Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Місто, Україна

Коцюбинский Руслан выступил на областном радио в Житомире

Автор: Оксана Кропивницька, 09.04.2009, 15:41:41
Оксана Кропивницька: Гостем нашої студії сьогодні є лідер Житомирської обласної організації ВО "Свобода" Руслан Коцюбинський. Руслан, доброго вам вечора!

Руслан Коцюбинський: Доброго вечора, шановні слухачі!

Оксана Кропивницька: Знаю, що ви брали активну участь у Тернопільських виборах до обласної ради. Ці вибори дуже жваво обговорюються в політичних колах, вони певною мірою стали темою спекуляцій. Що ви можете сказати про ці вибори як людина, котра бачила їх на свої власні очі?

Руслан Коцюбинський: В дійсності я перебував на Тернопіллі майже два місяці, брав активну участь у виборчій кампанії, очолював один з підрайонних штабів в Підволочийському районі, м. Скалат та 15 сел. Знаєте, коли я сьогодні чую, що можливо варто область ліквідувати, більшість приголомшена результатом виборів і тим, що ВО "Свобода" здолала навіть минулий рекорд, який був встановлений БЮТом, на минулих виборах, вони на 20 сотих відсотка взяли менше ніж ми нині. І от коли ми ходили від хати до хати, виступали в клубах, кінотеатрах, школах, зустрічались з людьми, показували фільми про "Свободу", художні, документальні...На початках кампанія взагалі була тяжкувата. Люди казали: ви приїхали зі Сходу, тобто до мене звертались, і хочете розповідати як треба жити. Але коли їм приводиш приклад: люди, що то робиться коли на День закоханих у Тернополі ходить нігер у вишиванці та в шароварах й роздає валентинки, що українців для того нема? Ви змушені різати кабана чи продавати бичка, щоб ваша дитина йшла до вузу навчалась, а той сюди приїхав і безкоштовно навчається. Люди тоді дійсно починали задумуватись, що ми живемо в Україні і маємо мати українську владу. І це спонукало людей голосувати саме за ВО "Свобода", яке чітко говорить, що в нас є "Програма захисту українців", яку ми хочемо втілити в життя.

Оксана Кропивницька: Руслан, скажіть будь ласка, а от чи хочуть українці, щоб їх захищали?

Руслан Коцюбинський: Так, вони того потребують. Навіть голосування показало. Я, скажімо, переконався, в  тих селах де живуть лемки, то є народність, яка теж якби українці, але вони поки ще є народністю, і вони голосували за ВО "Свобода". Там масово в тих селах проживають ті люди, яких пересилили під час операції "Вісла" з Закерзоння Сталінським режимом.

Оксана Кропивницька: Скажіть будь ласка, багато хто говорить про те що власне вибори до  Тернопільської обласної ради, вони стали певним прогнозом  на майбутні парламентські та президентські вибори. Чи можна так вважати на вашу думку?

Руслан Коцюбинський: В принципі так. Тому що, скажімо, якщо брати 3% бар'єр то близько 750 тисяч виборців має проголосувати,  в даному випадку за "Свободу" на Тернопіллі проголосувало 154 тисячі. Це є 1/5 від того і це є перший показник.  Крім того, ми маємо розуміти, що Галичина це є Тернопільська, Івано-Франківська та Львівська області, тобто там є схожий виборець і автоматично ВО "Свобода" вже потрапляє до нового парламенту і буде вносити свої ідеї, свої програмові засади і це буде змінювати Українську державу.  По пінімальним соцопитуванням, які сьогодні проходять, ВО "Свобода" набирає 7%. Крім того, ми знаємо, що такі як "Наша Україна" навряд потрапить в парламент, бо ця партія вже не користується довірою, БЮТ починає втрачати, це показали і тернопільські вибори і дострокові вибори, які відбулися в Києві минулого року. Вони не можуть конкурувати сьогодні зі своєю ліберальною ідеєю з націоналістичними ідеями.

Оксана Кропивницька: А скажіть будь ласка, хто ще на вашу думку може не потрапити до парламенту і хто можливо навпаки набере більший відсоток?

Руслан Коцюбинський: Скажімо, з нових хто потрапляє, то явно ВО "Свобода" і ще можливо Єдиний Центр. Зі старих може вийти з вищої ліги блок Литвина. Тобто це показує, що підтримку він починає втрачати. А малі партії, які входили до складу різноманітних блоків, їх вже ніхто не буде брати до себе, відповідно вони будуть витіснені з великої політики.

Оксана Кропивницька: Руслане, скажіть будь ласка, ви маєте змогу вже порівняти  тернопільського виборця і житомирського чи є певна відмінність між ними?

Руслан Коцюбинський: Відмінність у тому, що люди, які живуть в Галичині, зокрема на Тернопіллі, більше бувають в Європі, вони бачать європейський розвиток, тому що майже в кожній родині хтось поїхав або в Італію, або в Португалію чи Іспанію, тобто люди там скажімо мало живуть і от навіть ті скандали, якими БЮТ намагався привернути увагу, що людина приходила на виборчу дільницю та брала за всю родину виборчі бюлетні. Я вам кажу не було того. Хочу нагадати, що люди їздять в Європу, бачать інший рівень життя і в дійсності, вони частково трошечки відрізняються від нашого виборця. Але наш виборець є теж по-своєму цікавий, тому що звідси починається Велика Україна.

Оксана Кропивницька: Спасибі. Хочу поговорити зараз про те, що багато хто обговорює. Кількість партій які зараз є і діють, а більшість з яких мабуть тільки на папері. Доречно це чи в нас все таки має їх бути 5-10 але вони мають бути дієвими?

Руслан Коцюбинський: Кишенькові партії взагалі треба закривати, має працювати міністерство юстиції, робити перевірки, а виборець теж повинен дивитися, що за маленькі партії не треба голосувати бо толку від того не буде. А з приводу того, що в нас є різноманітність різних партій... з одного боку то є добре, тому що людина може обрати. От навіть та приказка: про нас українців кажуть на одну булаву три гетьмани це ідеально бо ми можмо обирати різних людей, різні політичні сили на тому чи іншому етапі розвитку суспільства. Так що нічого поганого в тому немає. Навіть от нам закидали свого часу що ми були маленькою партією. Нашій партії незабаром буде 18 років, от бачити що проявилося сьогодні, а якщо нас колись закрили б то наші ідеї не змогли втілитись в життя, а тепер наші мрії будуть втілюватись в життя.

Оксана Кропивницька: Скажіть, хочу поцікавитись вашої думки сприводу тих політичних ток-шоу, які ми можемо бачити на різних каналах і знаєте, вони чимось схожі між собою, вони довготривалі по часу і вони вважаються найрейтинговішими. Чи не вважаєте ви, що у нас політики, зокрема представники парламенту більше проводять часу на ток-шоу, аніж у своїх кабінетах та у спілкуванні з людьми на вулиці? І якби вам запропонували взяти участь у такому ток-шоу чи погодились б ви?

Руслан Коцюбинський: Я б не погодився, тому що мені то є нецікаво, це по-перше. По-друге, я вам можу сказати відверто, ніхто мене сьогодні туди не запросить бо канали ці належать в більшості неукраїнцям, олігархам і вони обслуговують їхні інтереси і я от вже не можу пригадати, на якому каналі іде яка свобода. Тому що кожен з них показує певну свободу із своїми цінностями. В одній передачі постійно зависає Яценюк, в іншій - Литвин. То є проплачені, куплені шоу. Суспільству нав'язуються такі цінності, що окрім них вже більше нікого немає і при гарній рекламі воно стає цікаве, рейтингове. Люди полюбляють подивитися на те, що депутати не працюють. Якщо б вони працювали, то не було б таких ток-шоу. А так як вони не працюють то є ток-шоу.

Оксана Кропивницька: Руслане, скажіть мені будь ласка, знаю, що в Житомирський області та у місті Житомирі ви дуже часто виступаєте з критичними відгуками щодо роботи місцевої влади. Що вас на це підштовхує і яким чином ви можете протистояти певному негативу який на вашу думку діється в місцевих органах влади?

Руслан Коцюбинський: Ми проводимо повідомлення громади міста вуличними акціями час від часу в пресі повідомляємо, що діються певні негаразди на які громада має реагувати. Наприклад завтра на сесії міської ради буде розглядатися питання про те що 30 з чимось підприємств мають отримати пільгу в 30% на оренду землі. Це є дивним в час кризи, чому саме 30 отих з гаком підприємств, які належать діючим або вчорашнім депутатам міської та обласної ради отримують знижки, тоді коли громада мала б так само в час кризи, коли всім тяжко отримати 30% знижки на комунальні послуги зокрема навіть і квартплати.

Оксана Кропивницька: У нас є перше запитання від радіослухачів, як ви думаєте, чому Україна весь час позичає гроші за кордоном?

Руслан Коцюбинський: Це не Україна позичає, це позичають ті люди, які сьогодні знаходяться при владі і хочуть збагатитись за рахунок України. Ми бачимо, що кредити отримуються і гроші уходять не на добробут України, а на добробут певних родин в певні банки, які обслуговують ті родини, а нам з вами в майбутньому доведеться платити за ті кредити і можливо навіть землею або незалежністю України.

Оксана Кропивницька: Спасибі. В нас є наступне запитання від слухачів, як ви будуєте свою політичну програму і як ви ставитись до фальсифікацій?

Руслан Коцюбинський: Фальсифікації це взагалі явище ганебне, яке засуджую, вважаю негарним і воно не повинно існувати. Треба швидче законодавство змінювати і притягувати до відповідальності. Програмні засади розбудовані в нас таким чином, коли після відомих подій на Яворині Олег Тягнибок - голова об'єднання виступав, почалися тоді переслідування, кримінальна справа була порушена, після того він вирушив в турне по Україні і звернувся до українців, яку вони хочуть бачити програму . Наша програма була написана людьми

Оксана Кропивницька: Руслане, скажіть чи влада якось відгукується на ваші вимоги, на ваші дії чи є у вас певний діалог?

Руслан Коцюбинський: З приводу відгуків там виходить крок вперед і два назад.  Наша партія виступала у вересні минулого року проти  перейменування вулицю Котовського на вулицю Грушевського, оскільки Грушевський для діючої влади  є символом на грошах 50 гривневих купюр, якими користуються при розрахунках, коли продається майно міста. Ми кажемо, що треба булицю перейменувати на Героїв Базара, які постраждали саме від того Котовського. На сьогодні вулиця Котовського залишилася. Або такі ходи, коли міська влада на чолі з міським головою заявляють, що вони хочуть продати станцію "швидкої допомоги" по вулиці Велика Бердичівська, 34. ВО "Свобода" почала про то наголошувати в газетах, роздавати листівки. І влада припинила свої дії, якби зупинка йде. Зокрема я розмовляв з секретарем міської ради Каленським, він мені пропонував долучатися до депутатської комісії й співпрацювати. Я відповідаю наступним чином, якщо вас обрав народ, надав вам кредит довіри, ви маєте виконувати програмові засади, чому ми маємо брати на себе відповідальність і вам допомагати, коли нас оберуть люди, ми будемо виконувати свої програмові засади, а за вас ми працювати не будемо.

Оксана Кропивницька: До речі, ви вже згадали, що завтра буде проводитись чергове засідання міськради, які питання ви вважаєте неприпустими для винесення на розгляд?

Руслан Коцюбинський: Не настільки непримустимі, як порушені такі моменти соціальної справедливості з оренди землі, майна, тобто одним то буде добре, а іншим буде зле. Має бути справедливість. Ми будемо звертатися до антимонопольного комітету, до прокуратури, оскільки це є на нашу думку порушення ст. 24 Конституції України, де говориться про рівні можливості для усіх.

Оксана Кропивницька: Ви така обізнана людина в плані політичному і громадському життя міста і які є ваші плани на майбутнє, адже не секрет, що нас очікують великі зміни у державі і у місті також?

Руслан Коцюбинський: Це не є великою таємницею, я заявив ще півроку тому, що маю бажання болотуватися на посаду міського голови.

Оксана Кропивницька: Маєте бажання, а можливості маєте?

Руслан Коцюбинський: Мої бажання збігаються з моїми можливостями.

Оксана Кропивницька: Бажаю вам успіху. Знаю, що сьогодні відзначається всесвітній день здоров'я і знаю, що ваше об'єднання дуже гостро підіймає питання забезпечення ліками, які необхідні людям, які без них не можуть просто жити. Скажімо навіть, назвемо ліки інсулін. Які дії ви приймаєте з цього приводу?

Руслан Коцюбинський: Не буду говорити, що ми приймаємо. В лютому місяці приїздив один з наших лідерів Богдан Бенюк до міста Житомира, він очолює асоціацію хворих на цукровий діабет і він говорить про те, що сьогодні в дійсності є ця проблема і закликає людей звертатися до губернатора, хоч сьогодні-завтра і казати, що то є проблема, люди вмирають, немає інсуліна. Ми сьогодні не можемо вплинути на всі галузі, в тому числі й на медецину, якщо на чорнобильців держава ще ліки знаходить, то той хто не чорнобилець, то той має продавати квартиру, машину, втрачати свій добробут заради того, щоб купити завтра ліки.

Оксана Кропивницька: Отже ми маємо запитання від радіослухача. Які дії будуть запроваджені вашою партією на майбутніх президентських виборах?

Руслан Коцюбинський: Розглядається питання, що голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок буде болотуватися на посаду президента.

Оксана Кропивницька: Чи не вважаєте за потрібне долучати молодь до політики?

Руслан Коцюбинський: Не те що вважаю, найцікавішим є те, що в нас партія є одна з наймолодших по членству. Середній вік партії складає близько 37 років. Тобто ми й так залучаємо молодь.

Оксана Кропивницька: Як ви відноситись до того, що Юлія Тимошенко зняла 13% на ввіз в Україну імпорту?

Руслан Коцюбинський: Це навіть не для всіх категорій товарів. Тобто для донецької групи на холодильники залишилися, для представників її блоку, які машинами займаються теж залишилися, тобто вони створюють нечесну конкуренцію сьогодні. Якщо одні випускають холодильники, вони не хочуть, щоб ввозились іноземні, ті що займаються машинами не хочуть щоб ввозились з-за кордону машини, вони теж отримують надбавку 13 %, от така складається ситуація.

Оксана Кропивницька: Коли планується приїзд голови партії Олега Тягнибока до Житомира і якою є чисельність представників  вашої партії на Житомирщині?

Руслан Коцюбинський: Олег Тягнибок планує приїхати до Житомира 16 квітня, буде проводитись зустріч з виборцями в обласній бібліотеці, вулиця Новий Бульвар, 4 о 17 годині. У зв'язку з тим, що я нещодавно повернувся з тернопілля, точне число членів партії не можу назвати, було вже більше 200 чоловік, поки мене не було, люди приходили. Далі бути об'їзджати районні центри і буду знати через найближчі два тижні повну картину.

Оксана Кропивницька: А от дуже часто лунають заяви, зокрема з вуст президента про те, що ми маємо запровадити двопалатний парламент, яке є ваше ставлення до цього?

Руслан Коцюбинський: В історії України такого не було, це є нетрадиційно для українців і як відомо, Україна славиться найбільшими демократичними досягненнями за часів Хмельниччини, часів Київської Русі, Ярослава Мудрого, Орлика, людей, які перші створили конституцію, тобто це є демократичні засади. Двополатний парламент нам не потрібний і то є просто не притаманно нам.

Оксана Кропивницька: Дякую вам за цікаву розмову. Було дуже приємно з вами поспілкуватись, бажаю щоб ваші мрії здійснилися.

Руслан Коцюбинський: Дякую. Слава Україні!

Автор: Оксана Кропивницька, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info


Місто | 09.04.2009 | Переглядів: 6355

Коментарів: 1
maestron
1 Ярослав Теплий (maestron)   • 00:30:35, 10.04.2009 [Материал]

Руслан Коцюбинський: Так, вони того потребують. Навіть голосування показало. Я, скажімо, переконався, в тих селах де живуть лемки, то є народність, яка теж якби українці, але вони поки ще є народністю, і вони голосували за ВО "Свобода". Там масово в тих селах проживають ті люди, яких пересилили під час операції "Вісла" з Закерзоння Сталінським режимом.

Українська історія дуже складна і заплутана, навіть за два місяці її важко вивчити.

На Тернопіллі проживає більше 225 тисяч лемків, які були НАСИЛЬНИЦЬКИ ПЕРЕСЕЛЕНІ З ТЕРИТОРІЇ ПОЛЬЩІ НА ТЕРИТОРІЮ УКРАЇНИ У 1944-1946, 1948, 1951 р.р. на підставі договору між Польщею і СРСР про обмін населенням прикордонних територій, а ПЕРЕСЕЛЕНСЬКА ОПЕРАЦІЯ "ВІСЛА" була здійснена у 1947 році тільки на території Польщі і в її результаті русини-лемки-українці були виселені піденного сходу на так звані "землі одзискані", тобто були розкидані по населених пунктах західної і північної Польщі, що ще недавно належали німцям.

Для довідки.ЗАКЕРЗОННЯ - узагальнена назва українських історичних земель ЛЕМКІВЩИНА, ПІДЛЯШШЯ, ХОЛМЩИНА, НАДСЯННЯ, ЗАХІДНА БОЙКІВЩИНА, що залишилися за так званою лінією Керзона(зараз територія Польщі).

І вони (РУСИНИ-ЛЕМКИ) і не ЯКБИ УКРАЇНЦІ, а УКРАЇНЦІ, і НЕ ПОКИ, а ЗАВЖДИ БУЛИ, Є І БУДУТЬ повноцінною і невід'ємною складовою частиною УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ.

Тому чути таке з уст очільника Житомирської "СВОБОДИ" якось, м'яко кажучи, ДИВНО.

Треба буде при нагоді роз'яснити ЛЕМКАМ, ХОЛМЩАКАМ, НАДСЯНЦЯМ, БОЙКАМ погляд ВО "СВОБОДА" на них.

Панові Руслану порадив би частіше заходити на ПЕРШИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕТНІЧНИЙ ПОРТАЛ http://www.lemky.com.

Там де раз можна почитати і про житомирських русинів-лемків.

На території Житомирщини і Житомира також проживають представники цього етносу і діє Житомирська обласна організація Всеукраїнського товариства "Лемківщина".
Очолює її Ярослав Теплий. Його сайт http://duet.org.ua/.