Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Україна

Український Націоналізм. Визначення.

Автор: Дмитро Скоропад, 19.01.2009, 19:03:35
В першій точці «Загальних Означень» 1-го Конгресу ОУН 1929 р подане таке визначення:

Націоналізм – це не явище, замкнене саме в собі. Основною його прикметою є потреба дії в інтересах національної спільноти. Звідси й активність українського націоналізму. Цей вияв дії українського націоналізму, що випливає з внутрішніх потреб Української Нації, називаємо націоналістичним рухом. Отже, націоналістичний рух – це націоналізм у дії.

Патріотизм, націоналізм і шовінізм

а) патріотизм – це підсвідоме відчування любові до всього, що нам рідне і близьке. Патріотизм може мати й вужчі рамки (локальний) і ширші (народний). Локальний патріотизм – це прив'язаність і любов до свого найближчого оточення, до родини, хати, родинної місцевості. Народний патріотизм – це почуття любові до свого народу та бажання допомагати йому;

б) націоналізм – це активна любов до батьківщини. Це вияв не тільки бажання допомогти батьківщині, але й чин. Це практична реалізація хотінь нації вийти на вищий щабель свого розвитку. Націоналізм – вищий щабель патріотизму;

в) шовінізм – це сліпа, пристрасна любов до рідного й ненависть до всього чужого. Це крайня межа підсвідомо-чуттєвої патріотичної настанови.

На тлі цих відмінностей виникають різні розходження, зокрема на відтинку політичної дії партій поневолених народів. Розрізняємо три роди політичних рухів:

а) патріотично-опортуністичні – ті, дія яких випливає тільки з патріотичних почувань бажання допомогти народові. Основними їх прикметами, що визначають також їхні програми, є: суб'єктивне сприйняття політичної ситуації, надії на сприятливу зовнішню коньюнктуру, острах перед безпосередньою дією, мінливість настанови та задоволення найменшими успіхами;

б) націоналістично-революційні – ті, дія яких випливає з вольової націоналістичної настанови. Основними їх прикметами є: національна оцінка кожної політичної ситуації, ставка на власні сили, сміливість, відчайдушність дії, революційна настанова, програма-максимум, принциповість політики, постійна мета;

в) можуть існувати ще й шовіністичні рухи, як, наприклад, німецький націонал-соціалізм, що допроваджують до великих катастроф у суспільстві.

Степан Ленкавський,
з 1929 р. - член Проводу ОУН, ідеологічний референт; з 1941 р. - член Проводу ОУН(р), референт пропаганди.

Автор: Дмитро Скоропад, редактор рубрики "Україна" на ЖЖ.info


Україна | 19.01.2009 | Переглядів: 8257

Коментарів: 5
либерти
1 либерти (либерти)   • 12:27:19, 26.01.2009 [Материал]

Автору: як і ВО "Свобода" Ви посилаєтеся на відомого у колах націоналістів - С.Ленкавського. Скажіть,будь-ласка,яку партію чи об"єднання Ви представляєте і яке має відношення до вашого руху вищезгадане ВО "Свобода"?
galloz
2 oleg (galloz)   • 10:44:14, 28.01.2009 [Материал]

Дмитрий , у Коцюбинского перепечатку взял?
Riot
3 Юра (Riot)   • 14:34:13, 29.01.2009 [Материал]

І яким чином НА може співпрацювати з проБютівською, проЧерпіцькою "Молодою Силою"?
Дмитро
4 Скоропад Дмитро (Дмитро)   • 01:51:40, 03.02.2009 [Материал]

Дякую за запитання...

Національний Альянс з превеликою радістю співпрацює з пробютівськими структурами, більш того, зазначу, останній транш на рефінансування банку Надра в 3 млн грн був зарахований на рахунок нашої організації, єдине, маю повідомити громадськість, що 10% відкату ми все ж таки спрямували нашим партнерам з НацБанку. Шановний Юрій Riot, раджу Вам обов"язково відслідкувати також нашу нещодавно започатковану співпрацю з політичною силою Вітренки. =)

Щодо моєї партійної приналежності, я є членом Конгресу Українських Націоналістів.

Ця політична сила була створена на початках існування Незалежної Української Держави, як політичне крило Організації Українських Націоналістів (ОУН).

ВО "Свобода" в свою чергу є наслідником СНПУ (соціал-націоналістичної партії України). Відповідно, наші політичні структури мають різне ідеологічне походження, а звідти - різні ідеологічні платформи.

Позиціонування Свободи, як нащадків ОУН є безпідставним з приведених вище аргументів. Гадаю, різниця між ідеологією Українського Націоналізму та ідеологією соціал-націоналізму є очевидною.

Приватизація Свободою символів українського націоналізму є або популізмом спрямованим на відповідне ідеологічне середовище виборців або на цілеспрямовану роботу з дискредитації українського націоналістичного руху.

І лише осмислення нашої головної мети, нашої першочергової потреби - творити нове життя, нову історію, зможе змінити все!
Не існує гасла "партія - понад усе."

Існує лише наш одвічний клич: "Україна - понад усе!".

sebast
5 SerG (sebast)   • 19:47:11, 08.03.2009 [Материал]

"ВО "Свобода" в свою чергу є наслідником СНПУ (соціал-націоналістичної партії України)" - ничего не перепутал? точно "соціал-націоналістичної", а не "націонал-..."