22 січня. Що ми святкуємо?
Автор: Іван Саюк, 13.01.2009, 16:10:55
Незабаром Україна відзначатиме 90 річницю проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Офіційна назва свята – «День Соборності України», який ми офіційно святкуємо з 1999 року відповідним указом Президента України. Але мало хто задумується, чи справді назва свята відповідає дійсності.
Часто, з екранів телевізорів, газетних шпальт, у виступах державних діячів чи просто у шкільних підручниках з історії України, ми замість словосполучення «Акт Злуки» бачимо чи чуємо ще одне – «соборність» або ж «День Соборності». Як не прикро, але саме останні слова затаврувались у свідомості багатьох українців й асоціюються із об’єднанням всіх українських земель по обидва береги Збруча в єдину Українську державу. Але це, на жаль, не відповідає дійсності, і нація має зрозуміти, що 22 січня не є Днем Соборності України. Соборною держава може називатися лише тоді, коли до її складу ввійшли всі етнічні землі титульної нації цієї держави. Досягнення цієї внутрішньонаціональної цілі повинно стати логічним етапом і методом просування до зовнішньонаціональної мети соціал-націоналістів – накласти кордони Української держави на межі етнічного розселення українців та ввійти в коло найсильніших держав світу. Тобто те, що лаконічно вкладається у вислів «Велика Україна».
Дійсно, 90 років тому, в Універсалі Директорії УНР зазначалося: «… Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – ЗУНР (Галичина, Буковина і Угорська Україна) та Наддніпрянська Велика Україна… Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка…». Але навіть тоді до УНР з тих чи інших причин не увійшли всі українські етнічні території. Не увійшли Закарпаття й Буковина разом із Південною Бессарабією, бо були окуповані чеськими й румунськими військами відповідно; не увійшли Крим та Кубань, бо по суті були незалежними республіками з проденікінськими урядами.
Протягом ХХ століття мапа України неодноразово змінювалася. Наша держава втрачала свої етнічні землі. Після окупації України більшовиками, була відторгнута Стародубщина, Білгородщина; із загарбанням Молдови від України відійшла її давня історична земля – Бессарабія (Придністров’я). У 1945 році Україна позбулася Перемищельщини, за яку воювали ще київські князі. Отож у 1991 році незалежними стали не всі українські землі, а лише ті, які вдалося зберегти в межах УРСР. І саме тому називати 22 січня Днем Соборності України більше ніж помилка.
Сьогодні, на початку ХХІ століття, українська нація має чітко визначити пріоритети зовнішньої політики. Але це стане можливим лишень тоді, коли при владі будуть знаходитись українці об’єднані ідеологією соціал-націоналізму, хоча б у відсотковому співвідношенні до останнього перепису населення. Україна має повернути всі втрачені етнічні землі до свого складу, адже без цього не можливо жити повнокровним життям. Не про таку державу, що ми зараз маємо за вікном, мріяли і боролись мільйони українців впродовж XX століття.
Автор: Іван Саюк, редактор рубрики "Іван Саюк" на ЖЖ.info
Іван Саюк
| 13.01.2009
| Переглядів: 9274
Редакція сайту може не розділяти думку автора статті
та відповідальності за зміст матеріалу не несе.
Ответ: Читайте уважно статтю - у ній дані всі відповіді на Ваші питання.
Раніше сам був такий як ви. Але поясніть мені одне. Що дає мені Україна в форматі «Велика Україна»? Що зараз заважає будувати нормальну національну державу? Коли нарешті цей територіальний імперський принцип географічної формації нації відійде в минуле?
Нація, яка живе на цій землі - це, по-більшості, хохли.
Українців тут, в найкращому розумінні цього слова - мінімум. Читаю вас, і розумію - ніколи, ніколи хохли не стануть українцями. Навіть якщо будуть цілими днями розсікати під синьо-жовтими стягами і горланити "ми на СВОїй, БОгом ДАній, землі!"
Ответ: А з чого Ви взяли, що Україна Вам має щось дати?
Принцип ніколи не відійде, адже Україна має всі історичні підстави для імперіалізму.
Якщо у Вас українофобія, то нічим не допоможу.
Ответ: Ну-ну, у Вас ще забув спитатися, що актуально, а що - ні.
На мою думку Україна має повернути таланти-еміґрантів, для розвитку інфраструктури економіки!
Прикро, але вони зараз по всьому світі…хто горшки миє а хто жидам зади лиже…а поки пересічний громадянин буде думати як накормити сім’ю так йому десь.. Ваш День Соборності!
Ответ: ""повернути втрачені етнічні землі до свого складу" розпалювання війни?", - відновлення історичної та національної справедливості.
"На мою думку Україна має повернути таланти-еміґрантів, для розвитку інфраструктури економіки!", - має, над чим і працюємо.
- для мене, вкотре повторюся, базова цінністю є людина, але аж ніяк не певна юридична формація. Без Українців - Україна не потрібна.
"Принцип ніколи не відійде, адже Україна має всі історичні підстави для імперіалізму."
Що ж, це чесна відповідь. Остаточно переконався, у вас дуже багато спільного із сьогоднішніми елітами в Росії - там теж домінує імперський шовінізм. Відмінне лише одне - нації, на які ви спираєтесь.
Ответ: Якщо б Ви були хоч трошки ознайомлені з українською політичною традицією, то Ви б знали, що для неї невідоме явище шовінізму.
Ви ж користуєтесь при розрахунках гривнями, так? Так от окрім поетів та філософів, на них є ще зображення відомого в Європі соціал-націоналіста Івана Мазепи та князя Володимира Великого, який керував на той час однією з найміцніших держав українців - Київською Руссю, державою з відкритими імперськими амбіціями. Крім того, імперіалізм в сучасному світі може бути не тільки теріторіальним, але й культурницьким чи економічним.
Шовінізм завжди йде поруч з імперством. На відміну від націоналізму, він базується не на самоідентифікації нації, а на її протиставленні іншим, апріорі гіршим. Приклади - публікації вашого партійного лідера про "чорний" футбол; загострення проблеми "жидівства" і "москальщини". Достатньо згадати фразу - "Дякую тобі, Боже, що я не москаль!" - ось приклад так званої "вищості" нації, ідентифікації по методу "проти".
І ще. Читайте, і читайте уважно. Я говорив про "ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ імперський принцип географічної формації нації", на чому, фактично, і акцентували ви увагу в своїй публікації. Ви погодились, що це - ваш принцип. А зараз починаєте співати про культурницький чи економічний аспект імперства. Будьте послідовними.
Ответ: Годі розводити тут ліберально-пацифістську демагогію. Я називаю речі своїми іменами. Якщо Ви чогось не сприймаєте або не розумієте - то є виключно Ваші проблеми.