Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Ігор Скоропад

"Может быть, именно в этом великая сермяжная правда?" (с)

Автор: , 13.02.2013, 18:03:51
Автор Ігор Скоропад

Ігор Скоропад

все статьи автора

Вчора, 12 лютого,  в одному з житлових будинків по вул.Корольова, була проведена зустріч з його мешканцями та  представниками міськвиконкому, з залученням інших зацікавлених осіб щодо обговорення проблемних питань цього будинку. Серед запрошених опинився і я, тому  хочу поділитися своїми враженнями від цієї події.

Враховуючи, що проведення зустрічі було призначене на кінець робочого дня, то потрібно віддати належне 20% мешканців цього будинку, які все ж таки вийшли, щоби почути шляхи вирішення їх проблем.  У будинку лише 54 квартири і вихід 15 людей, на сьогоднішні реалії, це непоганий показник. Але ближче до теми.

От що мене не перестає дивувати у наших людях, так це якесь генетичне бажання щоби за них хтось все вирішував. І тут теж лейтмотивом було наступне: «Ми хочемо щоби нас забрали у комунальну власність і нехай влада нам визначить того, хто буде нас обслуговувати!».  Цілком зрозуміле бажання, як би то казали люди старшого покоління. Їх десятиріччями привчали до того: ви ходіть на роботу, а все інше за вас буде вірішувати держава. І такі люди, у більшості, дійсно не взмозі змінити свій світогляд та вважають що так і повинно бути.  Вони до сих пір платять "квартплату" у власних приватизованих квартирах… Але  ж тут були люди, яким не більше 30-35!  То чому ж так?

Тут потрібно трохи зупинитися і надати певні роз’яснення. Цей будинок побудований однією Житомирською фірмою, люди викупили в неї  приміщення та квартири. Ця фірма  на сьогодні фактично припинила свою діяльність . Будинку менше 4 років, в ньому не один місяць живуть люди, які навіть спромоглися від’єднатися від централізованого опалення та встановити у кожній квартирі індивідуальні котли. Тобто не бідний будинок. Фірма, яка поки що продовжує більш-менш обслуговувати будинок, при цьому маючи три десятки тисяч гривень заборгованості від мешканців, має бажання взагалі припинити і цю діяльність. Тому її керівництво (є ще в деяких людях порядність!) звернулися до міської влади, щоби цей будинок хтось взяв на баланс або навіть прийняли у комунальну власність міста.  АЛЕ!

Про яку комунальну власність може йти мова, коли всі квартири та приміщення є приватною власністю, а сам будинок та його конструкції  і інше обладнання – спільною власністю тих, хто володіє квартирами та офісами у цьому будинку?  Як донести до людей те, що змінилися відносини власності? Люди залюбки сприйняли можливість володіти своєю квартирою, але взагалі не бажають сприймати те, що за  дверями їх квартири це теж їх власність, тільки спільна. І ніхто, наголошую – НІХТО! зі сторони не зобов’язаний утримувати цю власність, інакше як за двостороннім договором. Не має права міська влада самостійно призначити такому  власнику виконавця послуг, тим більш визнати приватну власність комунальною. Використання та спосіб утримання власності визначений діючим Законом, у якому сказано, що рішення приймається за згодою всіх співвласників. Як зібрати всі 100% власників і ще потім прийняти єдине для всіх рішення? Це просто неможливо. Отут як раз і є у допомогу ще один і поки що єдиний Закон – Про ОСББ. Де для прийняття легітимного рішення щодо вибору виконавця (а це дійсно може бути і сьогоднішній комунальний ЖЕК або управляюча компанія, чи можливо самостійно) достатньо присутності на зборах більше половини та голосування більшості. Ні, ці люди не хочуть приймати таких рішень. От продати-купити квартиру – хочуть, а далі, все…«моя хата с краю, я нічо не знаю… є в нас мер, нехай когось призначить, а ми йому будемо на нього скаржитися, якщо щось не так..».

Волати хочеться інколи…Кого вам потрібно, люди? Свого Моісєя? Чи краще якогось Кім Чен Ина, який вкаже в котру годину виключати, але вже не в ваших квартирах, світло?..

На жаль, головні «активні та ініціативні», вислухавши мій спіч про інституцію ОСББ, так і сказали на останок : «Ми почекаємо і знову до мера підемо!» Ну що ж, чекайте, ходіть. Не бажаєте самі, то «свято место пусто не бывает» і незабаром дійсно знайдуться ті, хто вам вкаже, як далі будете жити. І буде вам щастіє...


Ігор Скоропад | 13.02.2013 | Переглядів: 2994
Редакція сайту може не розділяти думку автора статті
та відповідальності за зміст матеріалу не несе.

Коментарів: 10
Іскандер
1 Іскандер (Іскандер)   • 16:21:51, 18.02.2013 [Материал]

Нічого дивного, пане Ігоре.
Ви зверніть увагу хоча б на коменти на цьому сайті, зокрема щодо комунпослуг, роботи ліфтів... Розуміння того, що власне помешкання закінчується не за порогом квартири, а під'їзду, очевидно ніколи не настане. Навіть коли з'являться драконівські механізми визначення та "насадження" управляючих компаній;)
либерти
2 либерти (либерти)   • 17:48:40, 18.02.2013 [Материал]

Шан. Іскандере! Цей блог трохи емоційний, бо написав його фактично одразу, як прийшов. Але вирішив залишити без змін. Потрібно і таке, враховуючи що рекорди на ТВ бере передача Пусть говорят... Тому і такого трохи потрібно. А чому б не від мене?..:)
коррупционер
3 владимир (коррупционер)   • 18:39:56, 18.02.2013 [Материал]

стратегия другая должна быть.....
на каждый мкрорайон по успешному осбб......цыганская почта весть быстро разнесет...люди сами координаты будут искать...
Aziat
4 Темуджин (Aziat)   • 19:11:29, 18.02.2013 [Материал]

Где же их, успешных, набрать? Будет как с кандидатами в депутаты: что ни рожа, то плюнуть хочется. Ничему вы не учитесь.
коррупционер
6 владимир (коррупционер)   • 21:06:24, 18.02.2013 [Материал]

на 12.
а их ненадо набирать...надо хотеть ими быть....они не назначаются.
либерти
5 либерти (либерти)   • 19:16:37, 18.02.2013 [Материал]

Может быть. Хотя я бы скорее назвал это тактикой. Стратегия - это не вылизанный за общие бюджетные деньги отдельный дом с табличкой ОСББ, а понимающая живая внутренность дома, что все это ИХ собственность, и что именно они принимают решение как делать и что заказывать... Как только она поймет это на своем доме, аппетит перейдет на улицу, на квартал, на город, страну. Вот это стратегия действительно.
коррупционер
7 владимир (коррупционер)   • 21:08:12, 18.02.2013 [Материал]

на 13.
я ни в коем случае не о потемкинских деревнях говорил....
именно самоорганизация......
я незнаю какие есть там пряники у вас для этого но уверен что они есть....
Іскандер
8 Іскандер (Іскандер)   • 16:17:34, 19.02.2013 [Материал]

В точку сказано про стратегію)
KARSTEN
9 Karsten (KARSTEN)   • 14:49:22, 21.02.2013 [Материал]

Скажу по свому будинку: ніхто не хоче брати на себе обов'язки голови будинку та розрулювати тут ОСББ, бо є страх ненадійних сусідів, що взагалі перестануть сплачувати за послуги і тоді ОСББ банкрут. А ти станеш вискочкою та винуватцем в усьому, що накоїв. А як потім один одному в очі дивитись щодня?
Тому для більшості легше та зручніше жити в бруді та лаяти владу. А решті - мріяти про заміський будиночок в приватному котеджному містечку, адже Житомир сам по собі є банкрутом.
либерти
10 либерти (либерти)   • 17:38:53, 21.02.2013 [Материал]

Я пропоную Вам наступне. Не потрібно визначати голову будинку. Три ініціативних власника почніть процедуру створення ОСББ, але потім нікуди не виходьте і не беріть будинок на свій баланс. Залиште його на утриманні свого ЖЕКу. АЛЕ! Договор на це утримання(управління) укладіть вже від всього будинку, тобто від юр.особи- ОСББ.Поки що все.Зробіть лише те, що вимагає Закон. Дайте законні підстави ЖЕКу управляти та утримувати ваш будинк.Єдине, це одразу відкрийте рахунок ОСББ для ремонтного фонду будинку, наприклад від кожної квартири хоча б по 5-10 копійок з м2. Формуйте поки що власний будинковий ремонтний фонд. В тарифі від ЖЕКу він не передбачений. А далі життя покаже.