Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Василь Луценко

Нотаріуси Житомира

Автор: , 25.08.2015, 15:16:29
Автор Василь Луценко

Василь Луценко

все статьи автора

«Нотаріус» дослівно з латинської мови – «секретар», «писар». Він є посадовою особою, уповноваженою засвідчувати та оформляти ряд документів, які мають юридичну значимість.

Трохи історії...

Ще у древніх цивілізаціях до нотаріусів зверталися з метою закріплення юридичних доказів. У Стародавній Греції нотаріусів називали – ієромемнесами, а у Стародавньому Єгипті – агораномосами. Їх відносили до священнослужителів. Хоча, історія відводить витоки про виникнення нотаріату до Стародавнього Риму, де ситуація мала серйозний характер: правові акти, письмові договори і так далі.

Сучасні нотаріуси не втратили свою затребуваність і по нині їхні послуги є актуальними.

Що входить в комплекс послуг нотаріуса?

1. Засвідчення договорів.

2. Видача паперів, які вказують на право власності на частку спільного майна подружжя.

3. Підтвердження вірності:

  • копій та виписок із документів;
  • підпису на документах;
  • переклад текстових відомостей з однієї мови на іншу.

4. Посвідчення точного часу пред'явлення документів.

5. Підтвердження факту перебування особи у живих; конкретне місце її розташування; збіг особи із особою, яка на фотографії, зазначеної у момент подачі заяви про знаходження громадянина.

6. Здійснювати передачу документів від однієї юридичної або фізичної особи іншій.

7. Прийом депозитів у грошовому еквіваленті й у вигляді цінних паперів.

8. Забезпечення доказів.

9. Прийом та зберігання документів.

10. Утворення виконавчих написів, протестів векселів.

11. Пред'явлення квитанцій до оплати і підтвердження їх несплати.

Нотаріальна контора

Висловлюючись простою мовою нотаріальна контора - це місце, де завжди можна знайти нотаріуса.

Нотаріальною конторою вважається спеціалізована структура у нотаріальному окрузі населеного пункту з виконання нотаріальних маніпуляцій працюючими в ній нотаріусами, провідними приватну практику в інтересах громадян та юросіб.

Нотаріальні контори поділяються на два види: державні та служби, де нотаріуси ведуть приватну практику.

Державні нотаріальні контори за своєю популярністю стали трохи поступатися конторам, де послуги надаються у приватному порядку, адже, вважається, що приватник більш відповідально ставиться до своєї роботи, оскільки, не маючи фіксованої ставки, тобто, дохід нотаріуса повністю залежить від кількості клієнтів, а, значить, нотаріусу доводиться намагатися, щоб побудувати собі репутацію. Неможна сказати, що в державних нотаріальних конторах працюють некомпетентні особи. Одних приваблює служба у державних структурах, іншим потрібен досвід роботи та інше.

Контори нотаріусів, що займаються приватною практикою – незалежна установа, яка організована одним або групою нотаріусів.

Кожне місто виділяється специфікою своєї роботи, але всі нотаріуси дотримуються єдиного порядку, встановленого Законом України про нотаріальної діяльності.

Нотаріуси Житомира

Нотаріуси Житомира, як і інші нотаріуси, які пов’язані із нотаріальною діяльністю в інших регіонах України, пропонують цілий спектр послуг. Передбачена сплата держмита за певну нотаріальну послугу, що є обов'язковим платежем, що визначено Законом України від 25.06.91 № 1251-12 «Про систему оподаткування». Більш докладно із даною постановою та її доповненнями можна ознайомитися в інтернеті у офіційних джерелах.

Відштовхуючись від обов'язкових дій, слід перейти до вибору.

У Житомирі вистачає нотаріальних контор, де фахівці в нотаріальній сфері надають свої послуги. Але! Одна справа просто запевнити папірець, а зовсім інша – довести свою правоту, в чому нотаріуси відіграють велику роль. Від їхньої компетентності та впертості залежить майбутній розгляд документів у суді. Не виключено, що суд відмовляється приймати інколи документи. І найчастіше виною тому є не сам клієнт, а не цілеспрямованість нотаріуса. Припустимо, мова йде про шлюборозлучний процес, коли один з подружжя хоче забрати собі все, залишивши іншого без копійки. Інший же намагається довести, що майно було нажито спільними зусиллями, але документальних підтверджень немає. Завдання нотаріуса за такими обставинами полягає в тому, щоб грамотно оформити папери і зробити все, щоб суд взяв їх на розгляд. При цьому, грамотний фахівець дасть потрібні поради про те, як і що зробити, щоб слова були не просто словами, а вагомим аргументів при вирішенні спорів про майно у судовому порядку.

До нотаріуса звертаються і за присвоєнням авторських прав, що необхідно не тільки письменникам та поетам, але й власникам сайтів, які викладають свій контент на загальний огляд. Злодюжок скрізь вистачає. Авторські права не ставлять якогось блоку проти шахраїв в інтернеті, але вони дають можливість законним шляхом покарати злодія за вкрадений матеріал, причому, стягуючи штрафні санкції.

Не важливо: з якої причини звертаються до нотаріуса, головне, щоб він не тільки володів навичками та досвідом, а й знав, до кого і коли слід підійти для врегулювання деяких питань. Те ж слід сказати і про оформлення спадщини, що забирає безліч сил і часу. Часом, розгляди з приводу паювання успадкованого майна без нервів не обходиться.

Оформлення спадщини

Оформлення спадщини входить у категорію послуг нотаріуса. Для того щоб зрозуміти всю серйозність ситуації і отримати відповіді на всі свої запитання, необхідно розглянути дану дію за порядком, включаючи всі можливі казуси.

Чи зможуть житомирські нотаріуси допомогти в оформленні спадщини, якщо немає всіх необхідних документів?

Всі норми про вступ у права спадщини та оформлення документів на отримання спадщини вказані у ЦК України та в Законі України «Про нотаріат», затвердженими наказом Міністерства Юстиції від 22.02.2012 р. були враховані нюанси, які пов'язані із порядком проведення потрібних маніпуляцій.

В ідеалі, коли у спадкоємця на руках є заповіт на майно із відповідними документами (документ про споріднені стосунки між спадкодавцем і спадкоємцем; свідоцтво про смерть спадкодавця; документ на об'єкт майна і подібне залежно від типу успадкованого майна). Якщо нічого із цього немає, що робити?

За законом, якщо у спадкоємця немає потрібних документів, то завдання нотаріуса полягає у тому, щоб пояснити клієнтові, як розібратися із даною проблемою за допомогою суду.

В одному з листів Вищого Спеціалізованого Суду України сказано, про правила, які необхідні при проведенні маніпуляцій спадкоємця по відношенню оформлення документів, де необхідно подати позовну заяву до суду до спадкоємців, які отримали вже право на спадкування, що говорить про те, що вони володіють потрібними документами. Якщо даних документів у них немає, то документ видається компетентним органом.

Чи погодяться нотаріуси у Житомирі позбавити заповіту?

Чому б і ні?! Якщо це не заборонено Законом України, то чому нотаріуси повинні від цього відмовлятися?! Навпаки, вони завжди раді допомогти.

А тепер по порядку. Що таке спадок взагалі? Майно, яке належало людині, як власність: нерухомість, цінні папери, грошові вкладення, автомобілі і так далі. Нотаріусом заводиться нотаріальна справа. Якщо документів для цього недостатньо, то подаються запити у БТІ, банки та інші установи для виявлення спадщини.

Заявляти про право на спадщину можна або за законом, або, маючи заповіт.

Як відмовити у заповіті? Про це говоритися у статті 1235 ЦК України, де зрозуміло, що заповідач може відмовитися у передачі спадщини законним спадкоємцям, не пояснюючи причин свого рішення. Так само є ряд пунктів, що встановлюють деякі обмеження заповідачем спадкоємцю, наприклад, спадкоємець має право вступити у спадкування після закінчення ВНЗ або народженню дітей та інше.

Крім того, що у спадок може залишитися майно, можна стати і спадкоємцем боргів, наприклад, неоплачені рахунки за квартплату чи непогашені кредити. Рідко, коли приходять вишибали із казино і говорять про суму програшу спадкодавця. Хоча, і такі варіанти – не виняток.

Як оформляється заповіт в Житомирі?

Оформлення заповіту відбувається швидко і недорого у нотаріуса в кабінеті. Законом не заборонено скласти заповіт у секретному порядку, тоді заповіт передається у заклеєному конверті, на якому в обов'язковому порядку є підпис заповідача. Від нотаріуса, в свою чергу, потрібне підтвердження про прийняття заповіту на зберігання, скріпленого печаткою на очах у заповідача. Після чого, заповіт поміщується ще в один конверт й опечатується.

Отже, нотаріуси зможуть оформити заповіт будь-яким зручним для заповідача способом, якщо він не виходить за межі Законів України.

З якими проблемами можна зіткнутися при оформленні спадщини, де предметом спадщини є нерухоме майно?

Спочатку слід розібратися у типах нерухомого майна. Під нерухомістю розуміється не тільки квартира, будинок або садиба. Це можуть бути і промислові будівлі, і земельні ділянки, включаючи сади.

Отже, про нюанси при спадкуванні будівель.

Проблеми можуть виникнути і при спадкуванні земельних територій, адже, отримання ділянки землі у спадщину можливе за наявності прав власності на цю частину землі у спадкодавця. У питанні із будівлями все набагато складніше. Плюс до всього, будівлі умовно діляться на законні і незаконні будівництва.

Під законним будівництвом розуміється будівництво розпочате і доведене до кінця:

1) На спеціально відведеній для будівництва ділянці землі, що належить особі на правах власності.

2) Наявність проекту для будівництва.

3) Дотримання будівельних правил.

Якщо будівництво законне, то процес оформлення спадщини вимагає таких уточнень:

1) Завершене або недобудоване будівництво.

Будівельний об'єкт вважається завершеним, якщо він введений в експлуатацію. Після того, як об'єкт увійшов в експлуатацію, його власник отримує свідоцтво про право власності, яке далі реєструється у БТІ. На завершення господар об'єкту стає його повноправним власником. Якщо спадкодавець до моменту смерті не встиг отримати даний документ, то його спадкоємцям доведеться звернутися до суду з метою визнання за ними права власності на цей об'єкт.

Незавершені будівництва здати в експлуатацію неможливо, від чого і процес проведення всіх дій – зовсім інший. У статті 331 в абз. 1 ч. 3 ЦК України говориться, що власник майна може вважатися власником обладнання, будівельних матеріалів, призначених для будівництва об'єкту, але вважати його власником готової будівлі неможна. А визнати за собою право власності на матеріали можна тільки шляхом судового рішення, де роль нотаріуса є провідною, оскільки, саме від нього залежить сам результат та тривалість проведення всіх проходжень по інстанціях і доведення справи до кінця, адже, нотаріусом вирішуються «канцелярські» питання, які при неписьменної подачі можуть зіграти у негативний бік.

Роль нотаріуса ще більш значуща при оформленні незаконного будівництва, де земельна ділянка не була призначена для будівництва, ні дозволів на проведення цього ж будівництва, недотримання правил будівництва, відсутність затвердженого проекту під будівництво. Тобто, таку територію прийнято називати «само захоплення». Тут завдання нотаріуса істотно ускладняються тому, що потрібно узаконити, як територію, так і побудову, яка розташована на ній.

Для вступу у право успадкування законним способом без послуг нотаріуса не обійтися. Для отримання більш чіткої інформації, краще задати питання нотаріусу.

Послуги нотаріуса у Житомирі можна замовити будь-яким зручним способом:

• Бесіда при особистій зустрічі.

• Консультація по телефону.

• Подача заявки в режимі онлайн.

Замовити послугу! 
За матеріалами сайту http://юрист.in.ua LLC "LUTSENKO AND PARTNERS COMPANY"


Василь Луценко | 25.08.2015 | Переглядів: 2634
Редакція сайту може не розділяти думку автора статті
та відповідальності за зміст матеріалу не несе.

Коментарів: 0