Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Понедельник, 17 Января 2022    03:19:08
Живой Журнал » Статьи » Пресс-релизы, Житомир, Украина » Андрей Сергеев

«КВartА» готується до дебютного релізу

Понад рік тому, 31 березня 2010 року, в Житомирі з’явився новий літературний гурт «КВartА». Засновки та учасники цього мистецького об’єднання – Катерина Марчук, Олександр Трохимчук, Ольга Расовська та Марина Єнжиєвська – знані в місті молоді письменники.

Як гурт вони дебютували на презентації 13-го випуску журналу «Філео+Логос», а восени цього року вже презентуватимуть першу спільну книгу.

http://cs10322.vkontakte.ru/u9852897/-5/x_47fc60b4.jpg


«КВartА»: звідки й навіщо

Отож, за спільної ініціативи чотирьох студентів Житомирського державного університету імені Івана Франка навесні 2010 року виник літгрут «КВartА». Ключем до розуміння своєї назви та самоідентифікації письменники обрали гасло «„КВartА" ВАРТА АРТУ». Відтак одразу пояснили, що визначальним у їхній діяльності є мистецтво, тобто "art”.

Самі  ж «КВartАнти» в літературі не новачки. Ще задовго до створення гурту кожен із них як автор-самітник публікувався у пресі та на сторінках літературної періодики, брав активну участь у поетичних фестивалях. Персоналізуючи літгурт «КВartА», зауважимо, що його учасники вдало поєднують творчість із навчання в університеті та науково-професійною діяльність. Так, Катерина Марчук на сьогодні є аспіранткою кафедри українського літературознавства та компаративістики, Ольга Расовська цьогоріч вступила до Інституту філології та журналістики одразу на два освітньо-кваліфікаційні рівні (спеціаліст та магістр), Марина Єнжиєвська за рік отримуватиме диплом бакалавра за спеціальністю «Українська мова та література; редагування освітніх видань». Чоловіча ж частина гурту – Олександр Трохимчук – без року дипломований спеціаліст у галузі видавничої справи та редагування, а також колишній редактор студентської газети «Універсум».

Серед планів на майбутнє «КВartА» визначають розвиток і вдосконалення, скромно конкретизуючи: Шевченківська премія та всесвітнє визнання.J

«Спраглий»  дебют молодого літгурту

«Спрагла  д’Жага» – саме так називається  перший літературний альманах гурту  «КВartА». Спільного «первістка» «КВartАнти» планують презентувати у вересні (точні дата та місце події анонсуватимуться згодом – прим.)

Композиційно  видання вміщує чотири окремих блоки  кожного з авторів. До збірника увійшли  вже відомі та нові твори учасників. Характерна риса літгурту та альманаху заразом – еклектика стилів, тем і жанрових форм. Відтак на читацький розсуд пропонуватимуться філософсько-інтимна лірика та верлібри, художньо-публіцистична проза у жанрі есе та коротких оповідань.

Післямову до книги написав Петро Білоус, професор кафедри українського літературознавства та компаративістики ННІ філології та журналістики ЖДУ ім. І. Франка. «Як індивідуальності вони різні, але об’єднує їх любов до Слова, за допомогою якого кожна та індивідуальність прагне себе виразити, і кожному це вдається по-своєму, але головне – вдається», – так характеризує своїх підопічних Петро Васильович. Самі ж учасники літгурту щиро раді співпраці з професором. За словами «КВartАнтів», відгук досвідченого літератора «не є писанням на замовлення, а об’єктивною думкою збоку».

Отже, логічно припустити, що якість відібраних до збірника творів очевидна. Залишаться лише дочекатися презентації «Спраглої д’Жаги» від літературного гурту «КВartА», аби пересвідчитися в усьому на власні очі та вуха.
Автор: Андрей Сергеев
Житомир | 28 Августа 2011 | Просмотров: 3177 | Житомир, литература
Комментариев: 1
SlonS
1 Гоша Путятенський (SlonS)   • 09:52:46, 06 Сентября 2011 [Материал]

УСПІХУ ДРУЗІ!

Читайте также на эту тему:


Обратите внимание:


Читайте ЖЖ.инфо