Живой Журнал
ЖЖ инфо » Статьи » Пресс-релизы, Наш город, Украина
 

Обмінні гастролі театрів Житомира та Ужгорода.

Автор: Наталія Тімошкіна, 08 Апреля 2011, 10:06:08
За попередньою домовленістю між адміністраціями Житомирського українського музично-драматичного театру імені І. Кочерги та Закарпатського обласного державного українського музично-драматичного театру з 11 по 14 квітня 2011 року відбудуться короткотермінові обмінні гастролі між цими двома мистецькими установами.

Зокрема, ужгородські митці пропонують глядачам міст Житомира та Бердичева такі вистави:

вистави для дорослих:

 • Іштван Еркень „Ласкаво просимо, пане Майор!”

  ( трагіфарс на 2 дії )

  режисер-постановник - В.Семенов, художник-постановник - Л.Бєлая

 • Андрій Курейчик „Обережно жінки!”

  (французька комедія на 2 дії )

  режисер-постановник - О.Саркісьянц,

  художник-постановник – заслужений діяч мистецтв України Е.Зайцева

вистави для дітей:

 • За Шарлем Перро „Пригода в Карпатах”

(казка для дітей )

режисер-постановник – народний артист України А.Філіппов

 • Лев Устинов „Велике Жабеня”

  (казка для дітей )

  режисер-постановник – О.Саркісьянц

  - вистава за творами Т.Г.Шевченка „Мати наймичка”

режисер-постановник – народний артист України А.Філіппов,

художник-постановник – заслужений діяч мистецтв України Е.Зайцева

Іштван Еркень „Ласкаво просимо, пане Майор!” („Тоот та інші...”)

Київський режисер Віталій Семенов на початку 2011 року в Ужгороді поставив виставу за п’єсою відомого угорського драматурга Іштвана Еркеня „Тоот та інші...” („Ласкаво просимо, пане Майор!” ), в якій ідеться про неординарні події в одному невеликому, зазвичай спокійному і тихому, угорському селищі в роки другої світової війни.

У двотижневу відпустку в сім`ю сина інспектора місцевої пожежної охорони Тоота із „руського фронту” прибуває його командир якийсь майор Золтан Латинович. Тихе життя селища перетворюється в пекло - все сколихнули події, які розгортаються завдяки абсурдній поведінці біснуватого Майора, нерви якого добряче порушені російськими партизанами. Для збереження спокою сина - за всяку ціну – члени родини Тоотів ідуть на все. Вони підтримують відверто дурнуваті вихватки Майора, стараються всіляко догодити йому, а самі, тим часом, перетворюються в абсурдно послушних і безвольних істот.

Загибель сина на фронті - подія, яка яскраво підкреслює увесь абсурд того, що відбувається на сцені...

Головні ролі у цій трагікомічній виставі в 2-х діях виконують: лауреат премії імені братів Шерегіїв Михайло Фіщенко, заслужений артист України Ярослав Мелець, а також актори Юрій Шкляр, Кароліна Білак, Леся Бідзіля, Роман Жогін, Степан Барабаш, Клара Берец та інші.

Художнє оформлення та костюмування вистави - Людмила Бєлая, звукорежисер – Микола Петрунь, концертмейстер – Галина Буланова, асистент режисера - лауреат премії імені братів Шерегіїв Михайло Фіщенко.

Прем`єра вистави „Ласкаво просимо, пане Майор!” за п`єсою І.Еркеня „Тоот та інші...” відбулася 3 березня 2011 року.

Андрій Курейчик „Обережно жінки!”

Андрій Володимирович Курейчик ( нар. 14. 01. 1980 р.) – відомий білоруський драматург, журналіст, режисер і театральний критик, лауреат багатьох Міжнародних драматургічних конкурсів, вистави за п’єсами якого користуються успіхом у глядачів Російської Федерації, Білорусії та України.

Виставу за п’єсою А.Курейчика „Обережно жінки!” 2010 року на сцені Закарпатського обласного державного українського музично-драматичного театру поставив режисер Олександр Саркісьянц, сценограф – заслужений діяч мистецтв України Емма Зайцева.

Це французька комедія на дві дії, в котрій ідеться про стиль життя художника, побудований на любовних інтригах одразу з трьома жінками. Інтриган був спійманий на гарячому і „наказаний” по заслугах.

Врешті решт „обмануті” коханки” вибачають йому. Жриці кохання навіть в екстремальних умовах повинні залишатися, як вони самі вважають, жінками.

Автор: Наталія Тімошкіна
Наш город | 08 Апреля 2011 | Просмотров: 9177 | театр, Житомир
Комментариев: 0

Читайте также на эту тему: