Жителям многоэтажки проспекте Мира в Житомире пригрозили отключить лифт из-за того, что два человека в доме не оплатили тарифы. По словам жильцов, это всего 2,6% от общей стоимости коммунальных услуг.
Как сообщает
NewsOne, 80% жителей дома – пожилые, из них около 40% - люди с инвалидностью, поэтому многих перспектива остаться без лифта ужасает. Чтобы избежать такого исхода, в ЖЭКе предложили заставить заплатить должников.
"Как мы можем спускаться, идти в магазин, ложиться в больницу? Если человек вышел на улицу и перестал работать лифт, он не поднимется и станет бомжом", - сказала Наталья, которая также проживает в этом доме и передвигается на инвалидной коляске.
Адвокат Наталья Гнатуш объяснила, что работать с должниками – не работа граждан, они должны просто платить.
"Правлению ЖСК бездействует. Им проще отключить лифт, чтобы в доме был социальный взрыв. Какую работу они провели с должниками? Были высланы претензии, поданы иски в суд? Почему нет, почему они считают, что их работу должны делать собственники квартиры?" - поинтересовалась она.
В Житомирском горсовете жильцам посоветовали написать коллективное обращение - якобы только тогда они смогут чем-то помочь, так как ЖЭКи городу не подчиняются. Сам ЖЭК в рабочий день был закрыт.
Спустя какое-то время с журналистами связался начальник местного ЖЭКа и объяснил, что у него на балансе долги по различным коммуслугам доходят до 700 тысяч гривен. По его словам, ЖЭК оказался заложником ситуации и не может рассчитаться с лифтовой компанией - именно из-за этого начались массовые отключения.
Якщо зайти на сайт міськради, то побачимо, що співвласники будинку (влансики квартир та інших приміщень в будинку) обрали собі управителем приватне підприємство «Керуюче підприємство ЖБК-2 м. Житомир», яке і обслуговує їх будинок.
http://zt-rada.gov.ua/?3398[0]=815
https://goo.gl/C2jNpv
N.B. До речі, ліфт - це власність співвласників будинку, а не ЖЕКа. ЖЕК в будинку нічим не володіє, це просто контора, яка надає послуги з обслуговування будинку.
Ось це візуально показано, де чия власність в багатоквартирному будинку
http://vlasnyk.org.ua/wp-content/uploads/2016/02/poster-a2-house-ukr-vlasnyk-me.jpg
Ну не індивідуально ваша, це спільна власність власність власників квартир в будинку. (Стаття 382 частина 2 Цивільного кодексу)
"я можу не заключати договір на щомісячну плату ліфтовим конторам і оплачувати лише у випадку проблеми яку треба вирішити"
Теоретично запросто. Але перейдемо до практики. Щоб обслуговувати ліфти треба мати ліцензію. У нас в місті таких фірм з ліцензією лише 4-5, і конкурентів у наше місто вони не пускають. Чув що хотіли зайти фірми з Бердичева чи Києва, але їх тупо не пустили.
Тому обслуговування ліфтів у нас в місті відбувається виключно на умовах цих 4-5 фірмочок, які між собою узгодили ціну і сенсу переходити від однієї до іншої немає.
А якщо ви їх пошлете лісом, то крім цих 4-5 фірм, у нас в місті немає контори, яка б могла обслуговувати ліфти.
Пошлете їх, і скоро до вас прийде наприклад Держгірпромнагляд і скаже: "Як це у вас ліфт не обслуговує жодна сертифікована фірма."
І опечатає ліфт або обесточить його, ще й думаю якийсь штраф впаяють.
Була ідея створити комунальну контору для обслуговування ліфтів, щоб опритомнити приватні фірми по обслуговуванню ліфтів, але як там воно реалізувалось я не знаю.
https://goo.gl/6RM4PL
Ну і все одно доведеться домовитись з якоюсь фірмою, яка буде періодично оглядати ліфт чи все там нормально: чи троси не пора міняти тощо.
Наскільки я знаю, у нас немає в місті немає фірми, яка буде обслуговувати на таких умовах.
http://zt-rada.gov.ua/perelikOSBB
https://goo.gl/w1Y4F1
Ось відео, де ліфтер пояснює, чому цього не можна робити і як безпечно користуватись ліфтом.
Витратьте пару хвилин на перегляд, воно того варте
https://youtu.be/MP2oU6ae00w
Так сенс ролику у тому, що якби дитина була б на руках, а не в калясці, то трагедії б не було.