Живой Журнал

Живой Журнал » Статьи » Наш город, Украина » радіо "Житомирська хвиля"

Гастролі Вінницького театру в Україні

«Місія театру – не утилітарна. Вистава має піднімати глибокі психологічні питання і ті моральні цінності, які закладені в людині», – вважає народний артист України Віталій Селезньов. Художній керівник Вінницького академічного музично-драматичного театру разом із акторами у ці дні перебуває в Житомирі, сьогодні – другий день гастролей.

Своїми поглядами на завдання сучасного театру патріарх української сцени Віталій Селезньов поділився з житомирськими журналістами і за короткий час прес-конференції спромігся створити образ мудрого дотепника і вимогливого професіонала. Його свіжі враження від Житомирського театру (у порівнянні з попереднім, кількарічної давнини) на користь нинішнього оновленого: "Хочу сказати, що у мене враження від театру в тому стані, в якому він зараз, дуже хороші. Тому що був період, коли я до вас приїжджав і тут на другому поверсі стояли якісь дивани, якісь речі. А зараз театр надзвичайно охайний, красивий, так по-господарські це зроблено, з великою любов’ю".

Гастрольну діяльність Віталій Селезньов вважає обов’язковим елементом життя і розвитку власного театрального колективу: "Ми їздимо і будемо їздити, тому ще це, як повітря, потрібно театру і акторам, потрібні порівняння. Якщо тільки сам будеш себе хвалити, з цього нічого не вийде. Треба щоб хтось похвалив збоку, або полаяв".

Лише за останні роки академічний театр імені Садовського здійснив творчі поїздки до Львова, Чернівців, Тернополя, Черкас, невдовзі гастролюватиме в Польщі.

Аби зараз завоювати прихильність житомирської публіки в акторів Вінницького театру є три спроби : сатирична комедія, драма та комедія-притча. Але вже з першим виходом в дитячій виставі «Стережися Лева» гості мали безперечний успіх і дали можливість поставити вищий бал за «глядацьку» культуру наймолодшим житомирським театралам: "Я гордилась сегодня за весь Житомир. Это надо было видеть – полный зал и как они им аплодировали. На протяжении сказки муху можно было услышать. И я думаю, что люди будут идти и гастроли Винницкого театра пройдут успешно"– зауважила директор Житомирського музично-драматичного театру імені Івана Кочерги Наталія Ростова.

Візит Вінницької трупи поклав початок своєрідних «обмінних» гастролей з Житомиром. Водночас із триденними гастролями академічного театру імені Садовського в Житомирі, актори музично-драматичного театру імені Івана Кочерги наразі представляють свої вистави у сусідній Вінниці. Але в подальшому, вважає директор Житомирського театру Наталія Ростова, скоріше за все, буде обраний варіант одноденних театральних виїздів. Раз на місяць, або й частіше, кожен театральний колектив - і Житомира і Вінниці представлятиме по одній виставі в гостях.

"15 років театр не виїзжав на гастролі. Звичайно, найперша проблема – матеріальна. Перші гастролі були в Ніжині, Білій Церкві та Хмельницькому. І коли ми відчули, що можемо гідно представляти Житомирську область ми все прорахували і звернулися в Вінницю".

Наталія Ростова каже, що перш за все, такий творчий обмін піде на користь глядачам, дасть можливість переглянути прем’єри і кращі вистави обох театрів.

Автор: радіо "Житомирська хвиля"
Наш город | 21 Мая 2009 | Просмотров: 8512 | Винница, Житомир, театр
Комментариев: 0

Читайте также на эту тему: