Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Місто, Україна

Житомирська обласна рада роздерибанила (розбазарила) рекордну кількість землі

Автор: Дмитро Шелест, 16.09.2009, 15:44:45
Остання сесія Житомирської обласної ради, яка відбулася 9 вересня цього року, чи не вперше продемонструвала громадськості вміння «злагоджено працювати». Саме на цій скандальній сесії, депутати за лічені години умудрилися роздати майже 205 000 гектарів землі на території житомирської області. Такій «працездатності», навіть, Верховна Рада позаздрить.


Політичний театр абсурду – житомирський варіант

В той несонячний для громади житомирщини і дуже вдалий для очільників обласної влади та депутатів-корупціонерів день - все склалося, оскільки театр (читати сесія облради – прим.авт.) грав точно як поставили. Вистава була розіграна на 3-х. Головними диригентами були голова обласної ради бютовець Віталій Француз та губернатор нашеукраїнець Юрій Забела. Головним куратором же спектаклю під назвою 21 сесія житомирської обласної ради був народний депутат (фракція БЮТ у Верховній Раді) Сергій Пашинський.

Основною метою сесії-вистави було максимально роздати землі «своїм», оскільки розуміють, що бютовському тотальному пануванню скоро прийде кінець. Звичайно ж, перед тим, як бютовський корабель повністю затоне, місцеві дармоїди, які ще сьогодні, поки, очолюють Житомирську область намагаються нахапатись якнайбільш.


Треба сказати, що до цієї сесії вищеперераховані особи готувалися ретельно, бо із-за того, що не змогли вчасно повністю домовитися (читати купити – прим.авт) про необхідну кількість голосів з депутатами інших фракцій, навіть сесію прийшлося перенести з серпня на вересень.


Як бютовці на закон плювали

Але в той сесійний день гладко все ж таки все не пройшло. Перед початком розгляду радою питань про виділення землі, нібито під мисливські та рибальські угіддя, головних режисерів і кукловодів (бютовську фракцію та продажних депутатів з інших фракцій) зненацька настигла несподіванка: прийшла урядова телеграма, яку голова обласної ради оприлюднив народним обранцям.

В ній голова державного комітету лісного господарства, нардеп (фракція комуністів в парламенті) Микола Тимошенко запропонував зняти з розгляду сесії питання про виділення земель, мотивуючи тим, що наразі Генпрокуратура перевіряє законність таких рішень в цілому.

Запропонував депутатам не розглядати земельні питання до кінцевого вердикту Генпрокуратури й народний депутат (Блок Литвина) Микола Рудченко. Він особисто був присутній в сесійній залі. Він повідомив обласним депутатам про те, що, із-за таких рішень, ліси стають вотчиною якоїсь групки людей, куди не може зайти проста людина. Крім цього обласні ради виділяють землі під різноманітні угіддя, а потім ці землі опиняються на продажі.

Зараз Генпрокуратура перевіряє раніше віддані мешканцям Києва угіддя виставлені в Інтернеті на продаж. Одне з них - за 600 тис. доларів.

Також нардеп наголосив, що, зокрема, в Малинському районі одне з таких угідь охороняється собаками і якщо людина, місцевий житель, що звик вільно заходити в ліс, куди ходили його прадіди, діди, попаде в руки охорони, то до неї застосовують фізичну силу.

Рудченко на сесії підкреслив, що піднята проблема стосується не тільки одного Малинського району.



Місцевій бютівській «еліті» закони не писані.

Але Житомирській обласній владі закони не писані, вони проігнорували урядову телеграму й прохання народного депутата литвинівця відкласти розгляд земельних питань.

Іх навіть не зупинило й те, що перед самим голосуванням, виступили голова Новоград-Волинської райдержадміністрації і голова райради, які повідомили, що товариства, яким планують виділити тисячі гектарів землі у них в районі не пройшли необхідних процедур, а відповідно, документи не розглядалися на сесії Новоград-Волинської райради та адміністрації, тому не можуть бути розглянуті на сесії обласної ради. Але й цей аргумент не заставив кукловодів обласної ради та їх маріонеток зняти питання з розгляду. Та й зрозуміло чому: заздалегідь спланована й розіграна сесія, оскільки всім депутатам проплачено й домовлено за необхідний кворум, щоб швидко і результативно проголосувати та віддати частину Житомирських земель. А відкласти дерибан землі на наступну сесію – великий ризик, а раптом, вже нічого не вийде. Тоді й землі «свої» не отримають та ще й завдатки, раніше взяті за рішення, доведеться повертати.


Обласна влада не думає про інтереси простих людей

Тому, незважаючи не на що, й ні на кого, всі земельні питання, які стояли на порядку денному, обласна рада проголосувала, і тисячі гектарів землі й лісів в житомирській області віддано під різними формулюваннями: то під мисливські, то під рибальські угіддя. Роздано землі було з грубими порушеннями процедур оформлення, сумнівним товариствам з обмеженими відповідальностями, громадським організаціям, частина яких взагалі не зареєстровані в установленому законом порядку та не мають відповідних ліцензій.


Все це чудово розуміли депутати обласної ради. Але ж із 75 обранців, які були на сесії, лише 17 проголосували за пропозицію - тимчасово не включати - в розгляд питання виділення угідь.

Депутати, навіть не захотіли подумати про інтереси жителів тих же сіл, які не зможуть зайти в уже чужий ліс.


Сумно, але факт

Все це називається одним словом – «беспредел», причому в Житомирському регіоні здійснюють його місцеві очільники обласної влади, місцеві депутати-бютовці, прикриваючись своїми народними депутатами, обрані від житомирської області, які, до речі, мають кримінальне минуле і, поки що, ховаються за депутатською недоторканістю.

А потім всі дивуватимуться, чому на Житомирщині з’явилися угіддя «Аля Лозинського» і полюватимуть там вже зовсім не тварин, а людей, які спокійно гулятимуть лісом і не знатимуть, що він уже не належить місцевій громаді, а приватний.

Отож з сумом для громади області можна констатувати, що на 21 сесїї Житомирської обласної ради 5-го скликання, надано у користування різноманітним юридичним особам приватної форми власності угіддя загальною площею 204 554 гектарів землі: 143 351 га – терміном на 15 років; 54 322 га – терміном на 25 років; 6 881 га – терміном 49 років.


Проект рішенння

Україна

ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСНА РАДА

РІШЕННЯ

Двадцять перша сесія V скликання

від №

Про надання мисливських угідь товариству з обмеженою відповідальністю „Мисливський клуб „Романівський”
Розглянувши подання Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства від 10.06.09 № 754, висновок державного управління охорони навколишнього природного середовища в Житомирській області від 18.05.09 № 2364, погодження Житомирської обласної державної адміністрації від 29.07.09 № 4112-27 щодо надання у користування мисливських угідь товариству з обмеженою відповідальністю „Мисливський клуб „Романівський”, керуючись ст.ст. 21, 22 Закону України „Про мисливське господарство та полювання”, враховуючирекомендації постійних комісій обласної ради з питань екології та використання природних ресурсів від 00.00.00., з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села від 00.00.00., обласна рада

ВИРІШИЛА:

1. У зв’язку з добровільною відмовою Житомирської обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок від користування частиною мисливських угідь (лист від 08.05.09 № 02-155), припинити право користування мисливськими угіддями на площі 1539,0 га.
2. Додатково надати у користування мисливські угіддя площею 1539,0 га товариству з обмеженою відповідальністю „Мисливський клуб „Романівський” до раніше наданих рішенням обласної ради від 27.10.05 № 805 „Про припинення права користування та надання мисливських угідь” мисливських угідь площею 3139,0 га терміном на 15 років, визначивши загальну площу мисливських угідь 4 678,0 га.
3. Товариству з обмеженою відповідальністю „Мисливський клуб „Романівський”:
3.1. Забезпечити упорядкування мисливських угідь, замовивши виготовлення проекту організації і розвитку мисливського господарства у спеціалізованій організації, яка має ліцензію на виконання даного виду робіт.
3.2. Врегулювати відповідними договорами відносини з власниками та (або) користувачами земельних ділянок.
3.3. Укласти договір щодо умов ведення мисливського господарства з Житомирським обласним управлінням лісового та мисливського господарства.3.4. Приступити до користування мисливськими угіддями лише після затвердження в установленому порядку проекту організації і розвитку мисливського господарства, врегулювання відносин з власниками та користувачами земельних ділянок та укладення договору щодо умов ведення мисливського господарства.
4. Рішення набирає чинності з 30 вересня 2009 року.
5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії обласної ради з питань екології та використання природних ресурсів, з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села.

Голова ради В.Й.Француз

Автор: Дмитро Шелест, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info


Місто | 16.09.2009 | Переглядів: 15172 | Житомир, депутаты

Читайте також на цю тему:


Коментарів: 0