ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Ігор Шурпан |
Ігор Шурпанвсе статьи автора |
Житомирський музей космонавтики ім. С. П. Корольова неодноразово розміщував на своєму сайті (http://cosmosmuseum.info) інформацію щодо стану експонатів свого основного фонду — ракет Р-5В та Р-12. Крім того, керівництво музею надало вичерпні відповіді усім громадським організаціям та приватним особам, які зверталися з цього приводу за додатковою інформацією.
Повернутися знову до «ракетної» теми нас спонукав розміщений на багатьох сайтах матеріал під назвою «Наши ракеты рвутся в полет или как относится общественность к решению положить ракету возле музея космонавтики» (на ЖЖ: http://zhzh.info/news/2013-11-06-17437), автором якого є президент ГО «Восьме небо» Віктор Александров (він же у недалекому минулому — В.С.Загривий). Нагадаємо, що геофізична ракета Р-5В, сконструйована в ОКБ-1 під керівництвом С. П. Корольова, була встановлена на території музею у 1987 р. Балістична ракета Р-12, здатна нести ядерний бойовий заряд, була сконструйована в КБ «Південне» під керівництвом М. К. Янгеля. На щастя, не була використана за призначенням і в рамках договору між СРСР та США про скорочення ракет середньої дальності була знята з бойового чергування і встановлена на території музею у 1989 р. поряд з ракетою Р-5В.
У силу об’єктивних причин (за висновками експертів, технічний стан ракет і стартових столів, надійність кріплення ракет не відповідають нормам експлуатації), з огляду на розміри музейної території, розташування підземних комунікацій, можливостей фінансування, а найголовніше - з метою збереження ракет і безпечності їх експонування (вони знаходяться поряд із приватним житловим сектором та у небезпечній близькості до розпочатого будівництва) виникла необхідність проведення ремонтно-реставраційних робіт та зміни місця експонування однієї з них. Наприкінці минулого року музей розпочав поетапне виконання вищевказаних робіт, одночасно розмістивши на своєму сайті відповідну інформацію.
Однак, 14.03.2013 р. та 22.03.2013 р. до музею надійшли офіційні запити Голови правління ГО «Центр громадських ініціатив "Восьме небо”» В. С. Загривого, Голови правління ГО «Асоціація пенсіонерів, інвалідів Житомирщини» В.В.Шафранського, Голови правління Житомирського обласного Благодійного фонду «Берегиня Полісся» О. О. Марчук з проханням надати детальнішу інформацію про ракети та копії певних документів. Відповідь музею та копії вказаних у запиті документів отримав особисто В. С. Загривий, про що свідчать його підписи на наведених нижче офіційних листах музею.
У вересні нинішнього року разом з МГО «АРТ-Село» В. С. Загривий презентував громадську ініціативу, спрямовану на підтримку музею у всіх напрямках його діяльності, популяризацію досягнень світової і вітчизняної космонавтики, залучення громадськості для участі у вирішенні проблемних питань тощо. Більше того, у ЗМІ В. Александров (В. С. Загривий) підтверджує свої наміри щодо музею, згадуючи телесюжет (Перший Національний канал ТБ): «В этом видео сюжете фигурировали и мы, как волонтеры, оказывающие помощь музею».
На жаль, замість публічно задекларованих благодійних намірів, В.Александров (В.С.Загривий), надаючи викривлену інформацію, нав’язуючи далекі від професійних думки та цитуючи непристойні висловлювання з Інтернет-видань, спрямував свою діяльність громадського активіста на створення штучного ажіотажу навколо музейних експонатів та сьогодні шукає «выработку возможного решения из сложившейся конфликтной ситуации». До речі, керівництво і колектив музею не знають, з ким конфліктує В.Александров (В.Загривий) з приводу ракет. Складається таке враження, що пан Віктор конфліктує сам із собою. Користуючись нагодую, повідомляємо, що останнім часом громадськість цікавиться, телефонуючи і особисто звертаючись до музею, куди поділися гроші, які В.Александров (В.С.Загривий) збирав у скриньку в кінотеатрі «Жовтень» та кошти із спеціального рахунку цієї ГО.
Музей офіційно заявляє — ГО «Центр громадських ініціатив "Восьме небо”» та її керівник ніякої допомоги музею ніколи не надавали. Оплату ремонтно-реставраційних робіт по ракетам музей проводить за рахунок бюджетних коштів. А з метою завершення усіх робіт у поточному році, на найближчу сесію Житомирської облради винесене питання про виділення додаткових коштів на монтаж ракет.
Ще раз хочемо нагадати, що ракета Р-12 повернеться на своє попереднє місце перебування, буде встановлена на стартовому столі вертикально та в цілях безпеки двічі на рік проводитиметься її технічна експертиза. Перенесення ракети Р-5В зумовлено тим, що вона знаходиться у небезпечній близькості до розпочатого будівництва. А встановлення її у напівгоризонтальне положення здійснено виключно з метою збереження. Адже перш, ніж потрапити до Житомира, ракета довго «подорожувала»: ще у 1967 році вона демонструвалася на ВДНГ СРСР, пізніше — у Музеї космонавтики ім. К. Е. Ціолковського (Калуга, РФ), причому перевозили її розрізану на три частини у спеціальних контейнерах, що призвело до численних пошкоджень. Тому було прийнято рішення про розміщення відновленої «корольовської» ракети біля бюсту С.П.Корольова, що буде історично виправдано та створить єдиний історично-архітектурний ансамбль.
Користуючись нагодою, зазначимо, що у Музеї ракетних військ стратегічного призначення (філія Національного військово-історичного музею України) майже всі ракети, в тому числі і Р-12, експонуються горизонтально, і це не викликає нарікань ні з боку місцевої громади, ні з боку екскурсантів з усієї України та іноземців.
За матеріалами Житомирського музею космонавтики ім. С.П. Корольова:
http://cosmosmuseum.info/index.php?way=information/news&news_id=26
http://cosmosmuseum.info/index.php?way=information/news&news_id=27
Вы сообщили о статье тому о ком писали?
хотелось бы услышать и другую сторону.
Відповідь ГО «Восьме небо» щодо залучених для реконструкції ракет коштів дивіться в коментарях тут: http://vosmoenebo.org.ua/?p=1243
http://www.startime.org.ua/mudroslaviye -- для тех кто не в курсе. :)
>> Александр Алекс72
>> Дата регистрации: Пятница, 22 Ноябрь 2013, 21:24:44
>> Stallw3 Stallw3
>> Дата регистрации: Пятница, 22 Ноябрь 2013, 23:36:58
Наказ «66» для армії клонів? Темний володар залишився задоволений? )))
Теперь по поводу расположения ракет.
Надо делать не то, что можешь или хочется, а то, что нужно делать! А нужно выполнять пожелания граждан, для которых эти ракеты и были привезены.
Граждане хотят, чтобы ракеты стояли, как и прежде в вертикальном положении. Не может стоять, отремонтируйте, найдите спонсоров, но главное, выполняйте требования общественности, которая поручила вам (дирекции) управление музеем. А если не хватает организаторских качеств, смените работу или добро пожаловать на пенсию.
Щодо заклику зміни дирекції - то і тут все зрозуміло :) Коли збігає термін отримання експертного заключення щодо недобудови на території музею? Чи суд вже отримав заключення? )))
P. S. і, до речі, на прискорення реставрації ракет Александров ніяким чином не вплинув - чергова байка! Однак мешканцям Харкова звичайно видніше...
Её автор вместо того, чтобы искать конструктивное решение, помочь общественности найти общий язык с музеем, как-будто специально сеит между ними раздор. Стыдно!
Друзья, давайте на самом деле настраиваться на позитивное и конструктивное решение задачи, давайте слушать друг друга и тогда всё у нас будет лучше всех! :)
Чи ГО «Восьме небо» отримало монополію на громадську думку і право маніпулювати нею у власних інтересах? Все що викладено в статті - це тільки донесення до громадськості реального стану справ музею, викладеного, до речі, на сторінках офіційного сайту (посилання під лого музею))))
«25 листопада в Житомирському прес-клубі, за адресою майдан імені С.П.Корольова, 12 (2-й поверх) відбудеться прес-конференція з нагоди підбиття підсумків Відкритої громадської ініціативи «Музей космонавтики ім. С.П. Корольова – пам’ять про майбутнє».»
Подробиці тут: http://zhzh.info/blog/2013-11-23-11201#.R0iEwCf8_oI
Музей не потребував жодної фінансової чи благодійної допомоги від ЦГІ «Восьме небо», про що було зазначено на сайті музею. Телевізор був прийнятий тільки на прохання давнього партнеру музею по мистецьким акціям - МГО «Арт-село» (ще одного учасника збору благодійних коштів). Саме представники цього мистецького об'єднання вмовили дирекцію музею не загострювати ситуацію і не доводити її до стану кримінальної справи. Тому було досягнуто компроміс - від ЦГІ «Восьме небо» музей ніяких коштів не прийме, натомість в якості благодійності музею було подаровано телевізор. Після чого, з викладених на офіційному сайті музею причин, будь-яка співпраця з ЦГІ «Восьме небо» та головою його правління Віктором Олександровим (Загривим) була повністю припинена з етичних та моральних причин. Але, зауважте, що цей «дарунок» ніяким чином не компенсує завдані збитки іміджу міста та музею на рівні держави, шляхом поширення ЦГІ «Восьме небо», в особі вищезгаданого Віктора Олександрова, викривленої та неправдивої інформації. Це все одно, як привселюдно вголос назвати вас жінкою легкої поведінки і оголосити благодійний збір коштів на відновлення вашої репутації, а потім, в якості компенсації, нишком сунути вам до кишені шоколадку, куплену на зібрані кошти ;)
Щодо ракет, то вони зберігаються згідно технічних вимог і знаходяться під наглядом ДП «Конструкторське бюро «Південне»». Хоча у вашому розумінні добрі справи переважують здоровий глузд, технічні вимоги, закони фізики і хімії )))