Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Сергій Харчук

«Космічні баталії» навколо Житомирського «планетарію»

Автор: , 03.11.2011, 15:05:45
Автор Сергій Харчук

Сергій Харчук

все статьи автора

2 жовтня у Житомирському музеї космонавтики ім. С. П. Корольова відбулась зустріч з авторською групою проекту реконструкції музею (друга черга) з питань будівництва планетарію.

Як зазначила директор музею Ірина Дячук - ініціатором цієї зустрічі став Сергій Твардовський, відомий у Житомирі як організатор фестивалю «ЕкоМирь», зустрічей з письменниками та інших заходів. Зустріч називалась «Відкриті громадські слухання. Проблеми і рішення. Інформація з перших вуст.»

Серед «авторської групи» ми побачили директора музею, начальника управління культури та туризму Юрія Градовського, людину яка відповідає за новий архітектурний проект - Петра Перевозніка, художника по дизайну – Юрія Дубініна та представника фірми «Літер» по забезпеченню оснащення для планетарію – Олександра Гриба.

Напружена зустріч затягнулась на 2,5 години. Бажаючих задати питання було більш ніж вдосталь, на багато питань відповідей не було дано взагалі. Частина присутніх на «громадських слуханнях» - загалом працівники музею та їх друзі аплодували після кожного, імпонуючого їм виступу чи відповіді. Автору у такі моменти здавалося що він був у філармонії чи театрі чи цирку, а вдячна публіка аплодує акторам.

Передати дослівно 2,5 годині суперечки у текстовій формі неможливо, тому зазначу найважливіші аспекти, які стосуються планетарію та пролунали на «громадських слуханнях».

Конструкція першого поверху, яка побудована зараз (а подальша робота над нею зупинена від 17 вересня,) за словами Ірини Дячук, має суттєві недоліки. Є відхилення реально побудованого першого поверху за кошторисом від проекту, про які пані Дячук повідомив її заступник по будівництву Олег Панченко. 

Занепокоєна таким фактом Ірина Дячук звернулась до влади з проханням створити комісію спеціалістів у будівництві, щоб вона вирішила чи безпечною є ця конструкція, і чи вірно все зроблено. За умови позитивної відповіді Дячук підпише акти по виконаним роботам, і будівництво має рухатись далі.

Також в ході зустрічі було повідомлено, що незважаючи на початок будівельних робіт - проекту на всю триповерхову будівлю не існує, а є лише на перший поверх. Автор проекту, за словами Дячук, переховується і не йде на жоден контакт.

Наступним відкриттям для присутніх було повідомлення, що музей відмовився від попереднього проекту будівництва планетарію з «зірковою машиною», тобто планетарій з використанням оптико-механічних засобів, які до появи цифрових технологій будувалися по всьому світу.

Тож музей наразі схилився до ідеї побудови сучасного планетарію з використанням комп’ютерних систем, цифрових технологій та ряду проекторів. Проекту для «нового планетарію» ще не існує, він тільки у розробці. Петро Перевознік присутнім зміг показати лише ескізну схему. З технічної інформації ним було повідомлено лише:

- Є у нас відпрацьовані конструктивні схеми по самому планетарію, підібрані несучі елементи, ми вже їх виготовляємо у «дослідному варіанті» на заводі Металіст,- зазначив Перевознік.

Переробка старого проекту у новий триває вже 3 місяці. Діаметр купола зовні – 14 м, у середині для розміщення планетарію – 12 м. Вартість усього «неіснуючого планетарію» - 12 мільйонів гривень.

Також вияснилось, що музей тісно співпрацює з компанією «Літер», яку він обрав як найкращу, що може побудувати безпосередньо сам планетарій, не зважаючи на те що ніяких тендерів щодо вибору фірми по встановленню техніки для планетарію ще не проводилось.

Художник Юрій Дубінін повідомив що він довгий час працює з музеєм та не має ще напрацювань щодо того, як у середині виглядатиме вся триповерхова споруда, за що вибачивсь перед присутніми.

За словами Градовського, якщо кошти не будуть освоєні у цьому році на планетарій - вони не пропадуть, і не повернуться назад, а будуть перекинуті на інші об’єкти культури – наприклад ремонт філармонії.

У кінці цих слухань було винесено лише одне рішення – провести ще одне засідання рівно через місяць, щоб дізнатись «куди віз просунувся».

Лунають оплески.

Сергій Харчук | 03.11.2011 | Переглядів: 5298 | Планетарий, Никулин, Рижук, Житомир, музей космонавтики
Редакція сайту може не розділяти думку автора статті
та відповідальності за зміст матеріалу не несе.

Читайте також на цю тему:


Коментарів: 2
amberis
1 Інгварь (amberis)   • 22:13:12, 07.11.2011 [Материал]

Художник??? Олександр Гриб? - думаю що виконавчий директор фірми «Літєр» буде в захваті від нового звання :)))
amberis
2 Інгварь (amberis)   • 00:38:22, 08.11.2011 [Материал]

О! Вже Юрій Дубінін! Фантастика :)))) До речі, він відповідає тільки за художнє оформлення експозицію (другий поверх, який тільки проектується) а не всіх трьох поверхів.
Неодноразово був на його виставках у будинку художника. Нажаль Юрій, як і більшість художників - не оратор. Але за цю ділянку роботи тепер більш ніж заспокоєний. Скажу навіть більше - дуже радий що автором художнього проекту обрано саме Юрія Дубініна.