання фестивалю і від влади: від Житомирської обласної – в особі Миколи СЮРАВЧИКА, від Житомирської міської – Олега СТАРИНЦЯ.

Нестандартно, але по-жіночому, тепло, щиро, душевно, віднеслася до цього голова Богунської районної ради м. Житомира Любов ПЕТРЕНКО. Вона разом з головою Богунської Ради жінок Світланою КАГАНОВИЧ вшанували цінними подарунками у фестивальній залі вдів воїнів-афганців  Аліну Казимирівну ЯРОШ, Надію Дмитрівну ГРИЦЕНКО, Людмилу Петрівну ПОДЛЄСНИХ, матерів загиблих  воїнів-інтернаціоналістів Ганну Петрівну ЛУК΄ЯНЕНКО  та  Раїсу Юхимівну ПАВЛЕНКО.

Гостями фестивалю були ветерани Великої Вітчизняної війни на чолі з головою Ради ветеранів Великої Вітчизняної війни м. Житомира, полковником у відставці Анатолієм Тимофійовичем ТРЄЩОВИМ,  а також представники трудових колективів організацій та установ міста, учнівська молодь.

На диво, наш народ, як «стар, так и млад» витримав майже чотирьохгодинний фестивальний марафон. Лише «здався» у фіналі, вже на нагородній частині, котра на мій погляд, вийшла вельми розтянутою та нудною.

Окрасою, правда, котрої став почесний гість з міста Києва, котрий зі своїм супроводом чесно вислухав всю фестивальну програму - учасник бойових дій у багатьох державах, верховний отаман України та діаспори, гетьман Козацтва Запорізького, маршал козацтва Дмитро Іванович САГАЙДАК, особистість як видно неординарна та інтересна. Нашим чиновникам та й повчитися б у нього як шанувати увагою працю організаторів таких дійств та врешті-решт і глядача.

Порадувало, що фестиваль як завжди має відповідно до ідеї оформлену сцену, а цього року ще і прекрасний банер фестивалю. Як видно з програмки фестивалю, до оформлення долучився Регіональний Продюсерський Центр культури, спорту та реклами «V.I.P.Cтиль».

І, саме головне, на мій погляд. Фестиваль став ще одним доказом того, що серед тої «чернухи»,того негативу, що ллються на людей зі всіх можливих джерел інформації, ще можна зустріти острівки поваги і шани до глядача, до людини, і щире відверте слово, котрого так потребує змучена вкраїнська душа.

Щоб там не говорилося,  і не показувалося, як кажуть, не висвітлювалося, по місцевому радіо, телебаченні та в пресі, хто б себе не називав у різних інтерв'ю засновником та організатором цього, на мій погляд, унікального на просторах України та й бувшого Радянського Союзу фестивалю, але, як показує сам заключний концерт фестивалю, душею цього фестивалю, його локомотивом, єдиними та справжніми натхненниками та організаторами, режисерами-постановниками, авторами сценарію та ведучими фестивалю є Валентина та Ярослав Теплий, вони ж відомий дует «Червоне та чорне», і, зорганізований ними в підтримку цього фестивалю та інших добрих справ, Благодійний Фонд «Ангели Добра України».

Автор: Олег Павленко, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info


Місто | 13.02.2009 | Переглядів: 10336

Коментарів: 1
maestron
1 maestron (maestron)   • 19:47:34, 18.02.2009 [Материал]

Дякую за приємні слова як на свою особисту адресу, так і на адресу інших організаторів та учасників фестивалю. Статтю ми розмістимо, правда з цим коментарем, на нашому сайті www.duet.org.ua, але хотів би додати наступне як суть важливе.
Такі заходи потребують злагодженої роботи багатьох структур і окремих людей, що складають відповідну команду.
у підготовці та проведенні Фестивалю прийняли участь як державні структури,так і громадські.
Хотілося б висловити щиру вдячність
Житомирського професійного ліцею харчових технологій і відповідно його директору, засновнику та голові Організаційного комітету фестивалю Шмалюку Анатолію Миколайовичу,
голові Житомирської міської організації Української Спілки воїнів-афганців Михайлову Олексію Федоровичу ,
директору Житомирського обласного державного Будинку художньої та технічної творчості Ткачук Нелі Дмитрівні.
Веливе спасибі заступнику начальника обласного управління культури Житомирської ОДА Юрію Григоровичу Градовському та дирекції Житомирської обласної філармонії за організаційну підтримку фестивалю.
Так само дякуємо за підтримку за надання рекламних послуг Регіональному Продюсерському Центру культури, спорту та реклами «V.I.P.Cтиль».
За матеріальну підтримку дякуємо Житомирському обласному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів України, ТОВ "КРІГЕРКОТЛОСЕРВІС" та магазину "Світ іграшок".
Щодо зауваження по сценарно-постановочній частині.
Умови фестивалю були доведені до всіх відповідних структур по всій області. Всі бажаючі прийняли участь у відбіркових турах, як автори творів та учасники. Любе рішення, любий вибір стосовно творчості- завжди були,є і будуть суб'єктивними. Як самодіяльні поети були представлені ГЕРАСИМЕНКО Людмила,КОЛОСОВСЬКА Антоніна та ГЕРАСИМЧУК Лілія. А те що учасники обирають для декламації, то їхня особиста справа.
Що стосується закидів стосовно поезії Анатолія Шмалюка. Військово-патріотичний жанр в поезії досить специфічний. В Житомирі та області, а то й в Україні, дуже мало поетів, котрі мають у цьому плані вагомі здобутки. Тому я поки аналогів рівноцінних віршам афганської тематики Анатолія Шмалюка не бачу. І, в принципі,це справа мого особистого смаку і вибору як автора сценарію, так і режисера-постановника. Так що вибачайте.
Що стосується нагородної частини, то вона ніколи веселою і короткою не була.І якщо без лицемірства, то всі люблять отримувати нагороди, тим паче якщо вони заслужені.
Ми всі маємо талант критикувати когось і щось, але я би хотів, щоб люди більше показували іншим на що вони, окрім критиканст ва, ще здатні і спроможні робити для інших людей.
Щиро ваш
Ярослав Теплий