ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна |
– Майже всі компанії, що надають Інтернет-послуги розповідають про те, які переваги їхнього оператора. Проте, на жаль, ніхто з них не говорить про ті ризики, які можуть поставати перед їхніми клієнтами. Вони свідомо контракти чи договори друкують дрібним шрифтом, ці документи містять дуже багато інформації. Часто-густо людина, яка хоче отримати послугу тут і зараз, просто поспішає і недочитує умови, на яких вона отримує послуги», – зазначає наш співбесідник.
Едуард ходив до офісу компанії-надавача Інтернет-послуг протягом двох тижнів щодня, «як на роботу. Вперше прийшов до них, коли помітив, що модем, наданий компанією, скачує інформацію навіть тоді, коли він… вимкнений…
– У самій компанії мені розповіли, що, очевидно, у мене в комп’ютері завівся вірус типу «черв’як». І він, буцімто, може самовільно перебувати в Інтернеті навіть тоді, коли вимкнений. Або, припустили фахівці провайдера, коли я виходив з Інтернету, просто не дотримався повної процедури виходу і хтось користується моїм Інтернет-рахунком без мене з іншого комп’ютера, – розповідає далі Едуард Шиленко.
Проте, як виявилося, це «проблеми Едуарда». І компанія, вочевидь, так і не захотіла розібратися у чому ж таки справа. Більше того, коли, сплативши невідомо за що близько 150 гривень, Едуард виявив бажання розірвати укладений з оператором Інтернету контракт, йому повідомили що за це треба сплатити… 300 гривень. Адже саме стільки, згідно контракту, слід сплатити компанії у разі термінового розірвання контракту. Щоправда, каже Едуард Шиленко, з приводу цих 300 гривень йому вдалося домовитися з Інтернет-провайдером, придбавши у них так звану «руїм-карту».
– Тепер, – зізнається Едуард, – сплю спокійно. Знаю, що поклав на картку, як на мобільний, 25 гривень, і ці 25 гривень використовую. Немає переплат таких, як на попередньому тарифі. Добре, що я оббивав пороги офісу Інтернет-провайдера. А багато хто з житомирян часто-густо просто схиляє покірно голову і сплачують те, чого від них вимагають.
КОМЕНТАР ЕКСПЕРТА
Михайло Осавула, директор Інтернет-провайдера «Нет-сіті»
– Вірус типу «черв’як» просто не може використовувати Інтернет-трафік, якщо виключений модем. Просто хтось, без відома Едуарда, міг заходити в Інтернет під його паролем. Важко сказати, хто це саме. Або хтось із співробітників фірми-провайдера, хоча навряд чи, або невідомі хакери. В другому випадку можна говорити про те, що рахунок кожного клієнта даної компанії є слабо захищеним від хакерських атак. Для того, щоб уникнути подібних випадків, слід при виході з Інтернету повністю дотримуватися цієї процедури. Тобто не просто закрити вікно, а повністю вийти з рахунку.
Інший варіант – це в компанії просто неправильно обліковується використовуваний користувачем трафік Інтернету. Щоб уникнути цієї проблеми – слід якомога частіше перевіряти баланс вашого Інтернет-рахунку. Якщо ви бачите, що з ним робиться щось неймовірне, і кудись зникають гроші – телефонуйте оператору і з’ясовуйте, що сталося. Це технічний бік справи. Намагайтеся постійно тримати свої витрати на Інтернет під контролем і не бійтеся телефонувати вашому Інтернет-провайдеру за першою ліпшою підозрою. Краще забити на сполох тоді, коли Ви втратили лише кілька гривень, аніж вже тоді, коли Ваші втрати сягнуть сотень гривень. Ну і, наостанок, стандартна порада: не заощаджуйте час на прочитанні контракту, який підписуєте з провайдером. Саме там, зазвичай, і приховані «підводні камені». Які й дозволяють компаніям мати імунітет перед потенційними зверненнями їхніх клієнтів до суду.
Автор: Роман Здорик, 20 хвилин, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info
http://20minut.ua/