Живой Журнал

Живой Журнал - обзор блогосферы и соцсетей.
Сегодня: Вторник, 24 Мая 2022    00:01:47
Живой Журнал » Статьи » Авторская колонка » Юрій Градовський » Юрій Градовський

Вшанування колишніх діячів КПСС важливіше за зарплати вчителям

Автор Юрій Градовський

Юрій Градовський

все статьи автора

            Повернення Сергія Рижука в крісло голови Житомирської ОДА запам’яталося хіба нечуваною корупцією, небаченою безгосподарністю та … вшануваннями чиновників окупаційного апарату СССР. За майже три роки його правління було встановлено декілька меморіальних дощок очільникам минувщини з обкому КПСС, вартістю по 90 тис. гривень кожна, погруддя на подвір’ї (!) ЗОШ № 22 за ціною майже 200 тис. гривень з одночасним присвоєнням школі імени Кавуна. Дійшло до абсурду, коли на вулиці Чорновола дивляться один одному у вічі непримиренні вороги: в’язень совєцьких таборів, один з відновників Української Держави Вячеслав Чорновіл та представник каральної машини КПСС, керівник облвиконкому Ямчинський. Як в тій байці: і Богові, і чорту.

Ініціятором цієї ностальгії за «совком» є голова ОДА – загалом вже понад мільйон гривень платників податків витрачено на різні памятникування. І це ще не кінець. При цьому пан Рижук постійно заспокоював громаду, що кошти на це виділяються з якихось міфічних фондів. За певний час зясовувалось, що ніякі фонди нічого не фінансують, а гроші відгризаються з обласного бюджету.

Так сталося і з памятником Кременицькому – вчителю партноменклатурника Рижука, як з гордістю заявляє він сам. Спочатку для памятника півтора роки не могли віднайти місце – не вписується окупант в український Житомир. Нарешті, за наполяганням того ж таки голови ОДА, вирішили, що бронзовий Кременицький постане на Новому Бульварі, поряд з обласною бібліотекою імени … О. Ольжича, створивши черговий історичний антагонізм. Існує думка, що незабаром обласна бібліотека припинить носити ім’я Олега Кандиби-Ольжича і це схоже на реалії. Традиційно голова ОДА розповідав байки про фонд Кременицького, який має фінансувати встановлення памятника, про незначні суми витрат, при цьому потихеньку відпилюючи шматочки з бюджету – спочатку 45 тисяч гривень на проведення конкурсу, згодом 45 600 гривень для розробки технічної документації. А тим часом кошторис витрат потихеньку зростав: спочатку мова йшла про 800 тисяч гривень, згодом – про півтора мільйони, в що, власне, мало хто вірив, потім…

А потім народні обранці Житомирщини затвердили обласний бюджет на 2013 рік і в ньому окремим рядком зявилась цифра: 2 092 230 гривень на будівництво памятника Кременицькому. Звісно, вже ніхто про фінансування з фондів мови не веде. В наступному році рада погодила виділити на це 552 400 гривень. Враховуючи вже раніш виділені та освоєні 90 600 гривень, маємо в сумі 643 тисячі. Стає очевидно, що це лише «перший транш» – на протязі року-півтора внесенням змін до бюджету буде вибрано і решту грошей. Маючи переважну більшість Партії регіонів та її сателітів («народників» Литвина, комуністів, «чорнобильців» Развадовського) з «тушками» в обласній раді, сумніву це не викликає. І це попри постійні проблеми з фінансуванням тролейбусного управління, нестачею сміттєзбиральної техніки, замерзаючим без централізованого опалення містом Овруч, затримками зарплат вчителям.

Аналіз видаткової частини обласного бюджету свідчить, що 552 тисячі для пам’ятника Кременицькому більше, ніж витрати на охорону навколишнього середовища, запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій, підтримки книговидання, державні заходи з політики щодо дітей та молоді. Приблизно такі ж суми виділені для розвитку фізичної культури та масових занять спортом, підтримки малого та середнього підприємництва, для громадських організацій інвалідів та ветеранів. Подібні або значно менші суми субвенцій для надання соціальних послуг вразливим категоріям населення заплановані для більшости районів та міст обласного підпорядкування. На цьому фоні зовсім не відбулось збільшення субвенцій для відшкодування перевезень пільговиків, а на зарплату лікарям та вчителям лише міста Житомир не вистачає понад 50 мільйонів гривень. Стає очевидним, що покращання знову відтерміновується і жителів области, як і цьогоріч, знову годуватимуть байками про щасливе совєцьке минуле. От лишень цікаво, на яких «папєрєдніків» тепер звалювати провину?    

Через що так і не зміг виконати покладену на нього функцію створений «Фонд Кременицького»? Очевидно, що бюджет його не наповнився через жорстку позицію громади до олігархів, яких вперто тягне до Житомира Рижук. Житомиряни змусили депутатів міськради не віддавати 5 гектарів Ботанічного саду під «Епіцентр» Гереги, чим неабияк розлютили голову ОДА, постали проти побудови шкідливого цинкового виробництва в житловій зоні, чим зірвали плани «заведення інвестора», активними протестами примусили не віддати з наскоку 6 тисяч гектарів земель Житомирщини титановому магнату Фірташу під кар’єри. Сюди ж додались декілька будівельних афер, відповідальність за які має нести місцеве керівництво. Можливо тому самовпевненість пана Рижука потрохи вщухла і він з неабиякою люттю почав обзивати незгодних з його позицією депутатів «стидомирниками», звинувачувати противників у відсутности патріотизму та обіцяючи їх «порозвішувати на стовпах». 

Завжди хочеться звернутися до голови ОДА – визначтеся, де Ви: чи в тому теплому для себе кріслі комуністичного ватажка СССР, а чи на важливій виконавчій посаді незалежної держави Україна. Якщо Ви все ще десь там у минулому – виконайте обіцянку вийти на пенсію та рибалити. Інакше наступники не поставлять Вам памятник.

Юрко Градовський

Вшанування колишніх діячів КПСС важливіше за зарплати вчителям Автор: Юрій Градовський
Юрій Градовський | 22 Декабря 2012 | Просмотров: 4179 | Кременицький, Рижук, кпсс
Редакция "Журнала Житомира" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.
Комментариев: 26
ВиК
1 Viktor (ВиК)   • 15:12:12, 24 Декабря 2012 [Материал]

Неплохая статья. Еще одно подтверждение схожести между коммуняками и свободовцами. И у тех и у других экономика на втором плане. Одни занимаются памятниками и мемориальными досками, другие панацею видят в переименовании улиц.
telefon
21 джавахарлал нюру (telefon)   • 21:42:51, 09 Января 2013 [Материал]

А чего Вы решили, что Рыжук - "коммуняка"? )))
Ткните пальцем в любого чиновника старше лет 55 любой партийности (ЛЮБОЙ!!!) - и в 70-80 процентах случаев попадёте в питомца ВЛКСМ-КПСС!

Наших чинуш надо гнать взашей за подобные планы, невзирая на партийность!!!
Lisa111
2 Роман (Lisa111)   • 16:07:59, 24 Декабря 2012 [Материал]

Статья написана тем, кто буквально недавно требовал переименования улиц в Житомире. :-)))
SteamRoller
3 Михаил (SteamRoller)   • 16:23:16, 24 Декабря 2012 [Материал]

И это говорят люди, отгрохавшие памятники до неба "диячам" а-ля Бандера.

http://proxy11.media.online.ua/uol/r2-1680e2618a/4d24377bf2f14.jpg

...Депутаты поддержали эти предложения свободовцев. Поэтому в бюджете области нашлось 600 тысяч на памятник, который строят еще с 2003 года.

Напомним, ранее начальник главного финансового управления Львовской ОГА Олег Демкив сообщил, что финансирование достройки памятника Бандере во Львове будет рассматриваться в феврале-марте этого года.

Сейчас на строительство памятника Бандере во Львове уже потрачено 5 млн грн.
boka
4 житомир (boka)   • 15:13:29, 25 Декабря 2012 [Материал]

Браво, Юрко! Ви мене потішили. Я вам за цю статтю прощаю навіть незначні помилки в укр мові. Ви просто молодець! Можливо, знайдеться група людей, яка подасть до суду на комуняку Рижука та його прихвостнів з обласноі та міськоі рад. Надішліть цю статтю до киівських газет або нашому земляку Михайлові Сидоржевському, який редагує в Києві "Укр
літературну газету". Нехай народ в Украіні дізнається про наших безмозглих комуняк при владі.
Юрко
5 Юрій Градовський (Юрко)   • 16:28:43, 25 Декабря 2012 [Материал]

Дякую. Особливо дякую, що Ви мене пробачили за помилки, яких не існує.))
boka
6 житомир (boka)   • 17:33:10, 25 Декабря 2012 [Материал]

на 5:
Для Вас не існує, тому що Ви не знаєте деяких правил мови. Визнавши свою помилку в одному з заголовків (у одному з минулих Ваших матеріалів), Ви вперто не виправили її. Очевидно, щиро ввавжачи це за таке собі геройство. Це суто укр риса характеру.
Тепер Ви знову самовпевнено пишете, що помилок не існує у Вашому тексті. Ну що ж - даю Вам час на те, щоб Ви самі виправили. Якщо ні, то доведеться знову тицьнути Вас Вашим зарозумілим носом. :)) Звичайно, на фоні таких неуків, як Віталіна Коваль, яка називає себе "філологом", то Ви - відмінник. Але якщо без цього "фону", то тверда четвірка з плюсом.
Юрко
7 Юрій Градовський (Юрко)   • 21:00:00, 25 Декабря 2012 [Материал]

Суто російська риса характеру - бачити колоду в чужому оці.)) Час, який мені надано для виправлення, вважатимемо, таким, що закінчився.
boka
8 житомир (boka)   • 21:05:44, 25 Декабря 2012 [Материал]

Великодушно даю Вам ще час - добу. :) Не знав, що Ви такий знавець російського характеру. Правда, не зрозуміло, до чого тут ця придибенція. Ви ж не москаль.:)
Юрко
9 Юрій Градовський (Юрко)   • 21:44:54, 25 Декабря 2012 [Материал]

Що ж, я у Вашому розпорядженні. Українську вчив не за правилами, а з дитинства. Може певні позиції комусь і не подобаються.
boka
18 житомир (boka)   • 21:05:57, 27 Декабря 2012 [Материал]

на 9:
Виконую обіцянку. Ось Ваше речення: "Спочатку для пам’ятника півтора роки не могли віднайти місце – не вписується окупант в український Житомир". Укр. мовою треба писати "півтора рокУ". Насправді це "погана" помилка, для викладача вона відразу показує рівень мовної культури людини.
Є у Вас ще деякі помилки. Але серед усього загалу авторів Ви найкраще володієте рідною мовою. І це мені завжди приємно, якщо навіть подекуди я не поділяю Ваших політичних поглядів.
Юрко
19 Юрій Градовський (Юрко)   • 21:51:36, 27 Декабря 2012 [Материал]

Дякую. Тут згоден - помилився. Приємно отримати високу оцінку від викладача. Погляди не політичні зовсім в мене - громадянські вони.
Мариан
10 Мариан Романишин (Мариан)   • 10:20:29, 26 Декабря 2012 [Материал]

Касательно памятников совковым ватажкам, конечно это глупо и преступно, расходовать деньги на увековечивание памяти различным номенклатурщикам, а вот касательно эпицентра и цинкового завода, не соглашусь с автором, это рабочие места, Житомир и так весьма экономически депрессивный, поэтому глупо создавать препятствия инвесторам.
SteamRoller
11 Михаил (SteamRoller)   • 11:42:08, 26 Декабря 2012 [Материал]

Цинковый завод - это особые "инвестиции": рубль прибыли в виде зарплат, сто рублей убытков от всего города на лечение.
Мариан
12 Мариан Романишин (Мариан)   • 13:25:09, 26 Декабря 2012 [Материал]

Любая технология - это баланс между вредом и пользой.
Юрко
14 Юрій Градовський (Юрко)   • 18:06:54, 26 Декабря 2012 [Материал]

А не можна це будувати за межею житлової зони?
SteamRoller
16 Михаил (SteamRoller)   • 18:34:24, 27 Декабря 2012 [Материал]

>>Любая технология - это баланс между вредом и пользой.

В данном конкретном процессе баланс сильно не в пользу житомирян, ИМХО.
telefon
22 джавахарлал нюру (telefon)   • 21:53:26, 09 Января 2013 [Материал]

Я, в своё время, подробно описывал технологию и её вредность для житомирян и природы.
Такие предприятия даже в Африке посреди города не возводят!
Это полнейшее пренебрежение здоровьем ныне живущих в том районе людей, людей, живущих ниже по течению Тетерева и здоровьем ЕЩЁ НЕ РОДИВШИХСЯ ПОКОЛЕНИЙ!!!

Мариан, Вы тут рассуждаете, как член ЦК КПСС! )
Юрко
13 Юрій Градовський (Юрко)   • 18:06:18, 26 Декабря 2012 [Материал]

Дуже нечасто згоден з Михайлом, але зараз такий випадок. Єдина поправка: замість "рублів" варто читати "гривні".
ПривидзГаю
15 Привид_з_Гаю (ПривидзГаю)   • 01:26:41, 27 Декабря 2012 [Материал]

Обмовка по Фрейду у Міхаіла. :-))
SteamRoller
17 Михаил (SteamRoller)   • 18:35:44, 27 Декабря 2012 [Материал]

Так, мабуть по Фрейду - мислю російською, і грошові одиниці також написав російські))
Серго_RKAS
20 Серго Житомирский (Серго_RKAS)   • 22:12:10, 30 Декабря 2012 [Материал]

Той випадок, коли в цілому я солідаризуюсь з Юрієм в оцінці подій. Буває...
telefon
23 джавахарлал нюру (telefon)   • 22:00:12, 09 Января 2013 [Материал]

Юрко, выход тут один - поднимать дикий шум в прессе, в ВРУ, писать об этом неадекватном желании Рыжука и его давлении по этому вопросу ХОЗЯИНУ Рыжука.

Пора бы губернатору научиться отделять мух от котлет и почитать, для начала, сводку аварий водопровода в Житомире.
Юрко
24 Юрій Градовський (Юрко)   • 22:56:32, 09 Января 2013 [Материал]

Дякую. Вже підняв, де лише міг. Чекаю відповіді від Азаріва. Добре, що нагадали, зараз напишу ще на декілька "опозиційних" каналів. Побачимо, хто відгукнеться. Один з "опозиційних" мовчить - ні слуху, ні духу...
telefon
25 джавахарлал нюру (telefon)   • 12:10:38, 12 Января 2013 [Материал]

Юрий, хозяин Рыжука - Президент!
Юрко
26 Юрій Градовський (Юрко)   • 13:15:35, 12 Января 2013 [Материал]

Почекаємо, що скаже Великий Азір.

Читайте также на эту тему:


Обратите внимание:


Читайте ЖЖ.инфо