Дитячі садочки Житомира вкрай перевантажені -
в середньому на 147%, а окремі садки - перевантажені
майже ВДВІЧІ за передбачені норми (дані надаю згідно відповіді Управління освіти Житомирської міської ради на мій депутатський запит).
Зрозуміло, що чим більше дітей відвідує групу дитсадка, тим більший ризик їх захворювання на інфекційні хвороби. Саме тому лікарі просять залишати вдома дітей зі слабким імунітетом (знаю це на досвіді власної сім’ї). А це - додаткове навантаження на нас, працюючих батьків, та погіршення соціальної адаптації наших дітей.
У зв'язку з цим Перспективний виконком Житомира пропонуватиме надавати батькам адекватну інформацію про поточну завантаженість закладу на етапі подання документів до дитячого садочку та про ситуацію в інших закладах дошкільної освіти.
Один з механізмів - створення відкритого інтернет-сайту з актуальними даними щодо кількості місць у дитячих садочках, фактичної кількості дітей та кількості поданих заявок на наступний рік. Крім того, сайт має містити так званий паспорт закладу: умови в дитячому садочку, дані про персонал, і можливість відкритого обговорення на сайті проблемних питань відносно дитячих дошкільних закладів. Таким чином, батьки заздалегідь зможуть обрати менш завантажені дитячі садочки, забезпечивши потрібну для дитини увагу вихователів. Незначні витрати на проект (за умови чесного конкурсу вони складуть до 5 тисяч гривень) несуть в собі значну вигоду для батьків.
Звичайно, проблему це вирішить максимум на 5-10%, але відкритість інформації наблизить можливе її усунення. Житомиряни мають бачити реальну ситуацію в дошкільному вихованні, і це буде стимулювати будь-яку владу докладати зусиль для вирішення існуючої проблеми. Я буду наполягати на цій пропозиції у Житомирській міській раді.
Ось що пише куратор цього проекту в Перспективному виконкомі Олена Рой: «Створення такого інтернет-сайту - лише перший крок. Ми також вивчаємо можливість впровадження популярної в Європі онлайн-системи реєстрації дитини в дошкільному закладі, що економить час батьків та зменшує бюрократію і можливість корупції. Ми встановили контакт з міськими радами у Чернівцях та Львові, які зараз тестують схожу систему».
Достатньо жорстко прокоментував неточності в офіційних цифрах Віктор Ткачук, ініціатор Перспективного виконкому м. Житомира:
«У офіційній відповіді Управління освіти Житомира неправильно порахувало... дітей! У підсумку Управлінням вказано на 28 дітей більше за результат, який мав би вийти при простому додаванні даних по усім закладам міста. Так само незрозуміло, звідки взялося 23 зайвих місця. Чому заступник начальника управління освіти не знає «на зубок» кількість дітей, що відвідує підконтрольні управлінню дитячі садочки? Якщо ж це технічна помилка, тоді про який рівень освіти вони говорять, якщо в самому управлінні не можуть порахувати кількість дітей, хоча б на калькуляторі?».
Перспективний виконком Житомира
P.S. Готовий до діалогу на дану тему у коментарях.