20 вересня 2016 року о 14.00 у конференц-залі Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Ольжича (за адресою Новий бульвар, 4) відбулася презентація Центру освіти дорослих (надалі - Центр). Відкриття означеної інституції – спільна ініціатива Житомирської обласної універсальної бібліотеки ім. О. Ольжича та Житомирської обласної молодіжної громадської організації «Паритет», що виконується у межах проекту «Центр освіти дорослих як платформа розвитку місцевої громади» за підтримки Німецької асоціації народних університетів (DVV International) та громадської організації «Інформаційно- дослідний центр «Інтеграція та розвиток».
Головна ідея створення та діяльності Центру – організація системної роботи з вивчення і надання дорослому населенню актуальних освітніх та культурних сервісів і продуктів в сфері неформальної освіти. У рамках старту діяльності Центру організатори обрали наступний напрямок - підвищення спроможності дорослого населення м. Житомира до збереження балансу в особистій (сімейній), професійній та дозвіллєвій сферах життєдіяльності. Для досягнення означеної мети передбачається організація та проведення протягом вересня – листопада безкоштовного навчального курсу «Особистісна ефективність», що включає наступні теми:
- Успішне планування часу
- Фінансова грамотність
- Постановка цілей
- Стратегії вирішення сімейних конфліктів
- Ефективна самопрезентація
- Здоров’язберігаюча поведінка і планування сім’ї
Особливістю проведення заходів є їх комбінування, тобто пропонуються інтегровані заняття (2 заняття по 2 год). Таким чином населення протягом 4 год. отримає максимально практичні знання із вищезазначених тем для застосування. Час проведення занять – щосереди та щонеділі з 10.00 до 14.00. Для інформування населення передбачена інформаційна кампанія в маршрутних таксі м. Житомира.
Попередня реєстрація на тренінги за телефоном: 0672479017; 0636178325 – Белла.
За словами координаторки проекту Олени Остапчук: «Підвищення особистісної ефективності дорослих за допомогою розвитку навичок успішного управління часом, постановки цілей, фінансової грамотності, вирішення сімейних конфліктів сприятиме гармонізації соціальних відносин і формуванню соціально-відповідального ставлення громадян до викликів сьогодення».
Василь Марцельович Врублевський, директор бібліотеки, відмітив, що створення таких осередків як Центр освіти дорослих розширює функції бібліотек, створює можливості для збільшення кількості користувачів-носіїв різного соціального досвіду, урізноманітнює форми і зміст роботи культурних інституцій, орієнтуючись на потреби людей, створюють простір для комунікації.
Завідуюча сектору «Інклюзивний читальний зал» ЖОУНБ ім. О. Ольжича Юлія Мельник зазначила, що в межах роботи Центру буде функціонувати арт-майстерня для людей з особливими можливостями спрямована на посилення їх потенціалу до самореалізації.
Прикреплённые изображения: