Живой Журнал
ЖЖ инфо » Статьи » Украина
 

Як вибрати приватний дитячий сад

Автор: Шурин Павло, 08 Декабря 2016, 00:22:33 Як вибрати приватний дитячий сад
Спочатку батькам необхідно з'ясувати, які види дитячих дошкільних установ є в найближчому районі. Чим ближче буде дитячий сад від будинку, тим краще і зручніше. Зручніше не тільки батькам, а й дитині. Не потрібно буде везти дитину через все місто в громадському транспорті. Які бувають дитячі установи, розглянемо далі.

Отже, дитячі дошкільні освітні установи бувають наступних типів:
Останній тип зустрічається дуже рідко, тому що найчастіше такий заклад організовується батьками, в якому займаються тільки їх дітки.

Найскладніше, з чим доводиться стикатися мамі - це боязнь віддавати свого чада в чужі руки. Але якщо цього не зробити в ранньому віці (3 роки), то пізніше прийти до цього буде набагато складніше. Поки дитина ще маленький, він дуже швидко звикне до чужих людей і діткам.

Найкраще свій вибір починати з опитування батьків, діти яких ходять в ці заклади. Необхідно попередньо збирати всю інформацію про садок у знайомих, друзів, подруг і т. П.

Починати вибір садка для дитини слід не пізніше, ніж за рік до того, як він туди піде. Адже відомо, що в хороші установи шикуються величезні черги, тому не пропустіть цей момент. Якщо ж в тому садку, на який ви сподівалися, виявилося, що місць немає, тоді слід розглянути інші варіанти.
 

Як вибрати дитячий садок для дитини


Після того, як ви знаєте все адреси тих установ, які знаходяться неподалік, тобто в вашому районі, слід приступати до розвідки. Прийшовши до кожної установи, слід всю інформацію фіксувати, щоб потім було з чим порівнювати. Уже в домашній обстановці ви зможете сісти і спокійно порівняти всі плюси і мінуси, щоб в результаті вибрати садок для дитини.
 

Поговоримо із завідуючою


Спочатку слід поцікавитися у завідуючої про те, який режим дня є в групах. Чи є час для денного сну, скільки тривають заняття. Не менш важлива гімнастика, адже для дитини садок - це не тільки ігри. Слід віддавати перевагу тільки такому садочку, в якому кількість діток в групі становить від 6 до 15. Якщо менше 6, то - це погано тим, що діткам буде нудно. При великій кількості діток потрібно більше вихователів.

Якщо установа не має помічника вихователя, то - це не найкращий варіант, адже нянечки теж люди і якщо вона захворіє, то діток доведеться залишати вдома. Головне, не те щоб в садку був свій логопед і психолог, а то, скільки діток на одного доктора доводиться. Чим більше дітей, тим відповідно менше уваги кожному. Тому приділіть цьому особливу увагу.

Буде потрібно з'ясувати, чи є на території установи медична сестра, і які функції входять в її обов'язки. Адже ніколи не знаєш, куди і де може підстерігати дитину небезпека.

Слід приділити і увагу харчуванню. Важливо з'ясувати яке меню, що входить в нього. Що входить в раціон, чи є фрукти, яке різноманітність харчування. Важливий момент: з'ясуйте, якщо у дитини алергія, чи зможе він харчуватися окремо, або такого не передбачено.

У завідуючої необхідно з'ясовувати всі дрібниці, тому що найчастіше такі дрібні моменти виливаються для батьків в великі проблеми.
 

Як вибрати вихователя


Вибір вихователя - це набагато важливіше, ніж навіть прийняття рішення державного або приватного установи. Від вихователя, точніше, від її ставлення до дітей, залежить подальше формування характеру дитини, звикання до соціуму, а також придбання практичних навичок.

Таким чином, важливо не тільки вибирати кращий варіант дитячого садка на держпослуг, а й вихователя. Вихователі - це теж люди і всі вони мають свої особливості. Одні добрі і дітки їх, а інші, навпаки, строгі і грубі.
 

Як вибрати приватний дитячий сад


Отже, розглянемо основні недоліки, які, на жаль, зустрічаються в державних і навіть приватних дитсадках:
 • Ненависть. Це найгірша риса характеру для вихователя, адже навіть якщо цей фахівець від Бога, то ненависть до своєї роботи, а також до підопічних, робить його психічно неврівноваженим. Такого вихователя не можна підпускати до дітей, а тим більше, щоб він займався з ними цілий день.
 • Байдужість. Якщо у вихователя в рисах характеру є байдужість до своєї справи, то це безпосередньо позначиться на вихованні дітей. У дитини, який буде вихований таким людиною, може розвинутися комплекс недоліків. Тому не слід віддавати свого малюка в такий садочок, де працюють вихователі, байдуже ставляться до своєї справи.
 • Надмірне захоплення роботою. Це на перший погляд і непогано, але для дитини - це великий мінус. Захопленість вихователя однією справою говорить про те, що його цілеспрямованість буде спрямована тільки в одне русло. Якщо займатися з дітками тільки розумовими дисциплінами, то для них буде чуже таке явище, як гри з однолітками, захоплення та інші види розваг.

Тому наявність таких недоліків у вихователя говорить про те, що він не підходить для цієї відповідальної посади. Яким же повинен бути ідеальний вихователь, розглянемо далі.

Почнемо з того, що ідеальних вихователів не буває. Професіонал своєї справи може навіть не мати освіти, але дітки будуть тягнутися до нього з першого дня. Саме така людина і є найкращим вихователем для дитини. Вихователь повинен мати правильний підхід до дітей. Повинен вміти спілкуватися і з малюками трьох років і старшими дітьми. У хорошого вихователя завжди є свої порядки, наприклад, після гри прибирати своє місце. Причому вихователь повинен не вказувати, а пояснювати, що так необхідно для порядку.

Досвідчена людина, батько, завжди зрозуміє по спілкуванню, той чи вихователь попався чи ні.
 

Дисципліни


Чим більше різноманітних дисциплін викладається в садку, тим відповідно це краще для дитини. Отже, стандартний набір дисциплін складається з:
 • математики
 • малювання
 • працю
 • знайомство з листом
 • знайомство з літературою
 • музика
 • гімнастика
Якщо в цей список додаються і більш поглиблені науки, типу психологія, логіка і т. П., То подумайте, чи потрібна така навантаження для дитини. Адже він ще маленький і йому ще хочеться пограти.

Якщо в садку намагаються навчати дітей іноземним мовам, то - це не зовсім добре. Коли дитина тільки що почав освоювати рідна мова, вивчення іншої мови може призвести до плутанини і тим самим до затримки мовного розвитку.
При виборі дитячого садка слід враховувати

Отже, підходячи до завершення питання про те, як вибрати дитячий садок:
 • Місце розташування. Найкраще якщо така установа буде неподалік від будинку, тому як ранкові поїздки в транспорті не будуть найкращим варіантом для дитини.
 • Персонал. Поцікавтеся у матусь, які водять своїх дітей до цієї установи, про те, які люди працюють тут. Як ставиться їхня дитина до вихователів і що, взагалі в цілому є цей садок. Якщо на 30 діток йде тільки один вихователь, то рекомендується шукати інший сад. Одній людині дуже складно побачити за такою групою маленьких діток.
 • Територія. Майданчик, де грають дітки, повинна бути огороджена і замикатися. Це необхідно для того, щоб малюки не могли самовільно покинути межі установи. На території обов'язково повинні бути передбачені дитячі розважальні каруселі, гірки і т. п.
 • Внутрішнє оздоблення. Крім усього вищесказаного, в садку повинні бути не тільки вихователі, але і медперсонал, який в будь-яку секунду прийде на допомогу. Дітки дуже швидкі і пустотливі створення, тому часом гри може призвести до травмування.
 • В ігровій кімнаті повинні бути іграшки, причому для різних вікових груп. На території установи повинен бути спортзал, кімната для сну, їдальня, ігрова, роздягальня, санвузол і т. П. В кімнатах повинен бути порядок і чистота.
 • Живлення. Харчування обов'язково повинно бути триразовим, діти не повинні голодувати. Вихователю необхідно стежити, щоб діти їли. Харчування має бути різноманітним і не перебувати щодня з одного виду супу і компоту.
 

Підбиття підсумків


Отже, як вибрати дитячий садок і з чого потрібно почати?

1 Перше чого слід приділити увагу - це опитуванням і відгуками батьків про ту чи іншу дитячому закладі. Необхідно з'ясувати, як ведеться догляд за дітьми, звернення до них, наявність іграшок, види предметів і т. П.
2 Територія садка повинна бути огородженою, прибраній, на ній знаходяться дитячі розважальні безпечні гойдалки.
3 Ознайомтеся з установою не тільки заочно, але і наживо. Відвідайте садок, подивіться, як ведеться робота персоналу з дітьми. На підставі побаченого на власні очі можна робити відповідні висновки.
4 Провести бесіду з завідуючою і з'ясувати всі тонкощі роботи установи і персоналу.
 

Які питання можна задати завідуючої?


Найбільш популярними питаннями, які задають батьки завідувачем ДНЗ в процесі вибору садка для своєї дитини:
 • Який режим роботи?
 • Чи є відповідна ліцензія на заняття даним видом діяльності. Але - це більше відноситься до питання про те, як вибрати приватний дитячий сад? Адже в державних установах наявність відповідних документів завжди є.
 • Кількість дітей в групах?
 • Якість харчування та меню.
 • Які види занять проводяться з дітьми?
 • Які документи потрібні для вступу?

Що стосовно останнього питання, то все дитячі сади вимагають такі обов'язкові документи:
 • Медкарта. У цій карті повинні бути записані всі важливі щеплення, які робилися дитині. При відсутності хоча б однієї - завідуюча змушена буде відмовити батькам.
 • Свідоцтво про народження.
 • Страховка.
 

Як бути в ситуації, коли в садку немає місць


Як надходити в тому випадку, коли батьки визначилися з установою, але зібравши документи і прийшовши до завідуючої, вони чують у відповідь - категорично ні? Причина відмови - відсутність місць. Це нормальне явище, адже кількість садів не збільшується, а з кожним роком дітей стає все більше. До того ж батьки завжди намагаються віддавати свого малюка тільки в хороші руки. Так і виходить, що всі місця зайняті. Щоб такій ситуації не виникало, слід бронювати садок завчасно. Але якщо ж ви зіткнулися з такою проблемою, то буде потрібно звернутися в управління освіти, де вирішать такий конфуз.

Таким чином, вибір садка - це складне завдання, яке вимагає ретельного підходу. Слід пам'ятати, що обираєте ви майбутнє не для себе, а для свого карапуза, тому приділіть максимум уваги цьому питанню.
Автор: Шурин Павло
Украина | 08 Декабря 2016 | Просмотров: 1422