Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Ігор Скоропад

Що таке ОСББ? (част.1 Початковий мінімум)

Автор: , 30.05.2014, 22:37:08
Автор Ігор Скоропад

Ігор Скоропад

все статьи автора

Напевно ні для кого не є секретом , що у нас  в країні вже практично немає комунального житлового фонду. Лишилося менше 5% квартир, які ще не приватизовані чи не є приватною власністю. Тобто 95 % житла  - це приватні квартири, а з ними і самі будинки, які фактично отримали свого колективного співвласника. Тобто,  кожний багатоквартирний будинок - це є громада  Співвласників Багатоквартирного Будинку. Саме юридична реєстрація  факту  Об`єднання цієї громади співвласників і є створенням ОСББ.

Для чого це потрібно зробити?

Наші люди поки що продовжують вважати, що їх власністю є лише  квартири, а сам будинок – це вже власність міста чи комунального ЖЕКу, тому що будинки рахуються на їх балансі.

Але це хибне ствердження! Балансоутримування будинку ніяким чином не впливає на аксіому власності  і може відбуватися лише за рішенням співвласників.

Насправді, відповідно до частини другої статті  382  Цивільного  Кодексу України  визначено, що  власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві  спільної  сумісної  власності приміщення  загального  користування,  опорні конструкції будинку, механічне,  електричне,  сантехнічне та інше обладнання за  межами або всередині квартири,  яке обслуговує більше однієї квартири,  а також споруди,  будівлі,  які призначені для  забезпечення  потреб усіх  власників  квартир,  а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.

Тобто, власники  квартир  багатоквартирних  будинків є  співвласниками самого будинку в цілому, а також всього загального неподільного майна та обладнання, яке в ньому знаходиться.

Таким чином, всі власники квартир і приміщень у будинку повинні чітко зрозуміти наступне: будинок – це НАШЕ спільне майно і саме нам вирішувати, як і яким чином його утримувати.

Щоби прийняти  колективне рішення щодо утримання будинку, якраз і є допомогою факт створення у будинку ОСББ. Саме через законний механізм в ОСББ працює демократичний принцип прийняття колегіальних рішень. Більшість проголосувала за те, щоби залишитися на обслуговуванні в ЖЕКу – добре, так тому бути. Проголосували за те, щоби змінити ЖЕК та найняти інше підприємство – так і буде. Проголосували за те, що  будемо самостійно хазяйнувати – і це можливо.

Головне в цьому те, що співвласники отримують від створення  ОСББ у своєму будинку ПРАВО на вибір : з ким, як, і за які кошти буде утримуватися їх спільне майно.


Ігор Скоропад | 30.05.2014 | Переглядів: 3930
Редакція сайту може не розділяти думку автора статті
та відповідальності за зміст матеріалу не несе.

Коментарів: 6
aaa777
1 AAA (aaa777)   • 23:12:03, 30.05.2014 [Материал]

Пока наши люди не научатся совместно управлять хотя бы своим многоквартирным домом - на мой взгляд, никогда у нас не будет ни нормальных мэров, ни нормальных депутатов, ни тем более нормальных президентов.

Судя по развитию ОСББ - будет это очень не скоро. И никому кроме нескольких энтузиастов это все не нужно.

Спасибо, Игорь, за вашу позицию !
Tima
2 Дмитро Ткачук (Tima)   • 23:16:54, 30.05.2014 [Материал]

На рахунок балансоутримувачів, тут теж є питання.
Ні в управлінні ЖКГ ні у жеків немає актів прийому-передачі, а отже які вони балансоутримувачі нашого майне це теж велике питання.
aaa777
3 AAA (aaa777)   • 00:23:37, 31.05.2014 [Материал]

Вообще понятие "балансоутримувач" как мне кажется чисто совковое.
Есть собственник, все остальное - маразм.

Пока народ не поймет, что они собственники как своего дома, так и всего города и всей страны - ничего хорошего не будет.

Мне в этом вопросе очень нравится позиция Татьяны Монтян (при всей неоднозначности ее личности).
либерти
4 либерти (либерти)   • 17:21:43, 31.05.2014 [Материал]

Надеюсь, что в ближайщее время будет принят подготовленный законопроект, где окончательно распрощаются с понятием "балансодержатель". Да и вообще должно быть много качественных изменений. Возможно и те, что лоббирует Татьяна Монтян. Хотя нынешняя Рада один такой законопроект успешно провалила, и уже после Януковича, кстати...
passenger
5 Полное имя (passenger)   • 15:14:18, 03.06.2014 [Материал]

А какая разница кто "балансодержатель", если в правовом поле нет такого объекта собственности, как "многоквартирный дом"?
либерти
6 либерти (либерти)   • 17:37:42, 03.06.2014 [Материал]

Такой объект есть, у застройщика... А затем это должно решаться следующим образом: в свидетельстве на конкретную квартиру должно быть не только обозначение номера квартиры и ее внутренностей в м2, а например, = кв.№105 ,как 1\89 часть многоквартирного дома ... От этой цифры зависит и кол-во голосов для принятия решений. Надеюсь. что к этому скоро придем.