Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Україна

Самые большие неудачники на выборах 2012

Автор: ТВі, 31.10.2012, 13:34:52
За гарячими слідами ТВі уклав список найгучніших поразок цих виборів на мажоритарних округах. Програли дуже багато відомих, впливових і, здавалося б, популярних людей. Співчувати їм чи навпаки – тішитися, що не побачимо їх у новому парламенті, – вирішувати нам, виборцям...

Символи

У верхівку рейтингу потрапили три символічні прізвища. Петро Ющенко, брат екс-президента України, своєю поразкою ознаменував кінець ющенківської епохи. Партія екс-глави держави "Наша Україна" програла вибори із 1% голосів, а Петро Ющенко – що показово – "пролетів" на малій Батьківщині, у Недригайлівському районі Сумщини, де, зокрема, розташоване село Хоружівка. У окрузі №161 Петро Андрійович набрав лише трохи більше 10%. В результаті – третє місце. Другим, до речі, став "регіонал", а переміг Володимир Шульга ("Батьківщина").

Галина Герега перетворилася на одного з найбільш одіозних персонажів виборчої кампанії 2012 року. У скандальному окрузі №215 міста Києва вона поступилася "свободівцю" Андрію Іллєнку менш ніж 200 голосами. Недоспані ночі членів виборчих комісій, довгі черги, штурханина в комісії, полк "Беркуту" і відчайдуші "свободівці", сфальшований протокол, перерахунок бюлетенів, непорозуміння, в яке потрапив гендиректор ТВі Микола Княжицький – переможцем із цієї сутички вийшов Іллєнко. Герега, котра залишила свого чоловіка в парламенті наодинці (той переміг на Хмельниччині) стала символом брутальності та непоступливості влади на цих виборах.

Сергій Федоренко став відомим в Україні як масажист Азарова. Його поразка у Броварах – ознака того, що не все в Україні можна купити. Упродовж виборчої кампанії він завзято "підгодовував" округ №97, запустив хвалений тролейбус маршрутом Київ-Бровари. У рейтингу кандидатів, які отримали на свій округ найбільше бюджетних дотацій (рейтинг уклали журналісти "Тендер News"), Федоренко був серед лідерів. Утім, посів на виборах аж третє місце (хоча бюлетені все ще рахують).

Депутати без мандата

На цьогорічних виборах балотувалося багато кандидатів, які є чинними депутатами.

Найбільше депутатів залишиться біля розбитого корита у окрузі №63 на  Житомирщині. Там програли відразу чотири діючих нардепи. Так, другим став Павло Жебрівський (НУНС, балотувався від "Собору"), третім – екс-генпрокурор України Святослав Піскун, який йшов самовисуванцем, хоча у нинішньому парламенті входить до фракції Партії регіонів. У цьому ж окрузі балотувалися самовисуванцем Павло Унгурян з фракції БЮТ і Володимир Каплієнко з фракції "Реформи заради майбутнього” – вони теж програли.

На Херсонщині (округ №186) аграрій Федір Негой залишив без мандата двох знаних депутатів: депутатку від Компартії Катерину Самойлик та "регіонала" Олексія Журавка – нардепа із обмеженими фізичними можливостями, про якого екс-президент Ющенко колись сказав, що той був дотичний до кримінальних кіл (скандал із цієї заявою спалахнув на пам'ятних виборах-2004).

На Харківщині (округ №170) поступилася мандатом іще одна відома комуністка, Алла Александровська. Вона – друга, після "регіонала" Дмитра Святаша.

У Київській області можуть упасти у розпач два одіозні "регіонали". Тетяна Засуха – та напевне програє вибори у окрузі №94 (із відривом у 6% лідирує висуванець "Батьківщини" Віктор Романюк). У скандальному окрузі №95 в Ірпені наразі програє і учасник парламентських баталій, ректор тамтешньої Податкової академії Петро Мельник: поки що перемагає Вячеслав Кутовий, що балотувався від Об'єднаної опозиції.

Втім, "Батьківщина" на Київщині теж зазнала втрат. На окрузі №93 програла "регіоналові" Уляна Мостіпан, нардеп і кандидат від "Батьківщини".

Багато провалів – у Києві. так, у столиці програли кілька відомих "регіоналів". Зокрема, в окрузі №222 кум Дмитра Табачника, народний депутат від Партії регіонів Максим Луцький, посів лише третє місце. Щедрі дари для округу та використання жорстких прийомів Луцькому не допомогли. 

Член фракції ПР Василь Горбаль, який йшов в окрузі №221 як самовисуванець, узяв лише четверте місце.

У Києві на 212 окрузі  втратили мандат нардепи Кирило Куликов (балотувався від УДАРу) і самовисуванець Тарас Чорновіл. На Оболоні (округ №217)  зазнав поразки Володимир Лановий – менше 3%.

В окрузі №218, попри масовану рекламу і жорстку кампанію, програв Олександр Третьяков – член фракції НУНС, який розсварився із опозицією.

Всіх обранців, які зазнали поразки на цьогорічній спробі, не перелічиш. Але декотрі показові імена варто назвати.

У Криму (округ №1) програв "блудний син” комуністів Леонід Грач, який майже двічі поступився кандидатці від ПР.

Ще два нардепи-комуністи "пролетіли" на Вінничині: Валерій Бевз (округ №11) і Юрій Гайдаєв, екс-міністр охорони здоров'я (округ №13).

Попри те, що в округ входить знаменита Хоружівка, Ющенка підтримали лише трохи більше 10%На одному з округів Одещини складають мандат іще два нардепи: ОВК №139 перерве депутатство скандально відомого своїми українофобськими заявами нардепа від КПУ Євгена Царькова. Котрий у чинній ВР запам'ятався законопроектом про заборону пропаганди гомосексуалізму, і тим, що прийшов у парламент у тільнику з прапором Чорноморського флоту. Царьков у окрузі став третім, а депутат від НУНС Ольга Герасим’юк (балотувалася від УДАРу) – другою.

Також на Одещині (округ №142) програв Ігор Плохой, депутат від ПР, та Іван Плачков, колишній міністр енергетики, який тепер зайнявся виробництвом вина. Обидва поступилися самовисуванцю Антону Кіссе.

У Полтавській області (округ №146) два нардепи-антагоністи – Віктор Таран ("Батьківщина") та Олег Надоша (ПР) – пропустили у парламент самовисуванця Юрія Шаповала.

На Дніпропетровщині (округ №27) зазнав невдачі Микола Деркач, нардеп від Народної партії Литвина. Він набрав трохи більше 3%

У Львові (округ №117) програв Тарас Стецьків, один із старожилів українського парламенту. Стецьків йшов на вибори як самовисуванець, але програв з розривом у 3% кандидату від Об'єднаної опозиції Ігореві Васюнику, брату екс-віце-прем’єра Івана Васюника.

У Миколаївський області з тріском пролетів екс-бютівець-"тушка" Геннадій Задирко (округ №127), який посів лише четверте місце, набравши 8,5% голосів. 

Нардеп Іван Заєць, член УНП, програв на Рівненщині (округ №153), посівши лише 4 місце. Ще двоє його колег по фракції НУНС, які теж є членами УНП, вирішили йти на вибори як самовисуванці, однак це мало помогло. Президент пивної компанії "Оболонь" Олександр Слободян зазнав невдачі на Хмельниччині (округ №187),  а Андрій Давиденко – у Тернопільській області (округ №166).

Ще один нардеп від НУНС Михайло Полянчич, який перейшов до "Єдиного центру", на Тернопільщині (округ №167) посів 5 місце, набравши менше 8%.

На Тернопільщині програв і відомий депутат-"регіонал" Орест Муц (округ №164).

На Херсонщині (округ №184) також проґавив мандат депутат від НУНС Володимир Стретович – лише п’яте місце.

Анатолій Семинога, який розсварився із "Батьківщиною", програв в окрузі №198 (Черкаська обл.) – трохи більше 8%. Теж на Черкащині (округ №197) програє нардеп-"регіонал" і екс-міністр Віктор Корж: голоси все ще рахують, але основна боротьба точиться між Богданом Губським і Леонідом Даценком від "Батьківщини".

Публічні люди

Окрім Віталія Кличка, мало хто зі спортсменів може потішитися перемогами у політичній сфері. Андрія Шевченка згадувати не будемо – він, зрештою, йшов по списку...

Наталія Добринська, колишня олімпійська чемпіонка у багатоборстві, що балотувалася від ПР, набрала близько 8% на Вінничині (округ №11). Тут все ще рахують голоси – але депутатського мандата у Добринської точно не буде.

У Києві (округ № 217) зазнав поразки відомий плавець, срібний призер Олімпіади у Сіднеї Денис Силантьєв – як самовисуванець він узяв трохи більше 5%.

На виборах-2012 свої сили пробували і представники шоу-бізнесу та учасники гламурних тусовок, а також деякі завсідники полічних телешоу.

Наприклад, екс-чоловік Лілії Подкопаєвої Тимофій Нагорний набрав у 55 окрузі 13% голосів. І, хоч посів друге місце, але не мав жодних шансів на перемогу – це Донеччина, тут тріумфували висуванці Партії регіонів.

Народна депутатка і народна артистка Оксана Білозір збагатилася лише 12% голосів в окрузі №66 на Вінничині. Ще один співак, Михайло Поплавський, який балотувався як самовисуванець, програв на Київщині (округ №91). Голоси ще рахують, але шанси у "співочого ректора" примарні...

Автор "Чорного ворона" письменник Василь Шкляр на Львівщині (округ №123) показав пристойний результат (більше 21%), але опинився лише на третьому місці.

По "квоті” письменників балотувався і Володимир Цибулько (самовисуванець). Але результат, зафіксований у окрузі №220 Києва, принизливий – 0,5%.

Скандально відома телеведуча Наталія Розинська (кандидат від Радикальної партії Ляшка) провалилася на проблемному 223 окрузі в Києві, де балотувався Віктор Пилипишин. Голоси там усе ще рахують, але у світської діви менше 2%. У цьому ж окрузі серед аутсайдерів опинився і скандальний публіцист Олесь Бузина (кандидат від "Русского блока") – менше 8%.

Лави депутатів знову намагався поповнити перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк. Будучи самовисуванцем, він набрав трохи більше 8% у окрузі №204 на Буковині.

Тележурналіст Костянтин Усов, автор відомого розслідування "Лук’янівка. Тюрма№1", який балотувався в Одесі (округ №134) від "Батьківщини", узяв "бронзу" з 18,2% голосів.

Ще одна журналістка Тетяна Чорновол балотувалася на Львівщині (округ №120), де, на жаль, програла менше 8% скандально відомому місцевому бізнесмену Ярославу Дубневичу, який "засівав гречкою" цей округ уже кілька років.

Натомість у Львові (округ №115) відомий телеведучий, генпродюсер регіонального телеканалу ZIK Дмитро Добродомов (балотувався від УДАРу), поступився Михайлові Хмілю, кандидату від "Батьківщини" 

Найочікуванішою стала поразка Олеся Довгого, правої руки ЧерновецькогоНа цих виборах себе пробували й різного штибу експерти. Так, у окрузі №219 у Києві лише 2% набрав голова Асоціації українських банків Олександр Сугоняко (самовисуванець). Трохи більше взяв політолог Вадим Карасьов – майже 3% у окрузі №217 у Києві (балотувався від "Єдиного центру”).

Адвокат-самовисуванець Тетяна Монтян, провівши яскраву кампанію в окрузі №212 (Київ), фінішувала лише п'ятою, набравши рівно 9% голосів.

Виборці округу №157 (Сумська область) не підтримали ректора Української академії банківської справи НБУ Анатолія Єпіфанова, який йшов як самовисуванець і посів друге місце.

Інші гучні провали

Гучна поразка влади у окрузі №62 на Житомирщині. Губернатор Сергій Рижук, який захищав честь Партії регіонів, набрав трохи більше 25%. Він узяв удвічі менше голосів, ніж переможець, кандидат від "Батьківщини” Геннадій Зубко. Врятувати репутацію ПР у області може хіба що той факт, що там перемогли два інші "регіонали”.

Міський голова Ужгорода Сергій Ратушняк, напевне, не виправдав сподівання городян, які обирали його на муніципальних виборах, бо цього разу програв перегони в окрузі №68 – 20% голосів проти 31% у "регіонала” Василя Ковача.

Не пощастило ще одному мерові, градоначальнику Чернігова Олександру Соколову, котрий балотувався від Партії регіонів. У окрузі №205 він поступився висуванцю "Батьківщини” Валерію Дубілю, набравши майже 30% голосів.

Не мали успіху на виборах і представники київської влади. 

Екс-секретар Київради, заступник мера Черновецького Олесь Довгий, який балотувався як самовисуванець (округ №214, Київ), програв кандидату від УДАРу Віктору Чумаку. Хоча свою поразку визнав тільки з кривою гримасою, й звинуватив конкурента у "нечесних виборах" (роздавати гречку "бабусям Черновецького", звісно, гріхом не вважалося).

Депутат Київради Алла Шлапак, попри щедре задобрювання виборців, програла в окрузі №221, – вона лише третя. А Олександр Пабат "узяв срібло”, поступившись Володимиру Бондаренку, в окрузі №219 – 44% проти 30%.

В Одесі на окрузі №133 зійшлися у боротьбі син мера Одеси і заступник голови облради Олексій Гончаренко та скандальний Ігор Марков, голова партії "Родіна". Гончаренко, котрого конкуренти в окрузі подавали як "мажора" та "задаваку", програв.

На Тернопільщині (округ №163) спіткнувся генерал-лейтенант міліції Віталій Максимов, який у 2000-2010 рр. почергово очолював обласні УВС на Львівщині, Закарпатті і тій же Тернопільщині. 

У Тернопільській області (округ №167) також балотувався колишній губернатор цієї області Юрій Чижмарь, але посів третє місце. Натомість дружина чинного губернатора Надія Хоптян у окрузі №166 посіла лише четверте місце (балотувалася як самовисуванець).

У окрузі №14 окрузі на Вінниччині зазнав поразки екс-голова Верховного суду Василь Онопенко – 16% і третє місце.

Ще один політик із категорії "екс”, голова Соціалістичної партії і колишній спікер Верховної Ради Олександр Мороз, поступився на Київщині, в окрузі №93: він фінішував третім, набравши 12%. Його екс-соратник по Соцпартії Йосип Вінський програв на Хмельниччині (округ №192). Вінський теж став третім.

У Кіровоградській області (округ №101) програла голова впливової колись Народно-демократичної партії Людмила Супрун, яка цього разу йшла як самовисуванець.

Дуже не пощастило на Луганщині (округ №107) авторитетному стахановському бізнесмену Сергію Шахову, який менше 3% програв Сергію Дунаєву (ПР). Шахов, як уже повідомляв ТВі, перебуває у розшуку луганською міліцією. У Луганський області (округ №108) балотувався і киянин Олександр Ржавський, лідер партії "Єдина родина", але взяв лише шосте місце.

P.S. Список гучних поразок – не повний. Ще у багатьох округах рахують голоси виборців – часто на межі фолу і законності. Очевидно, перелік невдах можна буде поповнювати і надалі...

Автор: ТВі, редактор рубрики "Україна" на ЖЖ.info http://tvi.ua/nevdahi_2012_hto_prograv_na_mazhoritarnih_okrugah?page=3
Україна | 31.10.2012 | Переглядів: 5659
Коментарів: 1
nikonFX
1 Slava (nikonFX)   • 19:37:35, 31.10.2012 [Материал]

как ни крути - а на всех выборах в Украине самыми главными проигравшими всегда оказывались сами избиратели.Жаль