Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Борислав Розенблат

Існуючий закон про реструктуризацію валютних кредитів - чистої води популізм!

Автор: , 05.07.2015, 20:12:28
Автор Борислав Розенблат

Борислав Розенблат

все статьи автора

2 липня Верховна Рада України ухвалила закон "Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті".

Хотів би підсумувати мої думки з цього приводу. Я переконаний, що цей закон у тому вигляді, у якому він є, не повинен вийти за стіни Верховної Ради. Наразі це - чітко популістський закон.

Ним передбачено, що реструктуризація існуючих зобов'язань позичальника за споживчим кредитом, а саме невиплаченої суми кредиту та нарахованих, але не сплачених відсотків, здійснюється шляхом зміни валюти виконання зобов'язань за споживчим кредитом на національну валюту України за офіційним курсом Національного банку на дату підписання кредитного договору.

Після першого та другого читань його повинні були допрацювати у комітетах і внести важливі зміни. Особисто я вніс до нього близько 11 поправок. Проте, у тому варіанті, за який нам запропонували проголосувати, ці поправки враховані не були. Зокрема, у цьому законопроекті повинна була з'явитися норма щодо реструктуризації валютних кредитів лише тим людям, які брали їх для придбання соціального житла і для розвитку малого бізнесу під заставу свого житла, а також норма щодо переведення кредитів не по курсу 5.05, а по курсу, який буде визначений разом з Кабміном та Нацбанком. Я виступав за це. Тоді б цей закон справді був би порятунком для звичайних українців, які потрапили у таку скрутну ситуацію.

Втім, повторюю, коли закон було з голосу внесено в зал, я не побачив ні порівняльних таблиць, ні правок, і зрозумів, що ми повинні відправити його на доопрацювання. Нас ввели в оману і ми проголосували "ЗА". Я одразу ж відкликав свій голос. Як ви встигли побачити, так само зробило і багато моїх колег. Байдуже, мали ми на це право чи не мали, є така процедура чи немає. Але я не хочу, щоб мій голос стояв під цим законопроектом. Ми визнали, що помилилися. Це була технічна помилка. Я переконаний, що, зважаючи на ситуацію, Президент не підпише цей закон, який просто знищить банківську систему України, а вона сьогодні і так на ладан дише.

Треба шукати компроміс!

Читаючи коментарі на своїй сторінці у Facebook, був дуже здивований реакцією людей на мій пост.  Я вибачився за технічну помилку, але все одно отримав негативну реакцію. Скажу одне: депутатами не народжуються, а стають.

Нині я бачу кілька варіантів вирішення цієї ситуації. По-перше, мої помічники спільно з помічниками моїх колег по Блоку Петра Порошенка, вже готують новий закон про врегулювання проблем з валютними кредитами. Ми плануємо підготувати його за максимально стислий час. На меті – підтримка тих українців, які брали кредити на соціальне житло (до 100 кв.м. при відсутності іншого житла у членів родини на момент взяття кредиту) та валютних позик для ведення малого бізнесу під заставу власного житла. Ми плануємо оприлюднити його на наступному тижні. Ми не популісти. Ми хочемо допомогти тим, хто цього справді потребує.

Крім того, в усьому світі існує практика, коли людина оголошує себе банкрутом, за нею залишають все нерухоме майно, а рухоме забирають. Така практика широко розповсюджена в США та Сполученому Королівстві.

Законодавство України, зокрема, Цивільний та Господарський кодекси України передбачають можливість застосування процедури банкрутства лише для фізичних осіб, що здійснюють підприємницьку діяльність. Для інших категорій неплатоспроможних фізичних осіб поки що така процедура не передбачена. Наразі вимоги, що випливають з особистих зобов'язань, у тому числі про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, а також інші вимоги особистого характеру підставами для порушення справи про банкрутство бути не можуть.  Втім, на мою думку, таку процедуру розробити просто необхідно. Це допоможе вирішити не лише проблему валютних позичальників, але й багато інших проблем.

Як бачите, варіантів декілька. Також хочу нагадати про те, що нині діє мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті. Протягом дії цього закону не може бути примусово стягнуто, відчужене без згоди власника нерухоме майно, яке вважається предметом застави. Головне – не панікувати і не поспішати з висновками.

Попри шквал критики з усіх боків, який на мене обрушився у Facebook після голосування за цей законопроект, я не збираюся вдаватися до популістських заяв, щоб подобатися усім. Але обіцяю і далі працювати на благо українського народу.

Борислав Розенблат | 05.07.2015 | Переглядів: 2332
Редакція сайту може не розділяти думку автора статті
та відповідальності за зміст матеріалу не несе.

Коментарів: 14
garold
1 Кonstantin (garold)   • 22:28:26, 05.07.2015 [Материал]

Поздно дядя,и добавлю вы никогда не работали на благо людей!
aaa777
2 AAA (aaa777)   • 23:49:27, 05.07.2015 [Материал]

Популизм - это после того, как проголосовал за этот закон, пытаться отмазаться.
Юрко
3 Юрій Градовський (Юрко)   • 00:03:41, 06.07.2015 [Материал]

Тобто, Розенблат популіст. Ніхто не сумнівався.
vvtz
4 vvtz (vvtz)   • 08:45:49, 06.07.2015 [Материал]

http://bit.ly/quadfacepalm
"Я - не я, і хата не моя"...
Іноді, все ж таки, краще жувати, ніж говорити дурниці. "Технічна помилка". Ну нічого собі, у вас там технічні помилки. 229 талантів так технічно помилились, що аж дух перехопило.

"...коли закон було з голосу внесено в зал, я не побачив ні порівняльних таблиць, ні правок, і зрозумів, що ми повинні відправити його на доопрацювання." Не побачив, і тому проголосував "ЗА". Технічно помилився, ага.

"я не збираюся вдаватися до популістських заяв, щоб подобатися усім"
Весь цей пост - одна велика популістська заява, щоб сподобатись усім.
sonnet
5 вадик (sonnet)   • 09:07:09, 06.07.2015 [Материал]

Мабуть жоден депутат від Житомирщини не зміг в такий короткий відрізок часу так себе скомпрометувати як цей.

І це підтверджують як такі голосування, так і позорна і ганебна "посада" в якості "СМОТРЯЩЕГО".

http://censor.net.ua/news/342325/nalivayichenko_utverjdaet_chto_v_bpp_poyavilsya_smotryaschiyi_lutsenko_utochnil_c hto_eto_rozenblat_on
nvvetal
6 Ololo (nvvetal)   • 12:37:47, 06.07.2015 [Материал]

Теперь с любого кандидата в депутуты надо брать письменный договор по его сказкам со штрафами по срокам выполнения
Юрко
7 Юрій Градовський (Юрко)   • 12:58:27, 06.07.2015 [Материал]

Закликаю всих, хто голосував за цю особу, направити заяви до ЦВК з відкликанням голосу.
rzk
8 rzk (rzk)   • 15:18:20, 06.07.2015 [Материал]

Нету такого механизма у нас. Или Вы просите людей делать мартышкин труд.
Юрко
9 Юрій Градовський (Юрко)   • 23:22:16, 06.07.2015 [Материал]

Нема такого механізму і в нього. Але чому він може писати заяви, а виборці - ні? Хто головніший?
khrusch
10 Хрущ (khrusch)   • 15:27:51, 07.07.2015 [Материал]

Пане Градовський, згоден з вами. Ізю давно пора носом у те, що "наробив".
aurum
11 Антон (aurum)   • 06:56:40, 08.07.2015 [Материал]

о жидок дає. тут голосував а тут популізм. але вибирали то його ми.
Житомирянин
12 Житомирянин (Житомирянин)   • 06:48:56, 09.07.2015 [Материал]

А, что, кто-то надеялся на него, он разве за своих избирателей думает. Пусть лучше скажет откуда он взял внедорожник, а его баба как бы вручила бойцам 95 аэм бригады. 4 жида
( евреев я очень уважаю) столкнули нацию на само уничтожение наживаются на этом и гребут бабки.
Мариан
13 Мариан Романишин (Мариан)   • 14:19:46, 09.07.2015 [Материал]

Вот вы говорите, я проголосовал, потому что не увидел, не прочитал и т. д., а если ваши избиратели будут также говорить о вас?
Если депутат может отозвать голос за закон, тогда почему избиратели не могут отозвать голос за депутата?
Закон, как и многие другие законы - популизм, только когда популизм касается интересов банковского лобби, или интересов других "уважаемых людей" все вдруг депутаты и "эксперты" начинают твердить о популизме.
Популизм - это законы о бесплатной выдаче земельных участков, землю получают "приближенные", и потом ее спекулируют, а территориальная общины ничего с этого не имеют, это законы о разных льготах, которые вводят не монетарные, а бюрократические способы возмещения льгот, тем кто предоставляет услуги льготникам, это законы о назначении "проффессиональных" судей, а не избрании их территориальной общиной, то же и с прокурорами, это законы о милиции/полиции, зачем этот цирк с новой формой и приусами, полиция от слова - полис (греч. город), дайте возможность людям избирать начальника полиции в городе и шерифов в селе, это законы о местных администрациях, кроме пристанища бездельников и коррупции первых лиц этих администраций, они более ни для чего не годятся, и многие другие законы.
Я привел вам примеры популизма, здесь есть с чем бороться, вот возьмите и начните борьбу с популизмом, прямо сейчас:
- отмените бесплатную выдачу земли гражданам, только через аукцион (для примера можете взять СЕТАМ, весьма интересная вещь),
- отмените льготы путем их монетизации, хватит кормить владельцев монополий - компенсацией субсидий, отдайте эти деньги малоимущим, тем кому они нужны,
- сделайте должности судьи, прокурора, начальника полиции или шерифа избирательными на местных выборах, чего боятся? Что суд будет не управляемым, что прокурор не будет дело возбуждать по указанию свыше, так это же для вас будет лучше, завтра другие придут и будут вас преследовать через карманных суд и прокуратуру, а сделаете как я говорю, и все ок, власть поменялась и не нужно в Ростов бежать,
- упраздните администрации, абсолютно ничего, ни один атом во вселенной не изменится, просто на бирже труда появятся несколько десятков тысяч малоквалифицированных кадров, ничего научатся работать.
В стране еще очень много популизма, если будет интересно, ну мало ли вы же законотворец, могу рассказать и показать, как с ним бороться, но почему закон о реструктуризации у вас вызывает такое негодование?
Вы же не банковский (приватбанковский, авалевский, укрсоцбанковский и т. д.), а народный избранник...?
Еще у вас доброе лицо, человек с таким лицом просто обязан побороть популизм в себе, и вокруг себя ).
1-10 11-11