ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Сергій Харчук |
Сергій Харчуквсе статьи автора |
Як зазначила директор музею Ірина Дячук - ініціатором цієї зустрічі став Сергій Твардовський, відомий у Житомирі як організатор фестивалю «ЕкоМирь», зустрічей з письменниками та інших заходів. Зустріч називалась «Відкриті громадські слухання. Проблеми і рішення. Інформація з перших вуст.»
Серед «авторської групи» ми побачили директора музею, начальника управління культури та туризму Юрія Градовського, людину яка відповідає за новий архітектурний проект - Петра Перевозніка, художника по дизайну – Юрія Дубініна та представника фірми «Літер» по забезпеченню оснащення для планетарію – Олександра Гриба.
Передати дослівно 2,5 годині суперечки у текстовій формі неможливо, тому зазначу найважливіші аспекти, які стосуються планетарію та пролунали на «громадських слуханнях».
Конструкція першого поверху, яка побудована зараз (а подальша робота над нею зупинена від 17 вересня,) за словами Ірини Дячук, має суттєві недоліки. Є відхилення реально побудованого першого поверху за кошторисом від проекту, про які пані Дячук повідомив її заступник по будівництву Олег Панченко.
Занепокоєна таким фактом Ірина Дячук звернулась до влади з проханням створити комісію спеціалістів у будівництві, щоб вона вирішила чи безпечною є ця конструкція, і чи вірно все зроблено. За умови позитивної відповіді Дячук підпише акти по виконаним роботам, і будівництво має рухатись далі.
Також в ході зустрічі було повідомлено, що незважаючи на початок будівельних робіт - проекту на всю триповерхову будівлю не існує, а є лише на перший поверх. Автор проекту, за словами Дячук, переховується і не йде на жоден контакт.
Наступним відкриттям для присутніх було повідомлення, що музей відмовився від попереднього проекту будівництва планетарію з «зірковою машиною», тобто планетарій з використанням оптико-механічних засобів, які до появи цифрових технологій будувалися по всьому світу.
Тож музей наразі схилився до ідеї побудови сучасного планетарію з використанням комп’ютерних систем, цифрових технологій та ряду проекторів. Проекту для «нового планетарію» ще не існує, він тільки у розробці. Петро Перевознік присутнім зміг показати лише ескізну схему. З технічної інформації ним було повідомлено лише:
- Є у нас відпрацьовані конструктивні схеми по самому планетарію, підібрані несучі елементи, ми вже їх виготовляємо у «дослідному варіанті» на заводі Металіст,- зазначив Перевознік.
Неодноразово був на його виставках у будинку художника. Нажаль Юрій, як і більшість художників - не оратор. Але за цю ділянку роботи тепер більш ніж заспокоєний. Скажу навіть більше - дуже радий що автором художнього проекту обрано саме Юрія Дубініна.