Живой Журнал
ЖЖ инфо » Статьи » Авторская колонка » Ігор Шурпан
 

Клуб Елітарного Кіно: «Важко бути Богом», Пітер Флайшманн

Автор: , 23 Октября 2012, 12:14:21
Автор Ігор Шурпан

Ігор Шурпан

все статьи автора

«Для бездіяльних знання стає прокляттям...»

Коли вирішуєш подивитися фільм, створений за однією з улюблених книг, завжди замислюєшся: а  чи потрібно це?
Адже книга - це щось інтимне, коли залишаєшся наодинці з текстом. Твоя фантазія створює які завгодно образи, які завгодно картинки.
Фільм - зовсім інше. Тут тобі як би нав’язують чужу точку зору, і ти вже сприймаєш розповідь через призму сприйняття режисера, оператора, акторів. Пропадає інтимність. Тобі всі пережували, залишається тільки проковтнути.
Фільм «Важко бути Богом» знятий за книгою братів Стугацьких (тих Стругацьких, ранніх, які були для аматорів фантастики всім).
Фільм вийшов на екрани ще в 1989 році. І, як видно, не знайшов великого відгуку у кіноглядачів. Або не показували його у великому прокаті. Не до того, видно, було в ті роки, коли валився колос під назвою СРСР. Народжувалися інші герої, входили в життя нові пріоритети. Не до фантастики було. Ріка життя прокладала нове русло.
Та й фільм був знятий не російським режисером, а німецьким. Пітером Флайшманом. Це спільне виробництво Німеччини, Франції, СРСР, Швейцарії. Дивно це. Фільм, по одному з улюблених добутків радянських письменників, був знятий іноземцями.

Подейкують, що головною вимогою Стругацьких до зйомок фільму була наявність радянського режисера, бажано Олексія Германа, але режисером був затверджений Пітер Флайшманн. Через його незговірливість і важкий характер, Стругацькі припинили контролювати процес зйомок і, у підсумку, фільм що вийшов украй їм не сподобався.Загалом Стругацьких, як і Булгакова, дуже важко екранізувати — їх твори кожен читач сприймає по своєму. Це ті геніальні твори, які не живуть життям творця, а людини, яка взяла книгу до рук.Назва: Важко бути Богом
Оригінальна назва: Трудно быть Богом / Es ist nicht leicht ein Gott zu sein
Рік виходу: 1989
Жанр: Фантастика, Драма, Пригоди
Режисер: Пітер Флайшманн
В ролях:Едвард Зентара, Олександр Філіппенко, Анн Готьє, Крістіна Кауфманн, Андрій Болтнев, П’єр Клементі, Михайло Глузській, Елгуджа Бурдулі, Біргіт Долл, Вернер Херцог
Тривалість: 119 хв (1 год 59 хв)

Для всіх прихільників братів Стругацьких є гарна новина: у грудні 2012 року Олексій Герман нарешті планує випустити на екрани вітчизняну версію фільму - «Історія арканарської різанини». В головній ролі - Дон Румата - знявся відомий російський актор Леонід Ярмольнік.
Зйомки фільму розпочалися ще у 2000-му році в Чехії, а закінчився у 2006-му в Санкт-Петербурзі. Потім був монтажно-тонувальний період. Наразі Олексій Герман закінчує техничні детал.


Клуб Елітарного Кіно: «Важко бути Богом», Пітер Флайшманн
Ігор Шурпан | 23 Октября 2012 | Просмотров: 4239
Редакция "ЖЖ инфо" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.
Комментариев: 0