Живой Журнал

Статьи, справочники

Житомир » Статьи » Авторская колонка » Іван Саюк
Іван Саюк      Авторская колонка

Іван Саюк

Громадський діяч

статей автора: 23


Сортировать по: Дате · Названию · Рейтингу · Комментариям · Просмотрам
Іван Саюк
Іван Саюк
ВО «Рух захисту української мови» захищатиме житомирців від порушення мовного Законодавства
ВО «Рух захисту української мови» активно включилося у боротьбу проти знищення української мови у житті житомирців. Як відомо, нинішня міська влада, в особі міського голови, є активним прихильником «рускава міра» і, мабуть, мріє бачити на вулицях міста триколор, але поки не наважується його вивісити. Принаймні, про це може свідчити ігнорування вивішування державного прапора на будівлі міськради на День Конституції України. 
 
03 Июля 2016 2350 5 2.7
Іван Саюк
Іван Саюк
Російськомовність як ознака орієнтування на Москву
Важко уявити країни з моноетнічним суспільством, де б дискутувалося питання функціонування державної мови. Однак, в Україні це можливо, і навіть заохочується. Приміром, майже кожен чув вислів «яка різниця, якою мовою говорити». Найперше, про що говорять адепти московської мови, що мовляв цим можна розколоти суспільство, що потрібно спершу вирішувати економічні проблеми тощо.
 Насправді, проблема функціонування української мови з кожним роком постає все гостріше. Чиновники всіх рангів не гребують спілкуватися російською в робочій час, хоча отримають зарплату в гривнях, а виступати за отримання зарплати в рублях чомусь не поспішають. Так само, вони не бажають їхати до Москви, чи до Смоленська. А все через те, що українці в своїй більшості, на жаль тільки спостерігають, а не діють з метою захисту своїх прав та мови загалом.
19 Июня 2016 1954 3 1.9
Іван Саюк
Іван Саюк
Соціальна відповідальність
Багатьом з нас, слова "соціальна відповідальність" окреслюють важливі і правильні речі, проте не кожен здатен їх втілювати в життя. Під соціальною відповідальністю слід розуміти правила життя і поведінки, які необхідні для побудови справедливого суспільства і які є основою його стабільного функціонування.
02 Ноября 2015 1575 0 3.3
Іван Саюк
Іван Саюк
Роль ідеології в українському суспільстві
Із відновленням Української незалежності у 1991 році, перед суспільством постали цілий ряд першочергових завдань, виконання яких необхідно для формування подальших перетворень у всіх царинах суспільного життя. Результати Всеукраїнського референдуму, на якому більше 90% його учасників підтримали Незалежність, красномовно про це свідчить. Здавалось, завтра мало б початись нове життя. Проте дійсність виявилась дещо не така, як всіма очікувалась. Тож намагатимемось розібратись, чому так сталося.
10 Сентября 2015 2322 20 1.9
Іван Саюк
Іван Саюк
Історія української народної пісні

В кожного з нас є улюблені пісні, багато хто їх слухає чи наспівує, особливо не задумуючись над змістом, особливо якщо йдеться про народні. Історія виникнення деяких пісень містить великі таємниці, які сьогодні мало хто наважується для себе відкривати, а даремно, бо і тут не обійшлось за Франковим без писка жида.  

02 Февраля 2013 16416 8 3.0
Іван Саюк
Іван Саюк
Молодь Житомира вшанувала пам’ять Героїв Крут смолоскипною ходою.
У неділю 29 січня в День пам’яті Героїв Крут на розі вулиць Михайлівської та Київської (біля Михайлівської церкви) Громадська кампанія «Марш патріотів» та всі люди доброї доброї волі, які пам’ятають подвиг молодих хлопців, котрі загинули в нерівному бою більшовицькими військами боронячи нашу Батьківщину від азійського ворога вшанували пам’ять крутянців смолоскипною ходою, яка пройшла центральними вулицями міста.
30 Января 2012 2191 0 3.8
Іван Саюк
Іван Саюк
Микола Міхновський: батько модерного українського імперіалізму
Загально відомим є факт того, що саме Микола Міхновський виступив фундатором ідеї державної самостійності України, але маловідомим є те, що він не просто прагнув створення самостійної української держави, але й намагався перетворити українців в імпе 
26 Сентября 2011 4129 1 3.7
Іван Саюк
Іван Саюк
Світ навколо нас: сучасні виклики та глобальні тренди
Оточуючий світ кожен з нас сприймає крізь власну призму, сформовану під впливами різних чинників, які в подальшому формують світогляд. Що сьогодні відчуває людина, адже часи змінюються, змінюються й цінності, традиції стають як щось другорядне.
02 Марта 2011 11122 0 2.3
Іван Саюк
Іван Саюк
Націоналізація підприємств енергетичної галузі - невід'ємний пункт програми соціал-націоналізму
Не встигли українці оговтатись від чергових реформ владної команди «проффесорів», які взялися будувати нову країну, як ЗМІ почали інформувати, що постановою Національної комісії з регулювання електроенергетики  з 1 лютого тарифи на електричну енергію підвищені на 30 %.
01 Февраля 2011 4009 6 2.3
Іван Саюк
Іван Саюк
29 січня стане державним святом у соціал-національній Україні
Чим вищий п’єдестал побудуємо для тих, що стали символом наших визвольних змагань, тим далі падатиме роз’яснююче світло від цього символу.
Олена Теліга

На календарі невпинно наближається день – 29 січня. Що він означає для пересічного українця? Майже нічого: черговий вихідний суботній день року, який більшість проведе у своєму комфортному маленькому світі, обмеженому родинному колі, друзями. Цей день, певно, не викличе в них почуття гордості за тих, що зимового ранку 1918 року стали на захист Української держави від московсько-більшовицької навали.
12 Января 2011 4176 12 3.0
Іван Саюк
Іван Саюк
День народження Степана Бандери
1 січня 1909 року народилась людина, що змогла дати ім’я цілому народові – бандерівці. Але сьогодні День народження Степана Бандери не святкується на державному рівні, про нього не згадують в школі, університеті. Тут, в принципі, і нема чому дивуватися, адже сьогоднішня антиукраїнська влада вважає його за ворога, панічно лякається і зайвий раз навіть не промовляє його імені.
30 Декабря 2010 5664 38 2.8
Іван Саюк
Іван Саюк
А ти за кого?

Виборча кампанія у нашому місті знаходиться в безпосередньому розпалі і набирає все більше обертів. Сьогодні ми вже знаємо основний список претендів на посаду міського голови.
20 Октября 2010 6571 15 3.5
Іван Саюк
Іван Саюк
Нічні жахіття Шелудченко
Найбільше Коцюбинського боїться Шелудченко, за його принциповість, незмінні ідейні переконання та гостру критику. Руслан Коцюбинський - молодий агресивний політик. Одиннадцять років перебуває в політичному і громадському житті міста та є відомим.
30 Сентября 2010 5350 19 2.8
Іван Саюк
Іван Саюк
Місцеве самоврядування
На вулицях міста вже протягом декількох тижнів майорять бігборди та ситилайти із обличчями начебто «нових професіоналів» та меценатів, які нам обіцяють майже рай. Раптово з’являються чергові добродії та проекти соціальних програм, які, як показує історичний досвід, ніхто не збирається реалізовувати.
22 Сентября 2010 5280 8 2.6
Іван Саюк
Іван Саюк
Сквер «Вірині сльози»
Міська влада, на чолі із Вірою Тимофіївною мабуть врешті-решт зрозуміла, що житомирянам є чим пишатися і вирішила робити щось грандіозне
01 Сентября 2010 4306 3 3.3
Іван Саюк
Іван Саюк
Комуністичне ретро або «Лєнін такой маладой...»
Події останніх місяців засвідчують, що в Україні відбувається цілеспрямований процес повернення до радянського минулого. Символи тоталітарного минулого, які мали б бути демонтовані (згідно указу попереднього президента) сьогодні відновлюються: у Києві комуністи відновили пам’ятник Леніну на Бесарабській площі ще минулого року і встановлювали його під революційні мелодії та охороною працівників міліції. 
01 Июля 2010 2695 16 2.5
Іван Саюк
Іван Саюк
Політична діяльність Євгена Коновальця
Ім’я Євгена Коновальця без сумніву є одним з ключових в історії українського національно-визвольного руху 20 ст. Про цю визначну постать на сьогодні написано багато статтей, есеїв, спогадів. Та найяскравішими, на мою думку, є слова Олега Ольжича, написані ним безпосередньо після загибелі Євгена Коновальця і незадовго до своєї героїчної смерти: «Був це вождь Богом даний і Правдивий, що в добі чорній і похмурій орлом ширяв під облаки і націю подолану і закуту вмів ушикувати в завзяті когорти до походу і боротьби».
26 Февраля 2010 17388 0 3.0
Іван Саюк
Іван Саюк
Передвиборча програма кандидата у Президенти Олега Тягнибока
Головною метою є побудова могутньої Української Держави на засадах соціальної, національної та історичної справедливості, держави, яка посяде гідне місце серед провідних країн світу і забезпечить безупинний розвиток української нації.
05 Ноября 2009 12387 2 4.0
Іван Саюк
Іван Саюк
Період отаманщини в боротьбі за Українську державність
У 1919 році, коли Україна зануртувала протибільшовицькими і протиденікінськими повстаннями, з пітьми віків випірнули тіні великих предків та зачали кривавий бенкет “зі свяченими ножами”. Воскреснули душі Гонти і Залізняка. Організувала цю животворну стихію насамперед традиція, зокрема традиція підпорядкування, але обов’язково – авторитетному діячеві.
25 Октября 2009 15169 3 3.6
Іван Саюк
Іван Саюк
Українська перемога
У вересні цього року ми відзначаємо річницю перемоги наших предків над ляхами під Пилявцями.
У розпал національно-визвольної революції, українці продовжили ланцюг тріумфальних перемог над найсильнішим й здавалося б над непереможним польським військом.
29 Августа 2009 7678 25 3.9
Пресс-релизы
Текст початкової програми Соціал-Національної Партії України

Для ознайомлення пропоную вашій увазі текст початкової програми Соціал-Національної Партії України зразка 1991 — 1992 років. СНПУ своєю діяльністю та безкомпромісною позицією заклала еталонні основи ідеологічного обличчя націоналізму ХХІ століття.

12 Марта 2009 10203 0 4.3
Іван Саюк
Іван Саюк
Організація Українських Націоналістів
В цьому році ми відзначаємо 80-річницю з дня  створення Організації Українських Націоналістів. В радянській історіографії тема ОУН постійно перекручувалась та заплямовувалась офіційною ідеологією, а прізвища провідників намагались якнайглибше приховувати спецхронами.
28 Января 2009 6813 3 4.3
Іван Саюк
Іван Саюк
22 січня. Що ми святкуємо?
Незабаром Україна відзначатиме 90 річницю проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Офіційна назва свята – «День Соборності України», який ми офіційно святкуємо з 1999 року відповідним указом Президента України. Але мало хто задумується, чи справді назва свята відповідає дійсності.
13 Января 2009 8791 7 3.6