Стару добру косу витісняють тримери. Але не всі вони здатні боротися з бур'янами. До літа ціни на мотокоси (тримери) виростають, а асортимент звужується: останнім часом цей інструмент користується великим попитом серед дачників і селян. Мотокоса ефективніше бореться з бур'янами, ніж традиційна ручна коса, тому що дозволяє викошувати траву під самий корінь.
Крім того, це незамінна річ для власників обійстя, так як вона дозволяє швидко і майже без втомилися заготовлювати невеликі обсяги сіна для птахів і тварин. Однак не всі мотокоси однакові. Вони сильно розрізняються не тільки за зовнішнім виглядом, джерела живлення, ціною, але і своєму призначенню. Якщо немає досвіду використання мотокоси, можна помилитися з вибором.
Найдешевший електро триммер - малопотужний. Вони призначені для догляду за м'якими газонної травою. Більш жорсткі стебла бур'яну такі тримери не зріжуть. Вартість електричної коси, здатної боротися з бур'янами, в магазинах дорожче. Найслабші моделі оснащуються лише ріжучої волосінню. З її допомогою можна косити траву. На більш потужних (від 1000 ват) і дорогих можна крім волосіні використовувати ріжучий ніж. Ніж дозволяє боротися з товстими стеблами трави, а також з кущами і пагонами дерев.
В цілому електричні коси stihl в Житомирі за однакової потужності дешевше бензинових. Електрокоса вміє те ж саме, що дорожча бензокоса. Головний обмежувач електрокоси - подовжувач. При потужності 1000 ват можна використовувати шнур довжиною до 30 метрів при перетині дроту 1,5 кв. мм. Двигун, що працює від довшого шнура, погано тягне і швидше зношується.
Зате електроінструмент набагато простіше в обслуговуванні, ніж бензиновий. Не потрібно готувати паливну суміш з бензину і масла, турбуватися про промивку повітряного фільтра, зміні свічок запалювання, обслуговуванні карбюратора ... Крім того, електричні коси працюють тихіше, ніж бензинові, і не викидають вихлопних газів.
Окремо стоять акумуляторні коси. Багатьох покупців відлякує головний недолік акумуляторного обладнання: ціна нових акумуляторів зазвичай впритул наближається до ціни самого інструменту.
Визначившись з типом харчування, потрібно вибрати марку коси. Серед Електрокоса, здатних боротися з бур'яном, розкид цін не такий вже великий. Більшість моделей вписуються в вилку від 1000 до 3000 гривень. Серед бензокосами ціновий діапазон ширше - від 1000 до 7000 грн.
При виборі тріммера необхідно звернути увагу на його вагу, довжину штанги і форму ручок. Потримайте інструмент в руках: наскільки він для вас зручний? Довжина коси має особливе значення для людей з високим ростом. При зростанні понад 180 сантиметрів відповідальні продавці радять звернути увагу на коси з телескопічною штангою.
З метою безпеки виробник не дозволяє працювати косою, чи не закріпивши її на спеціальному ремені. Однак багато хто нехтує цією забороною, і невеликі ділянки - квадратів по 10 - легко косять без ременів. Для такого використання підходять тільки коси з гнутих ручкою. Їх тримають як весло: однією рукою за штангу, інший за гнуту ручку. Працюють так: покосив трохи, кинув косу на землю, забрав траву граблями, відкинув зі шляху камені і гілки - і знову косу в руки. Спину не шкодують.
Для тих, кому важлива не швидкість, а зручність, більше підходить конструкція з подвійною, «велосипедної» ручкою. Працювати такий косою можна тільки на ремені. Зате спина рівна, обидві руки майже на одному рівні, відчуваєш себе, як пілот за штурвалом.
Купуючи косу, не забудьте відразу запастися ріжучої волосінню. У нову косу зазвичай заряджений невеликий відрізок волосіні, якого вистачить на 10-15 хвилин роботи. Також знадобляться захисні окуляри. Працювати в них незручно, особливо в спеку. Але слід мати їх під рукою. Якщо грунт піде кам'янистий, а трава жорстка, то без окулярів можна і зір втратити.
Джерело
http://dtv-instrument.com/