Живой Журнал

ЖЖ Инфо » Мой блог » yanulla » 2014 » Сентябрь » 22
yanulla Як вступити до університету безкоштовно? ЗНО 2015

yanulla


Оценка: 3.4/5 Голосов: 5

Як вступити до університету безкоштовно? ЗНО 2015

22 Сентября 2014, 20:15:05 2934 3.4 0

ЗНО — це складно. Не тільки через те, що треба вивчити багато інформації, а й через стрес, який переживає більшість абітурієнтів. Варто знати, що зовнішнє незалежне оцінювання – це не стільки перевірка твоїх знань, скільки прогалин у них. Воно направлене на виявлення того, що ти не знаєш. Тобто покликане відшукати твої слабкі місця. Щоб подолати ЗНО, не треба вчити усю шкільну програму. Допомогти можуть декілька простих підказок:

5 порад - як успішно скласти ЗНО:

1. Створи календарний план

Вивчи програму ЗНО (можеш скачати її в інтернеті - вона відрізняется від шкільної програми) та підлаштуй її під календарний план, під свій графік. Визнач, яку тему, коли і як довго ти будеш вивчати. Це допоможе тобі краще та ефективніше розподілити свій час, не забути про теми, які важливо вивчити. Насправді, відповісти на деякі запитання в тесті можна, якщо ти усього лише прочитаєш програму.

Наприклад, у ЗНО-2013 було запитання: «На початку 1990-х років виникло літературне угрупування…» і варіанти відповіді: а) «Молодняк»; б) «Нова дегенерація»; в) «Ланка»; г) «Молода Муза» д) «МАРС». Більшість людей напружується, намагається пригадати щось вивчене раніше про 1990-ті роки, про список усіх угрупувань… Але все набагато легше. Програмою з української літератури 2013 року на ЗНО-2013 винесено всього 4 угрупування: «Бу-Ба-Бу», «Нова дегенерація», «Пропала грамота», «ЛуГоСад». Отже, якби учень уважно прочитав програму ЗНО 2013 року - він легко зробив би висновок, що єдиним можливим варіантом у цьому запитанні є б), і переживати, напружуватися взагалі не потрібно. Тож радимо ретельно передивитися програму і перенести кожний елемент в ній на календарний план.
2. Правильно підбирай джерела (книги, сайти тощо)

Пам’ятай – потрібно обирати для підготовки лише якісні, яскраві та цікаві тобі матеріали. Це зробить підготовку простішою, а тебе більш вмотивованим. При виборі матеріалів зверни увагу на джерела, що містять у собі малюнки, зрозумілі схеми та алгоритми без складних слів, відео-матеріали. От побачиш, запам’ятати великий обсяг інформації буде набагато легше.
Найкращий матеріал той, який ти створиш для себе сам під час роботи з джерелами. Наприклад, спробуй намалювати схему стосунків героїв твору, або у формі малюнка відобразити сюжет твору з української літератури на листочку А4. Це хороший спосіб вивчити матеріал і одночасно влаштувати собі годинку творчості.

3. Шпаргалки

Так-так, тобі не здалося – ми радимо створити шпаргалку. Щоправда, наголошуємо – зроби її самостійно – не скачати з інтернету і роздрукувати на маленьких папірцях, а замалювати самостійно, створити власний шедевр. Після цього вивчи їх - власну шпаргалку ти запам’ятаєш набагато краще, ніж матеріал із книги.

А для ще кращого засвоєння матеріалу, розкажи ту саму шпаргалку 5-ти різним знайомим. Доведено, що найефективніший спосіб запам’ятовування будь-якої інформації – навчити кого-небудь тому, що вже знаєш сам.

4. Не бійся користуватися власною логікою та інтуїцією

Логіка – один із найкращих інструментів нашого розумового арсеналі. Частіше за все лише її може бути достатньо для відповіді на будь-яке питання. Наведемо ще один приклад тестового питання в ЗНО. На третій склад падає наголос у слові: а) кропива; б) периметр; в) підошва; г) однаковий.

Логічно: згадуємо пісню Поплавського. Він співає: «КропиВА ти моя, кропиВА». Наголос у слові "кропива” падає на третій склад, а отже правильна відповідь – а) кропива.
Якщо логіка не спрацьовує, спробуй використати інтуїцію.

Пам’ятаєш відому комедію «Горе от ума»? Ця назва, що вже стала афоризмом, актуальна і для ЗНО. Так, це звучить дивно, але чим більше учень замислюється над правильною відповіддю в тесті, чим більше спирається на здоровий глузд, чим більше сумнівається, тим далі опиняється від правильної відповіді. Тести влаштовані таким чином: у них є правильна, еталонна відповідь і варіанти, що просто відволікають увагу. Їх називають дикстракторами. І підібрані вони таким чином, щоб максимально заплутати студента. Тому іноді інтуїція є наефективнішим інструментом пошуку правильної відповіді.

Щоб розвивати інтуїцію, потрібно вирішувати багато, дуже багато тестів. Саме вони допомагають напрацювати цю важливу навичку. Якщо в тебе добре розвинута інтуїція, то те, наскільки багато інформації ти вивчив і знаєш, відходить на другий план.

5. Стійкість до стресу

Вчені довели, що велика частина інформації засвоюється уві сні. Коли ми спимо, дані запам’ятовуються краще. Раніше, коли це ще не було доведено науково, люди казали «сховай зошит під подушку, і на ранок будеш все знати і пам’ятати».

Якщо ти погано спатимеш перед іспитом, засвоєння інформації відбуватиметься набагато гірше, а рівень твоєї уважності сильно знизиться.

Тому перед важливим іспитом варто добре виспатися і взяти із собою плитку шоколаду – не тільки для активізації роботи мозку й уваги, а й для хорошого настрою. Адже часто саме настрій є запорукою успіху.

Стрес виникає, коли ми потряплаємо в невідомість і безвихідь. Його можна подолати впевненістю. Більше думай про те, що ти вже знаєш, і наскільки добре ти це знаєш. Адже не обов’язково знати все. Акцентуй увагу на своїх сильних сторонах, вір в себе, досягай успіху!
Ми допоможемо тобі отримати настільки високий результат ЗНО, що твій вступ гарантовано буде безкоштовним!

А прямо зараз зареєструйся та отримай безкоштовно книгу "Як успішно скласти ЗНО с української мови та літератури".

https://docs.google.com/forms/d/1IY_uMs3KnPJV7zjIGS8rmVui8UU-R6ikct14lYXHl20/viewform
Матеріал узято з сайту: http://prostozno.blogspot.com/

Администрация сайта zhzh.info может не разделять точку зрения авторов опубликованных материалов и ответственность за них не несет.

Комментариев: 0


Объявления:

Читайте ЖЖ.инфо