ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Володимир Гірук |
Володимир Гіруквсе статьи автора |
Ми вирішили продовжити недавню тему по роботу одного із найбільш «розпіарених» заступників міського голови – Дмитра Ткачука. Щоправда, піарився він в основному на початку своєї кар’єри заступника. Зробив купу гучних заяв, а тепер постало питання результатів. І тут все набагато гірше. Сьогодні наше дослідження про те, як заступник мера спаплюжив ідею самого мера і не лише спаплюжив, але й навмисне чи ні, створює міському голові ще одну проблему.
Питання проведення тролейбусної лінії на Малікова вже давно обговорювалось. Він неї то відмовлялись на користь автобусів, то думали про електроавтобуси, то знову повертались до тролейбусів. В будь-якому разі проблему вивозу пасажирів з цього району потрібно вирішувати і питання зсунулось з мертвої точки - почали тягнути тролейбусну лінію на Малікова. І от що під керівництвом Дмитра Ткачука з цього вийшло.
Перше питання, яке у нас виникло - це ціна. Як сталось так, що на початку вартість робіт була 28 млн. грн., а потім раптом знизилась до 7млн.грн.? Звідки взялась така «економія» незрозуміло. Але будемо вважати це позитивним моментом. На цьому позитив закінчується.
Будівництво лінії ведеться без належним чином затвердженого проекту і без жодного дозволу. Відповідно до Постанови КМ України №557 від 27.04.2011р. будівництво нової тролейбусної лінії відноситься до IV категорії складності і потребує не тільки проекту, а і його ЕКСПЕРТИЗИ, крім того об'єкти IV категорії складності потребують не просто декларування про початок будівництва, а отримання дозволу на такі роботи від Державної архітектурно-будівельної інспекції.
Як ми чуємо з виступів начальника КП «ЖТТУ» Андрія Нечуйвітра будівництво ведеться працівниками КП «ЖТТУ». Відповідно до п.5.5. ДБН В.2.3-18:2007(ТРАМВАЙНІ ТА ТРОЛЕЙБУСНІ ЛІНІЇ Загальні вимоги до проектування), проектування та будівництво об'єктів трамвайних та тролейбусних ліній можуть здійснювати організації та установи, що мають відповідний досвід роботи та ДЕРЖАВНУ ЛІЦЕНЗІЮ. КП «ЖТТУ» такої ліцензії не має.
При проектуванні тролейбусної лінії довжиною 5.5 км. відповідно до ДБН необхідно було передбачити будівництво тягової підстанції, але в «ТТУ» без проведення необхідних розрахунків, вирішили не будувати тягову підстанцію, а підключитися до вже існуючої.
Відповідно до п.8.6.1 та п.9.3.1 вказаних вище ДБН: живильні лінії від тягових підстанцій до контактних мереж у межах міста треба виконувати кабельними виробами, які ПРОКЛАДАЮТЬ У ЗЕМЛІ. Поза межами міста можна прокладати повітряні лінії. В ТТУ для здешевлення будівництва вирішили живильні лінії від тягових підстанцій в центрі міста прокласти на опорах, над тротуарами, де ходять люди, що є грубим порушенням будівельних норм.
Ось таким чином без затвердженого належним чином проекту, порушуючи правила безпеки, для здешевлення робіт, і досягається така економія.
Також виникає питання, а за які кошти здійснюється це будівництво? Адже сесія міської ради не виділяла кошти на будівництво цієї лінії і не могла виділити, тому, що для цього потрібен проект, його експертиза, розрахунок економічної доцільності такого будівництва. Нічого з цього не було зроблено. За які тоді кошти КП «ЖТТУ» будує цю лінію? Все дуже просто: ТТУ заявляє, що у них погане фінансове становище, не вистачає грошей на виплату зарплати і на оплату електроенергії і сесія міської ради періодично виділяє мільйони гривень ТТУ. А далі ці кошти використовуються для будівництва тролейбусної лінії з купою порушень закону? Питання звідки беруться кошти залишається відкритим.
Уявимо, що до кінця року ТТУ дійсно справиться і побудує цю лінію. Але існують Правила експлуатації трамвая і тролейбуса, про існування яких, можливо, невідомо ні заступнику мера, ні начальнику ТТУ, але вони відомі іншим посадовим особам ТТУ і є настільною книгою будь-якого технічного працівника. Відповідно до п. 1.8.3 цих Правил: Новозбудовані та реконструйовані об'єкти міського електротранспорту повинні обов'язково прийматися в експлуатацію державними приймальними комісіями. До пред'явлення державним приймальним комісіям об'єкти повинні бути прийняті робочими комісіями, які призначаються наказом керівника підприємства або організації замовника.
П.1.8.5. Приймання об'єкта робочою та державною приймальними комісія-ми оформлюється актами встановленої форми, які підписуються усіма члена-ми комісій та затверджуються органом, який їх призначив.
П.1.8.6. Рух трамвайних поїздів та тролейбусів з пасажирами може бути відкрито тільки після остаточного оформлення акта згідно з пунктом 1.8.5 цих Правил.
З огляду на це, є великі сумніви, що якась державна приймальна комісія прийме в експлуатацію об'єкт, який було побудовано без належним чином затвердженого проекту і побудованого організацією, яка не мала ліцензії на проведення таких робіт.
Отак і вийде, що гроші на це будівництво будуть витрачені, а тролейбус як не ходив на Малікова так і не буде. І залишиться такий собі пам’ятник непрофесійності або відвертого шкідництва – варіант обирайте самі.
А взагалі від команди заступників міського голови складається враження, що працюють вони за принципом: після мене хоч потоп. Будемо справедливими і скажемо, що відзначався своїми ляпами не лише Дмитро Ткачук, але й решта заступників. Хто придбанням підозрілого обладнання для лікарень, хто подвигами по розчищенню снігу, хто укладанням плитки. Але оскільки це заступники міського голови, то розгрібати завали за своїми підлеглими доведеться самі розумієте кому. Тільки незрозуміло, навіщо воно йому потрібно.