Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Віталіна Коваль

Б’є – не означає любить, б’є – означає тюрма

Автор: , 09.10.2013, 19:31:33
Автор Віталіна Коваль

Віталіна Коваль

все статьи автора

   Інколи мені здається, що насильство оточує нас  навколо. Здається, що ми – нація насильників , які не знають що таке добро.  Помічаю, як хлопчики в школі зірвали шапку з голови дівчинки і з задоволенням топчуть її ногами. На зауваження чужої жінки кривляються з неї. 

   На дитячому майданчику вже інші хлопчики обхаркують дівчинку. Вона вибралася на найвищу сходинку гірки і закрила обличчя руками. Дідусь із сусіднього під’їзду гуляє з внуком  і  за найменшу провину б’є хлопчика. Навіть в обличчя.   Він не соромиться обзивати п’ятирічну дитину нецензурними словами.

Що буде з цими хлопчиками, коли вони стануть дорослими чоловіками?

 Незнайомі мені жінки ведуть розмову. Одна з них каже:

Ніхто не знає, що я переживаю щоночі, коли засинають діти. Як чоловік знущається з мене... Ти ж знаєш, хто він у мене. Відома людина. Що я можу йому зробити?

Всі ці люди з цілком «нормальних», на перший погляд, благополучних родин.  Якщо раніше насильство пов’язували  з  тими, хто  зловживав алкоголем чи наркотиками, то сьогодні насиллля  все частіше проявляють успішні, заможні та навіть віруючі чоловіки.

Маючи певний статус у суспільстві, впливові зв’язки та гроші, такі чоловіки розглядають власних дружин як об’єкт  для знущань  та маніпулювання.  Безкарність за домашнє насилля підсилює їх агресивність.

   Як показує статистика, українські жінки вкрай рідко звертається до міліції, якщо їх б’є чоловік. Маючи дітей на руках  і не маючи, як правило, жодних прав на нерухомість чи майно,  багато жінок змушені впадати у залежність від дій чоловіка – насильника. І терпіти до безкрайності, але всьому є межа  -  70% жінок , які відбувають покарання за вбивство, вбили свого чоловіка.

        Незважаючи на те, що тема домашнього насилля – одна з найбільш обговорюваних у суспільстві, практичних результатів мало.  Не вистачає притулків для жертв насилля. В Житомирській області лише два подібних заклади. Один із притулків  діє у м. Житомирі. Він  завжди переповнений і просто з вулиці  туди потрапити не можливо. 

     Інший притулок розташований  в селищі Озерному, але  коштів на його утримання у влади немає. До того ж  даний притулок -  власність громадської організації і вже неодноразово  були здійснені спроби  відібрати приміщення.  Так дивно  у нашому гуманному, демократичному суспільстві – існують притулки для тварин, а для жінок, яких часто б’ють жорстокіше,  ніж тварин, притулків не має.

 Вчені, які вивчали насильство, як соціальне явище, прийшли до висновку, що насилля  в однаковій мірі існує в розвинутих та нерозвинутих країнах світу. І насильство залежить лише від виховання.  Однак, існує велика різниця у покаранні за прояв насильства. Якщо у Швейцарії домашнє побиття – це злочин, і чоловіка ув’язнюють  на місці, коли   виявляють ознаки побиття та забороняють наближатися до жінки, то в Україні  все навпаки.

    Побиття чоловіком  дружини – це  не злочин, а сімейна справа. І найгірше, що так вважають самі жінки. Що пробачають, терплять, бояться розповісти, звернутися до міліції. Одиниці знають, що новий кримінально – процесуальний кодекс передбачає більш жорсткі заходи щодо покарання сімейних насильників.

    Тепер міліція повинна порушувати кримінальну справу за кожною заявою постраждалої, а терміни досудового розслідування в новому кодексі зменшили та чітко окреслили. Щоправда, підозрюваний може розраховувати на домашній арешт, а судам заборонено надсилати справу на додаткове розслідування.

  Жінки, які звернулися до міліції через домашні кривди та насилля, мають знати, що жоден райвідділ не може відмовити їй за принципом «самі розбирайтеся» та  не порушити кримінальної справи. Кожну заяву про злочин мають прийняти, а досудове розслідування на всіх етапах контролюватиме прокуратура.

   Як відомо, кожна друга українка потерпає від домашнього насилля. Втім, багато жінок помилково вважають, що насильство це лише бійки та гвалтування.

  Погрози, образи, вияви брутальності, сексуальний примус, ревнощі та обмеження свободи, відбирання грошей – це все різновиди насильства, за прояв якого передбачена кара.

На днях бачила  сюжет з новин. Благодійники придбали для жінок, які потерпають від насилля  двохкімнатну квартиру. У ній  проживає десяток жінок. Серед них жінка, яка від побиття народила передчасно дитину.  Впевнена, що   якби для жертв насилля будували житло, то виростали б цілі квартали і навіть міста. 

Але  є надія. Надія на підвищення статусу жінки в українському суспільстві та втрату фальшивих цінностей. Найточніше її висловила українська вчена Соломія Павличко: 

"Я вважаю, що в нашій культурі є дуже багато таких традиційних цінностей, втрата яких – просто благо, – і це мене обнадіює. Бо якщо вважати традиційною цінністю те, що в селі майже кожен чоловік б’є жінку, й вона, бідолашна, не знає куди подітися, а в неділю вони удвох ідуть до церкви, гарно вбрані, то мені такі цінності просто огидні”.

І мені також. 

Б’є – не означає любить, б’є – означає тюрма
Віталіна Коваль | 09.10.2013 | Переглядів: 9144 | домашнє насилля
Редакція сайту може не розділяти думку автора статті
та відповідальності за зміст матеріалу не несе.

Читайте також на цю тему:


Коментарів: 15
Vitalina
1 Vitalina (Vitalina)   • 11:58:24, 23.10.2013 [Материал]

То у вас "золота дружина"?)
За останньою статистикою у 2012 р. понад 120.000 українських чоловіків були притягнуті до відповідальності за домашнє насилля. І це лише офіційні дані.
Кожен випадок домашнього насилля обходиться державі тисячними збитками. Соціологи кажуть, що в Україні епідемія насилля над жінками - справи Оксани Макар та Ірини Крашкової із Врадіївки лише те, що вибухнуло протестом, а насправді таких жертв набагато більше.
KARSTEN
2 Karsten (KARSTEN)   • 09:00:58, 24.10.2013 [Материал]

1.Фемінізм, що ви проагуєте, вимагає урівнення прав жінок з чоловіками в усіх сферах буття. Тоді й нормальним буде побиття чоловіком жінки за свої вчинки чи слова (ну так як серед чоловіків)? Тобто знецінюється гідність жінки, а значить ваші "благі наміри" смердять пеклом.

Ліпше дотримуватись традиційної догми:
«Чоловіки, любіть своїх жінок, як і Христос полюбив Церкву і видав себе за неї»(Еф.5,25)
«Жінки нехай коряться своїм чоловікам, як Господові, бо чоловік - голова жінки, як і Христос - голова Церкви, свого тіла, якого він Спаситель. А як Церква кориться Христові, так у всьому й жінки - своїм чоловікам »(Еф.5,22-24)

2. Що робити, коли чоловік зазнає насилля від жінки?...)))))
Леди
3 Леди (Леди)   • 10:31:44, 24.10.2013 [Материал]

"Фемінізм, що ви проагуєте, вимагає урівнення прав жінок з чоловіками в усіх сферах буття. Тоді й нормальним буде побиття чоловіком жінки за свої вчинки чи слова (ну так як серед чоловіків)?"-якась нісенітниця...
AlexIvanov
4 Alex Ivanov (AlexIvanov)   • 15:55:25, 24.10.2013 [Материал]

Езжай обратно в свой Любар, что ты пишешь?
Напиши хоть раз что-то толковое.

Твой поклонник.
Леди
6 Леди (Леди)   • 10:50:34, 25.10.2013 [Материал]

А от і літературний критик знайшовся...
Vitalina
5 Vitalina (Vitalina)   • 20:13:23, 24.10.2013 [Материал]

Побиття чоловіком жінки чи навпаки - це не феменізм, це насилля. І ні за яких умов побиття не може бути виправданим. Це дійсно несенітниця.

Стосовно церкви пригадалася одна історія, яку розповіла мені керівник жіночого притулку в Озерному. Її "клієнткою" вже довгий час є жінка з дуже віруючої сім'ї. Вона та її діти зазнають неймовірних фізичних знущань від чоловіка - пастора. Всі хто його знають, не можуть у це повірити, бо перед віруючими він грає "святого".
І більшість домашніх насильників - саме такі, ніколи й не подумаєш на них.
KARSTEN
7 Karsten (KARSTEN)   • 12:07:22, 25.10.2013 [Материал]

Ну звісно ж це насилля - ніхто не каже, що це добре. Чоловік, що піднімає руку на жінку сам є бабою, негідником.
А ось дайте відповідь на перше питання: хочете рівноправ'я з чоловіками?
Vitalina
10 Vitalina (Vitalina)   • 13:03:35, 25.10.2013 [Материал]

Рівноправ'я на законодавчому рівні у нас вже є. Безглуздо хотіти те, що вже маєш.

Більше того, багато жінок вважають тему рівноправ'я не актуальною, кажуть українська жінка завжди славилася тим, що уміла крутити чоловіком, як циган сонцем. Але знаючи статистику по домашньому насиллю - я б не переводила дану тему на жарти: з 7000 заяв про зґвалтування лише 2000 заяв було розглянуто у судових інстанціях та винесено вирок ( з 2009 – 2012 р. інформація МГО «Ла – Страда»);
До речі, лише 10% із згвалтованих жінок звертаються до міліції.
giena2000
8 giena (giena2000)   • 12:10:15, 25.10.2013 [Материал]

Ну так это уже претензии к религии и к тем кто ее проповедует.
giena2000
9 giena (giena2000)   • 12:20:31, 25.10.2013 [Материал]

Как интересно связано место женщины в жизни и избиение неадекватными мужиками своих жен.

При чем тут статус женщины к сволочам которые бьют других (хоть женщин, хоть мужчин, хоть детей).

Бьет, так заявляйте в милицию, зачем терпеть? Семья дом дети, ну так пардон, сами выбирали за кого замуж выходить.
Или вы думаете, что все кто ездят на суперкарах нравственно высоки и рыцари в белых доспехах?
Представители, как тут сказали: "проявляють успішні, заможні та навіть віруючі чоловіки" так очнитесь - такие чоловики сбивают беременных женщин и уматывают с места преступления пока милиция не заявилась.

Вы же сами таких хотели!? Кто говорит: мне нужны деньги, чтобы он семью обеспечил, чтобы машина была к родителям поехать и шубку тоже надо и бла-бла. Ну и кто такие бабки у нас сейчас зарабатывают?! Много людей с моральными принципами такое могут честно заработать - не очень их таких много. Вот и женитесь на уродах моральных с баблом, а потом жалуетесь на то, вас бьют.

А в защиту женщин скажу, что есть хорошие и порядочные девушки и женщины, которым кроме денег нужен Мужчина с большой буквы и они его полюбят не за бабки, а за отношение к себе в первую очередь.
Лапуля
13 Бриджит Джонс (Лапуля)   • 16:41:56, 28.10.2013 [Материал]

Подлая натура не зависит от достатка мужчины. Подонки которые бьют жен и детей встречаются во всех слоях общества.
giena2000
14 giena (giena2000)   • 17:20:58, 28.10.2013 [Материал]

Все верно, но в статье были написаны строки (которые приведены в моем ответе) в которых говориться о том, что и богатые тоже плачут, а удивляться такому совсем не стоит.
Salamandra
11 Nataliya (Salamandra)   • 19:40:32, 25.10.2013 [Материал]

І дійсно, в переважній більшості жінки самі погоджуються з таким ставленням до себе. За часту вони намагаються виправдати свою нерішучість, (а можливо навіть і небажання відмовитися від якихось матеріальнихблаг, що дає той же шлюб із чоловіком-садистом) тим, що мовляв діти і " я така вся нещасна, нема куди подітись"... Для них досить зручним є сидіти в теплі і комфорті, коли чоловік вирішує всі проблеми за них...ну а натомість іноді лупцює... А при цьому можна ходити і плакатись "мене б"ють, катують, ображають"... Моя думка така: ПОГАНИЙ ЧОЛОВІК - НЕ ЖИВИ З НИМ!!! А ЖИВЕШ - НЕ СКІМЛИ!!!
Salamandra
12 Nataliya (Salamandra)   • 20:33:56, 25.10.2013 [Материал]

Коли заходить розмова на таку тему, мені завжди стає шкода діте, котрі мимо волі стають заручниками домашнбого терору, свідками бійок і скандалів а що ще гірше - подекуди ображені і роздратовані батьки "згонять" злість на безпомічних і беззахисних дітях... Навіть передати не можу, як мені цих дітей шкода...Ну раз батько бидлота і дебіл, то його вже не переробиш. Нехай би хоч мама була нормальною і врятувала дітей від домошнього кошмару! Жінка вже доросла особа, і її битий чи не битий фейс, то її власний клопіт. Але чому мають страждати діти?
Vitalina
15 Vitalina (Vitalina)   • 20:03:29, 29.10.2013 [Материал]

Бувають обставини, коли жінкам, які страждають від насильства, не має де подітися. Нещодавно мені пізно увечері зателефонувала жінка, яка просила допомогти сусідці. Жінку систематично лупцював чоловік, до того ж дуже жорстоко. Вона вже звикла ночувати по під'їздах та підвалах. Її страх настільки сильний, що вона боїться зустрічі із ним. Каже, що дільничого викликала неодноразово, але той нічого не робить.
Що я їй могла порадити? притулок для жертв насилля дуже маленький, туди потрапити важко. Зустрічатися з чоловіком - насильником і розповідати йому, що насилля "погано" - марно, а "строїти дільничого" мають органи, яким підпорядковуються правоохоронна система. Ось і виходить, що битий фейс жінки - тільки її власний клопіт.