Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Четверг, 27 Января 2022    10:04:29
Живой Журнал » Статьи » Украина »

16 дітей Житомирської області відпочили у перлині Карпат – місті Яремче

З 20 по 30 червня 16 дітей Житомирської області мали можливість оздоровитися та відпочити у перлині Карпат – місті Яремче.

Юні житомиряни мали змогу познайомитися з гуцульським краєм, ближче пізнати його традиції, самобутню культуру, мову краю, насолодитися чистим настояним на хвої повітрям, екзотичними ландшафтами, побачити квітучі полонини, гірські ріки і водоспади, покорити гірські вершини, відвідати чудові пам’ятки архітектури, музеї.

Головне, що підвищений вміст озону й насиченість фітонцидами цього краю сприяють лікуванню органів дихання, а дітям із забруднених радіонуклідами територій Житомирщини таке лікування вкрай необхідне.

Приємною згадкою для дітей стала подорож маршрутом «Стежка Довбуша». Там діти потрапили в своєрідний музей природи, де експонатами служать дерева, лісові трави, кам’яні споруди. Привернули увагу дітей оригінальні композиції, які присвячені народним месникам та звільненню галицьких селян від кріпосництва більше 260 років потому.

У своїх анкетах про відпочинок майже усі діти зазначили, що найбільше їм запам’яталися солені озера. Справжнім задоволенням стало знайомство у селі Солотвино Тячівського району Закарпаття з унікальними соленими озерами, які дуже сприятливо впливають на шкіру людини, а грязі озер за своїми лікувальними властивостями не поступаються грязям Мертвого моря.

Група відвідувала музеї, один з них, який найбільш зачарував – музей побуту, етнографії та музичних інструментів Романа Кумлика у смт Верховина. Особливе захоплення визвала колекція музичних інструментів. Дітям найбільш запам’ятався господар музею, який особисто проводить екскурсії, майстерно супроводжуючи розповіді про гуцульський край грою на музичних інструментах.

Діти побували у будинку в селі Криворівні Івано-Франківської області, в якому проживав і працював протягом 1906-1914 рр. великий український письменник і мислитель І.Франко. Гості з Житомирщини мали можливість побачити велику колекцію матеріалів, присвячених вченому та громадському діячеві. Цей музей – це джерело пам’яті, історії, духовності. Житомиряни поринули у світ історії, пізнали чимало з життя письменника, який розумів соціалізм як ідеал суспільства, вистражданий людством протягом століть.

Побували дітки також і в географічному центрі Європи – найбільш високогірному місті в Україні, яке розкинулось на висоті 820 м над рівнем моря – місті Рахів. На знаку латиницею вибитий напис, який свідчить про те, що: «постійне, точне, вічне місце».

Ми проживаємо у той час, коли кожній людині потрібно як духовне так і фізичне оновлення. А діткам це потрібно найбільше, тому що формується і змінюється їхній організм, адже дитинство – найважливіший і неповторний період становлення особистості. Від вміння виховати щасливих дітей, повноцінних та гармонійних особистостей залежить наш майбутній добробут, розквіт нашої держави.

Вражаючі екскурсії, верхова їзда, покорені вершини, купання у солених озерах, відпочинок на природі з шашликами, збирання суниць та чорниць, відвідування вольєру з оленями, дикими кабанами, а також гірськолижні підйомники – незабутня згадка для кожного. Така можливість поправити своє здоров’я та відпочити випала саме завдяки тим людям, яким не байдуже майбутнє молодого покоління, сповнене радощами і новими відкриттями. Яремче стало для житомирян тим прихистком, з якого розпочинається дорога у добрі справи!Украина | 09 Июля 2009 | Просмотров: 2554 | Яремче, СПУ, Карпаты, Ивано-Франковск
Комментариев: 0

Читайте также на эту тему:


Обратите внимание:


Читайте ЖЖ.инфо