ЖЖ » Новини » Держава і Політика » 2018 Октябрь 25 » 12:02:35 |
Верховна Рада повинна заблокувати можливість Уряду Володимира Гройсмана та посадовцям майбутніх урядів фінансувати корупційні схеми Дмитра Фірташа за рахунок підвищення цін на газ для побутових споживачів.
Про це заявив народний депутат, секретар Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник.
“Підвищенням ціни на газ для населення на 23,5 % Уряд Володимира Гройсмана підтвердив, що метою його роботи є добробут та сталий розвиток. Але не Українського народу, а групи олігархів, які використовують монополізовані ними сектори економіки України для концентрації у своїх руках владних важелів впливу з метою ще більшого збагачення”, - повідомив нардеп.
Він нагадав, що вже неодноразово наголошував на помилковості управлінського рішення про врегулювання ціни на газ для населення на рівні зовнішніх ринкових ставок, що означає скасування пільг та прирівняння ціни на газ для побутових споживачів до ціни для підприємців, а також пропонував шляхи уникнення підвищення ціни для населення.
“Позиція МВФ стосовно блокування подальшого зовнішнього кредитування могла б змінитись, дізнайся вони про підвищення прозорості ринку блакитного палива, що дозволило б унеможливити реалізацію корупційних схем на ринку, і, як наслідок, збільшило б надходження виручки за газ. А, отже, і загального показника платоспроможності нашої держави, як боржника МВФ”, – пояснив Іван Вінник.
За словами нардепа, проблема – у непрозорості переліку споживачів. Серед споживачів газу в Україні виділяється декілька категорій. Перша – це побутові споживачі, тобто населення України, яке має право на пільгові тарифи на газ, видобутий з українських надр, відповідно до ст. 13 Конституції. Друга – це промислові споживачі, основною метою діяльності яких є отримання прибутку, для них і ціна повинна бути ринковою.
“Наразі через відсутність єдиного реєстру споживачів природного газу облгази маніпулюють даними про споживання, завдяки чому формується так званий “небаланс”, під яким слід розуміти кількість спожитого газу, який не віднесено на легальні статті витрат. Це означає, що газ (ціна якого для населення нижча, ніж для промисловості) списують на споживання населення, а продають промисловості. При цьому вартість такого споживання не оплачується взагалі, як наслідок формується недостача, яка називається “небаланс”, – розказав Іван Вінник.
За один опалювальний сезон такий “небаланс” досягає рівня 25 мільярдів гривень і вище. За словами нардепа, ці кошти розкрадаються через облгази, більша частина з яких належить Дмитру Фірташу. А недостачі держава змушена покривати за рахунок газу, імпортованого з-за кордону за ціною набагато вищою, ніж у газа видобутку Укргазвидобування.
Нардеп підкреслив, що в умовах існування таких оборудок Кабінет міністрів прийняв рішення про підвищення тарифів на газ для населення на 23,5% – попри те, що існує альтернативний спосіб вирішення проблеми – встановлення прозорості ринку газу.
Вже більше року у Верховні Раді зареєстрований проект закону 6391-1 "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу", яким пропонується створення єдиної бази споживачів природного газу та передача відповідної інформації від облгазів до НАК "Нафтагаз України". Створення цієї бази даних дало б можливість отримати фактичний перелік побутових та комерційних споживачів та напряму застосувати норми Конституції, які дозволяють продавати газ населенню по його собівартості.
“Але чи здійснив Уряд чи особисто пан Гройсман якісь кроки для цього? – Ні! Жодних! Уряд Володимира Гройсмана, як і всі попередні до нього, пішов найпростішим шляхом, а саме – підвищив ціну на газ для населення, незважаючи на надскладний стан української економіки, скрутне фінансове становище більшості людей та зменшення самим же Урядом обсягів коштів, які будуть виділятися на субсидії! Результат – подальше погіршення економічного стану населення та… збереження корупційних схем!” – заявив Іван Вінник.
За його словами, єдине, що може зробити Верховна Рада, – це все ж таки зібрати голоси для прийняття проекту закону 6391-1.
“І я вважаю, що всі політичні сили, які мають програми покращення роботи системи ЖКГ, а тим більше – зниження тарифів, просто зобов’язані відкинути свої амбіції та підтримати цей законопроект. Ні, він не знизить тарифи. Але він поставить крапку на безпідставних підвищеннях цін на газ на користь олігархів всіма майбутніми урядами країни” – запевнив нардеп.
Прес-служба нардепа Івана Вінника
Ефір на СК1
Говоря простым языком: то, каким образом Украина делает добычу сырья, на сегодня, приносит Украине только убытки.
Для жаждущих пруфов, документы по ссылке ниже:
https://drive.google.com/file/d/1M-8yeHolBBps1tl2fvzEb1oObia2zKl5/view
https://youtu.be/yL_9sngYSGA
зачем щас население переплачивает клятым словакам?
я так и представляю слова девочки из Житомиргаза - дорого, пройдись по рынку, найди дешевле.
в отсутствии рынка говорить за рыночную цену смешно.
можно адреса и телефоны этих омрияных поставщиков?
а то может я как последний лох плачу житомиргазу, а есть какой-то газпром-сбыт, у которого ну просто шикарные условия....
Ось вам приклад такого тендеру
https://auction.openprocurement.org/tenders/feebb1ed65d947efb71ede5b2c72c545
ЖГЗ: 5 052 546,40
Переможець: 4 293 999,00
І це тендера, де бюджетні контори в основному бо по закону мають йти на тендера, а приватні самі собі хазяєва де купувати газ і тому ніхто їх не втримує у тому ЖитомирГазЗбуті.
теперь вопрос - откуда победитель этого тендера взял дешёвый газ. Разница в цене с житомиргазом 1200 гривен на 1к кубов. Не из Полтавы ли часом газок? Тот, у которого себестоимость $70?
Есть рынок краденого газа. Есть определённые конторы, которые имеют к нему доступ. И такой рынок всех устраивает. Всё остальное - лирика....
Для тих хто може мислити, а не кричати лозунги треба читати, розбиратись, дивитись і думати головою, а не емоціями і меньше вірити популістам.
https://youtu.be/kv_VPBymovM
сказки о рептилоидах придумали инсектоиды, чтобы отвести от себя подозрения