Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Понедельник, 01.03.2021    12:15:13
Главная » Новости » Житомир » Житомирская область » 2017 » Март » 23 » 17:18:05

Депутат Житомирської облради запропонувала створити робочу групу, яка вивчить стан справ в інтернатах

23.03.2017, 17:18:05 2007 3 Ошибка?Ошибка в тексте?
Выдели слово мышкой
и нажми Ctrl+Enter
Депутат Житомирської облради запропонувала створити робочу групу, яка вивчить стан справ в інтернатах

На Житомирщині збираються створити нову робочу групу з медичних працівників та експертів, які проведуть аудит всіх інтернатних закладів області.

Про це 22 березня під час прес-конференції повідомила депутат Житомирської обласної ради, голова постійної комісії з гуманітарних питань Олена Галагуза, яка виступає ініціатором створення такої робочої групи
 

«Ми будемо звертатися до голови облдержадміністрації, голови обласної ради з тим, аби вони підписали нове розпорядження про створення робочої групи, яка проведе аудит в інтернатних закладах. Ця робоча група буде не ліквідовувати, не отпимізовувати, а саме вивчати реальний стан справ в інтернатах. Найперше у складі цієї робочої групи я бачу медиків і експертів, які справді знають, що таке проблеми зі здоров’ям і як функціонують інтернати. Взагалі, ця проблема викрила дуже багато порушень і зловживань. Наприклад, у Довбиському інтернат 87 працівників і лише 113 вихованців. Педагогів – половина, а решта – то обслуговуючий персонал. І на запитання чи є сімейні підряди, мені підтверджують: так, є. Тобто ми хочемо допомогти цим інтернатам, а для цього вивчити, що там насправді відбувається», – сказала Галагуза.


Присутні на зібранні також порушили проблему інклюзивної освіти на Житомирщині. Зокрема з 2007 року вона впроваджується в міжнародній школі «Всесвіт», що діє у Житомирі 22 роки поспіль. Там створено десять інклюзивних класів, де навчаються 17 дітей із особливими потребами. 

«Із ними працюють асистенти вчителів, асистенти дітей, тьютери, психолог і логопед. Інклюзивна освіта дає змогу всім дітям, у тому числі й дітям із інвалідністю мати рівні права й на рівні розвиватися, навчатися й виховуватися. У нашій державі щороку збільшується кількість інклюзивних класів, тому зараз дуже важливо, щоб був прийнятий закон про освіту, яким регулюватимуть додаткові послуги, фінансові питання, підготовка вчителів. Важливо, щоб всі школи були інклюзивними, але це – довгий шлях», – розповіла директор школи «Всесвіт» Марія Левченко.

Участь у прес-конференції також брало американське подружжя, яке кілька років тому всиновило хлопчика з синдромом Аперта. Зараз сім’я проживає у Житомирі. Владику, на якому фактично ставили хрест в інтернаті на Житомирі, зараз 16 років, він володіє кількома мовами та навчається у школі, а не інтернаті.

«Чотири роки тому, коли ми його зустріли, він ледь-ледь розвивався і міг вимовляти тільки одне слово «Нормально». А зараз він володіє українською, російською та англійською мовами. І тут, власне, й починається його потенціал. Якби фахівці «Всесвіту» свого часу не вступилися і сказали, що знайдуть спосіб соціалізувати Владика і допомогти йому, то зараз він би не ходив до школи», – сказав батько Владика – волонтер Джед Джонсон.

9-річна донька голови громадської організації «Діти сонця» Сніжани Кісішвілі попри синдром Дауна навчається у третьому класі Черняхівської гімназії за методиками інклюзивної освіти.

«З самого її народження я не змирилася з тим, що моя дитина не буде ані ходити, ані говорити, ані навчатися. Я довго плакала, а потім вирішила: ну як це не буде – вона зробить все це! Як показує досвід, діти з синдромом Дауна можуть абсолютно бути адаптованими у середовищі, навчатися у звичайній школі, – у них все гарно виходить. Звісно, це велика робота, але все це можливо. У Житомирі як повітря потрібні центри раннього розвитку», – сказала Сніжана Кісішвілі.

В той же час, 22 березня, згідно оприлюдненої інформації на сайті Житомирської обласної ради стало відомо: Прес-служба обласної ради повідомляє  про зняття з розгляду  на 10 сесії обласної ради  проектів рішень з ліквідації комунальних закладів Вишевицької, Довбиської, Кмитівської, Ушомирської шкіл-інтернатів та припинення шляхом приєднання Житомирської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів №1.  

Нагадаємо, що 17 березня у сесійні залі відбулись широкі обговорення зазначених проектів рішень з керівниками, батьками вихованців даних закладів, представниками місцевої влади за участі керівників обласної ради та облдержадміністрації, представників робочої групи з питань  оптимізації мережі інтернатних закладів, депутатів обласної ради.

Робоча група продовжить свою роботу з пошуку найоптимальніших варіантів вирішення питань функціонування закладів.

Жодного невиваженого рішення у сесійну залу внесено не буде.

Прес-служба обласної ради

 


Тэги: облсовет, Житомирская область, интернат
   По материалам: Житомир.інфо
Новости партнеров

Комментариев: 3
AlexIvanov
1 Alex Ivanov (AlexIvanov)   • 17:52:37, 23.03.2017 [Материал]

Галагуза каже, що я бачу в робочій групі медиків і т.д. Літера я в алфавіті остання. Вас Галагуза, народ в пятницю позбавив керівництва робочоЇ групи по інтернатам, але ви знову створюете и тянете на себе ковдру . Вбачаю в ваших діях велику " любов" до інтернатив
Юрко
2 Градовський (Юрко)   • 18:01:29, 23.03.2017 [Материал]

А до чого тут Гринишина? Їй вже не цікаві дороги та забудови? Тепер інтернати?))
TarasS
3 Тарас (TarasS)   • 21:23:15, 26.03.2017 [Материал]

А де Пірожок? То справжній захисник знедолених дітей. Особливо хлопчиків.
Полезное объявление:
Читайте ЖЖ.инфо

Новости Житомира по теме:


Горячие новости

Останні новини Житомира

Система Orphus