ЖЖ інфо » Статті » Україна |
Отже, яке ж суспільство можна вважати здоровим?
На мою думку, це суспільство, яке відповідає за взятих тварин, допомагає безпритульним тваринам, суспільство, яке підтримує держава, суспільство, яке не знущається, не травить, не вбиває беззахисних і безпомічних тварин, суспільство, яке хоча б намагається допомогти тваринам! Якщо ми зможемо змінити своє відношення до тварин, ми змінимо відношення і до людей, і до країни, і до світових проблем. Ми перестанемо стояти осторонь і почнемо діяти. Підніметься наш моральний дух. А почати треба всього лише з маленького безпритульного котика або з собаки, що замерзає на вулиці.
На аргумент, що вуличні тварини агресивні, я можу сказати, що це наше суспільство зробило їх такими. Якби вони бачили тільки добре відношення, вони б не намагалися захистися від людей і були б більш добрими і лагідними.
Як приклад наведу власний досвід. В кінці 2007 року я відвідала столицю Росії і була вражена. Я не стверджую, що описана нижче ситуація є загальною, але…
Кілько років тому у Москві було засуджено до ув’язнення жінку, яка вбила собаку. Після цього випадку ситуація в Москві суттєво змінилася. Тепер ніхто не виганяє собак з переходів взимку, майже біля кожного будинку стоять будки для безпритульних собак та кішок, їх годують жителі тих самих будинків. Люди бояться навіть штовхнути безпритульну тварину. В школах розповідають про правила поводження з тваринам, гуманність та моральність. Після вище описаного випадку зоозахисні організації Москви відчули підтримку від влади та продовжили свою працю з ще більшим ентузіазмом. Нажаль тільки, що такий настрій відбувся за рахунок смерті тварини.
Але найбільш за все мені подобається вирішення проблем безпритульних тварин в Німеччині. Це, на мою думку, дійсно випадок здорового суспільства, гуманної та моральної нації в цивілізованій країні.
Дізнавшись про шляхи вирішення проблем з тваринами в Німеччині, я прийшла до висновку, що в цій країні тварини захищені не гірше людей. І хоч проблеми з фінансуванням притулків для тварин є навіть у Німеччині, влада цієї країни, перш за все, намагається боротися з причинами безпритульних тварин, а не з наслідками.
В Німеччині, наприклад, за викид тварини на вулицю або самовільне знищення стягується штраф у розмірі 25 000 євро (за діючим законодавством при неможливості утримати тварину вдома її треба віднести у притулок).
Серед основних методів вирішення проблеми захисту тварину у Німеччині (як безпритульних, так і домашніх) можна назвати наступні:
Це далеко не всі правила і вимоги стосовно тварин у Німеччині, але навіть цей список показує, як сама держава вимагає гуманного та морального відношення до тварин і не тільки вимагає, а й надає всі умови для цього, регулює і підтримує це питання на державному рівні.
В нашій столиці, проблема безпритульних тварин стоїть дуже гостро, особливо з наближенням ЄВРО-2012 - тварин травлять та відстрілюють. А все тому що в Києві тільки два притулки, Гостомельський та Бородянський. Бородянській притулок для тварин – це державна «таємниця покрита темрявою». Багато відгуків свідчать про жорстоке поводження з тваринами в цьому притулку. Навіть в притулку!
Гостомельский притулок має назву «Київське товариство захисту тварин» і насправді тут було врятовано багато чотириногих життів. І хоча це цілком приватний притулок, який не отримує жодної копійки від держави, тварини тут не голодують та мають хоч маленький, але теплий куток. Цей притулок існує тільки на пожертви добрих і небайдужих людей, та допомогу «руками». Декілька волонтерів за власні кошти приїжджають, годують та лікують тварин, допомагають облаштувати вольєри та будки, співчувають тваринам, які бачать в цих обличчях підтримку та усмішку і відчувають тепло людини, хоч на декілька хвилин.
Тож я закликаю небайдужих людей допомогти безпритульному котику чи собаці, або притулку (грошима або «руками»), знайти час на допомогу братам нашим меншим. Вони віддячать Вам – повірте! Якщо кожен допоможе хоч трохи ці тварини отримають шанс на виживання, на любов та турботу. А байдужим до тварин людям я хочу сказати – не чіпайте тварин, бо кара завжди прийде!
Допоможіть безпритульним тваринам!
Автор: Инна Осипова, редактор рубрики "Україна" на ЖЖ.info