Чим вищий п’єдестал побудуємо для тих, що стали символом наших визвольних змагань, тим далі падатиме роз’яснююче світло від цього символу.
Олена Теліга
На календарі невпинно наближається день – 29 січня. Що він означає для пересічного українця? Майже нічого: черговий вихідний суботній день року, який більшість проведе у своєму комфортному маленькому світі, обмеженому родинному колі, друзями. Цей день, певно, не викличе в них почуття гордості за тих, що зимового ранку 1918 року стали на захист Української держави від московсько-більшовицької навали.
За часів нинішньої влади про цей день навіть ніхто не згадує, натомість ліквідовують Інститут національної пам’яті та ведуть боротьбу з українцями всіма можливими засобами, а останні продовжують перебувати у сні.
Минула влада подавала крутянців як символ національної трагедії і безпечності, називали їх дітьми й повсякчас намагалася применшити їхню звитягу, подаючи героїчний чин, як щось неусвідомлене та агоністичне. Як можемо бачити, така політика дала свої результати. Сьогодні активно насаджується міф про те, що ніби-то «один в полі не воїн», задля того, аби пасіонарії не змогли запалити масу та здійняти хвилю праведного народного гніву.
У минулому столітті, в такі самі зимові дні під впливом демагогічних більшовицьких гасел ширилася анархія, грабувалися фабрики, заводи, хлібні запаси, маси дезертирів які полишали фронт, розоряли села. А кривавий шлях вів завойовницьку армію Муравйова на Київ, у саме серце країни, яку пацифістська Центральна Рада кинула напризволяще, роззброївши військо та саботувавши процеси створення армії.
«Прийшов грізний час для нашої Батьківщини. Як чорна гайворонь, обсіла нашу Україну росісько-«більшовицька» грабіжницька орда, котра майже щодня робила у нас нові захвати, і Україна, одрізана звідусіль, може врешті опинитись у дуже скрутному стані[...] Хай кожен студент-українець пам’ятає, що в цей час злочинно бути байдужим. Треба кинути на цей час науку та буденну працю і одною дружньою лавою, як було з початку революції, стати на оборону прав українського народу...», - саме таке звернення до українського студентства опублікувала газета «Нова Рада», підписане Українською фракцією центру Університету св. Володимира.
29 січня 1918 року бійці Студентського куреня на чолі з сотником Омельченком зайняли оборону обабіч залізниці поблизу станції Крути між Бахмачем і Ніжином. Вони 5 годин стримували загони петроградських і московських червоногвардійців і матросів Балтійського флоту. Українська молодь не розгубилася і не злякалася в той складний історичний момент, проявивши рішучість, мужність, жертовність та самопосвяту.
День пам’яті Героїв Крут не має бути поминальним, а перш за все святом національної гордості, честі, віри та ідеї. Він є тим днем, з якого почалися перемоги української нації у ХХ столітті, адже через 11 років після тих подій була створена Організація Українських Націоналістів, яка продовжила славетну боротьбу українців за соціальне та національне визволення. Тому ми, українські соціал-націоналісти, домагатимемося того, щоби в Україні 29 січня було державним святом.
Нестанно дні пливуть,
У вік віків залізним кроком
Герої Крут
Ідуть.
І креслять їх осяйні тіні
В безсмертя славну путь —
В віках віків бойці нетлінні
Герої Крут
Не вмруть...
сейчас насаждается культ индивидуализма. Рассмотрим с его точки зрения - этот эпизод.
Там погибли студенты, чейто сын погиб, кто хотел бы что бы погиб его сын, а? Какое общее дело если есть угроза именно твоему спокойствию!?
вот именно поэтому сейчас и не появятся Герої Крут.
Первое что сейчас приходит на ум, это не брать винтовку, а оформлять документы на ПМЖ в другую страну.
НЕ знаю откуда вы родом, где учились, и сколько вам лет, но меня не "Ваши" слова написаные в Вашем посте расстроили. Я считаю что если бы эти студенты продержались там, на той станции, даже 10 минут, не убив как вы пишете ниодного "москаля" это все равно их подвиг, который имеет право, и должен жить. Я сам очень презренно отношусь к нашим, прошу заметить к НАШИМ житомирским патриотам, т.к. это в большем своем числе шайка не образованных людей, с про фашистскими идеями... Но речь не о них. Речь о тех 120-300 молодых людях которые не имея опыта, наверняка, я думаю, они знали на что идут, отдали свою жизнь за свою идею. Это уже подвиг, т.к. большинство наших "идейных" ребят хорошо научились писать вот такие вот статейки в тырнэте, и не более. Я считаю этот день знаменательным, не только для нашей страны, но и для всех людей во всем мире, которые имеют свою точку зрения. С этих студентов нужно брать пример. Пример верности убеждения.
А статейка Ваша написана очередным русофилом. Наполнена призрением и желанием заставить нас забыть нашу же историю.
я размышлял и понял.
Потому что нет врага!!! есть система, против которой не понятно как бороться, но винтики этой системы - такие же люди как ты, кого резать, в кого стрелять?
какой смысл в этих постах, ты против геройства как такового?
что ты хочешь сказать этими постами?
я считаю любая история которая способна вдохновить на поступки должна поддерживаться и развиваться, даже если она приукрашена.
вот как в этом сообщении.
1) Если оборона организована в резкосужающемся участке местности без возможности быстрого обхода. Пример: горное ущелье или узкий проход между двумя непроходимыми болотами.
2) Если обороняющаяся сторона находится на крутом речном берегу, а атакующая на пологом.
Были там такие условия?
Теперь по соотношению сил. Если я не забыл, то в практике считается, что для удачного наступления нужно иметь перевес над обороняющимися в три раза. Это при одинаковом вооружении и подготовке. Т.е. даже если бы студенты были хорошо вооружены и обучены и сидели в окопах, 1000 красноармейцев хватило бы с запасом, чтобы их смести.