Варто зауважити, що взимку на свято Масляної, міська влада намагалася привернути увагу до руйнації Майдану Мистецькі ворота, влаштувавши тут невелике дійство. Незважаючи на непогоду, кілька десятків житомирян зібралися аби підтримати цей благородний намір, що насправді виглядав жалюгідно, як і нинішній стан самого Майдану. Діти співали на пронизливому холоді, клоуни замерзлими пальцями продавали календарики, кошти від продажу яких мали би піти на ремонт арки. Але мабуть їх було зібрано недостатньо, бо все залишилося без змін.
З нещодавнім приїздом губернатора на Вацківський 9, також мало що зміниться. Це моє глибоке переконання. Якби не вибори, він ніколи би сюди не заглянув. А так густонаселений район, чому б не приїхати та не пообіцяти? Я особисто була на зустрічі і скажу, що вона більше нагадувала звіт Партії Регіонів. Спочатку люди в очікуванні губернатора були налаштовані рішуче, дійсно хотіли розповісти про жахливі дороги, що примикають до майдану – пров. Крилова та пров. Вацківський, про проблеми підтоплених підвалів, засмічених горищ і т. д.
Але тут приїхала одна відома леді з міської ради і сказала, що для нормального діалогу потрібні «нормальні питання» і якщо хтось буде висловлювати своє невдоволення то взагалі нічого не отримаємо. А так ми будемо мати відремонтований дах. При цих словах я і моя сусідка, що живе на 9 поверху здивовано переглянулися. Навіщо нам ремонтувати дах, якщо його лише рік назад відремонтували? Та й від інших сусідів я не чула таких скарг. Можливо є певні проблеми у тих, хто живе на останніх поверхах, але не на 340 тисяч гривень: така сума нібито потрібна на ремонт даху. Схема проста – самі вирішили, самі порахували, беремо гроші нібито на ремонт даху, а тратимо на що?
Далі - півмільйона гривень губернатор пообіцяв виділити на ремонт дороги по пров. Крилова. Це малі кошти, тому що дороги як такої тут немає. Тридцять років років тому головою однієї з місцевих рад був обраний мешканець провулку пан Шищук. Він був причетний до будівельних організацій і саме за його сприяння з’явилася хоч якась дорога. З тих пір провулку жахливо не щастило – ні тобі ніяких народних депутатів, ні мерів, ні губернаторів, тому дороги немає, є лише калюжі. Стовпи пилу піднімаються до рівня шостого поверху, коли по провулку проїжджають авто. Пил осідає не лише на будинки, а в першу чергу на дитячий садочок № 61 «Берізка», що прилягає до цієї злощасної дороги. Малі діти вдихають пил, порох, що здіймаються від засипаних відходами дорожніх ям – саме так ремонтують тут дорогу протягом останніх років.
Більше того дорогу робили нашвидкуруч. Під крайній під’їзд будинку Вацківський 9 підвели труби, в які зливається всі стічні води. Не дивно, що в мешканців постійно тріскається стеля (в мене також), а в підвалі стоїть нестерпний сморід.
В принципі наш будинок може завалитися кожної хвилини: у підвалі тут давно «оселилися» сантехніки. Газові балони вони нібито вже не зберігають. Вивезли рік тому після нічної пожежі, яку скоїли самі сантехніки, забувши вимкнути електроприлад. Весь наш під’їзд тієї ночі проснувся від їдкого диму і з думкою, що будь – якої миті ми можемо опинитися в повітрі. Якраз напередодні трапилася аналогічна аварія в Криму, яка забрала життя десятків людей. Наступного ранку під керівництвом блідого начальника КВЖРепу на причеп трактора навантажили кілька десятків балонів і повезли в невідомому напрямі…Це я бачила особисто.
Кажуть, в сантехніків є своє приміщення, але вони його здають за кошти, а натомість працюють в жилому під’їзді безкоштовно, наражаючи на небезпеку мешканців будинку. Минулого року один із робочих був настільки п’яний, що посеред білого дня вчинив ДТП прямісінько у дворі, врізавшись власним авто у дитячий турнік... Поруч із сантехніками підвал орендує приватна фірма. Весною, захекана сусідка з першого поверху прибігла до мене аби попередити, що зараз наш будинок завалиться, тому що у підвалі хтось вибиває стіни. Коли ми спустилися в так званий офіс підприємців, картина нас просто вразила. Робочі зносили стіну, а на моє запитання «навіщо?» сказали, що колись вони її збудували, а тепер, мовляв, вона вже стала зайва…
Губернатор Сергій Рижук на зустрічі з виборцями показував розцяцькований буклет, на якому були зображені площадки для волейболу, футболу, дитячі гойдалки та турніки. Все це нібито має з'явитися у нашому районі найближчим часом. На це також він мав виділити гроші. Але за тиждень на місці зустрічі з виборцями з'явився типовий дитячий майданчик, що абсолютно різнився з тим, що був у буклеті. Дві лавки, гірка та пісочниця, оце й все диво від Партії Регіонів? Цим можна купити хіба що кількох пенсіонерів, яким і сісти раніше не було де.
Занедбаність - саме цим словом можна описати стан району Майдан Мистецькі Ворота. Колишній кінотеатр «Урожай» цілком законно був проданий маловідомій церкві «Благодать». В решті частині будинку виготовляють меблі – двері, вікна і т. Часто стоїть нестерпний димовий сморід – спалюють відходи. Підприємці навіть не потурбувалися аби димова труба мала вірний напрям: вона тирчить прямісінько на вікна жилого будинку. Моя знайома, що живе навпроти, розповіла про муки, які завдає таке сусідство – вікна відкрити практично неможливо, повісити білизну за вікно не видається безпечним, запах постійно просочується в приміщення. Я вже мовчу про тих дітей, які вдихають цей пил, адже на Майдані щоденно приходять гратися сотні дітей!
Ви можете не вірити, але до недавнього часу тут не було жодної сміттєвої урни. І це у місці, де проходять тисячі людей. Якось з дітьми увечері вийшла на прогулянку – і була шокована горами сміття, в яких копирсалися безпритульні тварини. Терпець увірвався, я сфотографувала і відправила лист до міської ради. Про те, що лист дійшов вчасно і в потрібні руки здогадалася вже через тиждень. Рано вранці там викосили всю траву, прибрали сміття і навіть поставили аж три сміттєвих баки.
Відповідь з міської Ради також не забарилася, але було сказано, що територія майдану Мистецькі ворота це «не прибудинкова територія» і КВЖРЕП №9 «не має джерела доходів на понесення витрат з прибирання майдану Мистецькі ворота. Територія Майдану закріплена для обслуговування (прибирання) увага! 8 об'єктами: серед яких ТОВ «Бобер»,ТОВ «Київські», церква «Благодать», Спілка художників України, Інститут статистики та обліку та інші.
Я можу все зрозуміти, але ніколи не повірю, що у міської влади не має важелів впливу аби зобов’язати дані товариства утримувати майдан Мистецькі ворота в чистоті, тим більше судячи по авто, які стоять біля даних ТОВ, вони можуть значно більше ніж ставити сміттєві урни.
R.S Всі ми хочемо жити у чистій країні. Нам неприємно бачити сміття, безпритульних тварин, дихати пилом та відходами, їздити розбитими дорогами. Від нас так часто вимагають вияву громадянської позиції, гордості за країну, сплати всіх видів податку та високої моральності у всьому. Але чи можливо відчути себе громадянином, патріотом коли навколо суцільний занепад? Навіть парламентські вибори перетворилися для людей не в можливість обрати нову владу, а в способі розкрутити чергового кандидата на новий дах чи дорогу. Деградація, яка триває.