Живой Журнал

ЖЖ инфо » Статьи » Пресс-релизы, Наш город, Украина

СМИ пишут об избиении в Житомире помощника нардепа - милиция такие заявления опровергает

Автор: Jeynews, 22 Октября 2010, 18:34:51
Останнім часом у засобах масової інформації рясніють повідомлення щодо зловживань, у тому числі й силових, з боку працівників міліції. Та, на щастя, у результаті перевірки далеко не всі повідомлення підтверджуються.

Так, 20 жовтня в деяких електронних виданнях з’явилось повідомлення про побиття працівниками міліції помічника одного з народних депутатів. Однак обставини події, встановлені у ході перевірки, свідчать про недостовірність подібних заяв.

Як повідомили у ВЗГ ГУМВС України в Житомирській області, 6 жовтня 2010 року піший патрульний наряд підрозділу міліції особливого призначення «Беркут» ніс службу по охороні громадського порядку у районі вулиць Перемоги, Ольжича, Войкова та Старовільської м. Житомира.

Близько 3.00 години до них із повідомленням про порушення громадського порядку звернувся директор нічного розважального закладу, що розташований на маршруті патрулювання. Чоловік звернув увагу працівників міліції на громадянина, який перебував поблизу бар-стійки розважального закладу. За словами директора нічного закладу, відвідувач, хильнувши зайвого, постійно безпідставно чіпляється до інших відвідувачів та провокує бійку.

Працівники міліції, реагуючи на повідомлення, попросили правопорушника вийти на вулицю, пояснивши при цьому про причину таких дій. Однак вийшовши із розважального закладу, чоловік почав поводитися неадекватно. Назвавшись помічником народного депутата, він голосно та брутально лаявся, погрожував працівникам міліції звільненням з органів внутрішніх справ та фізичною розправою. Мабуть, для підтвердження власних слів, розбишака схопив старшого сержанта міліції за формений одяг і намагався продемонструвати на ньому, за його словами, «бійцівський» удар ногою. Однак, очевидно, кількість випитого далася взнаки.... Міліціонер ухилився від удару, а чоловік, не втримавши рівновагу, впав на асфальт.

Така ситуація лише розохотила неспокійного відпочивальника до наступних войовничих дій. Незважаючи на неодноразові прохання патрульних заспокоїтись та попередження про можливість застосування фізичної сили та спецзасобів, чоловік не реагував. Натомість почав все більше поводитися агресивно.

Для припинення порушення громадського порядку, адже своїм виглядом та діями чоловік ображав людську гідність інших людей, та для встановлення його особи старший наряду прийняв рішення затримати громадянина відповідно до ст.178 КУпАП, про що останнього було офіційно повідомлено. Крім того, з метою попередження подальших протиправних дій та недопущення отримання тілесних ушкоджень, оскільки чоловік за своїми фізичними даними та видимими навичками бійцівських мистецтв міг вчинити суттєвий опір, працівники міліції відповідно до ст. 14 Закону України «Про міліцію» застосували до нього спецзасіб «БР-наручники».

До речі, цей перебіг подій підтверджується показами свідків та записами відеоспостереження нічного розважального закладу. Крім того, підтверджується і вживання затриманим упродовж вечора значної кількості алкогольних напоїв.

Тож за викликом до нічного розважального закладу прибув автомобільний патруль РМОП «Беркут», який і доставив помічника нардепа до обласного наркодиспансеру для проведення медичного огляду на стан сп’яніння.

За словами лікара-нарколога, у кабінеті медичних оглядів, затриманий вів себе агресивно, постійно брутально лаявся та погрожував працівникам міліції, не реагуючи на їхні зауваження. А від проходження медичного огляду на стан сп’яніння він категорично відмовився. Водночас в акті медичного огляду зафіксовано, що із ротової порожнини затриманого відчувався різкий запах алкоголю і поведінка у нього була неадекватною, як і те, що затриманий мав видимі тілесні ушкодження.

У подальшому чоловіка доставили до приміщення дільничних інспекторів міліції Богунського РВ м. Житомира для складання стосовно нього адміністративних матеріалів за вчинення правопорушень, передбачених ст. 173 "Дрібне хуліганство" та ст. 185 "Злісна непокора законній вимозі працівника міліції" КУпАП. Та й навіть там чоловік не заспокоївся, а продовжував свої брутальні висловлювання і дії ... ногою перекинув робочий стіл у кабінеті.

За півгодини уже у приміщенні чергової частини Богунського РВ м. Житомира, помічник народного депутата, продовжуючи свої протиправні дії, раптово накинувся на помічника оперативного чергового, який у цей час складав стосовно нього протокол про адміністративне затримання. При цьому порушник схопив міліціонера за верхній формений одяг та почав наносити удари руками в голову, після чого, взявши його за шию, ударив обличчям об стіну.

Під час цього нападу працівник міліції і порушник упали на підлогу. Працівники РМОП «Беркут», які перебували у сусідній кімнаті, почувши шум, забігли до приміщення та застосували до правопорушника спецзасіб «БР-наручники».

У результаті протиправних дій затриманого помічник оперативного чергового, відповідно до акту судово-медичного обстеження, отримав легкі тілесні ушкодження без короткочасного розладу здоров’я. Наразі у зв’язку з погіршенням стану здоров’я його госпіталізовано до медичного закладу. Крім того, порушник значно пошкодив верхній формений одяг працівника міліції.

Уранці 6 жовтня затриманий поскаржився на погіршення самопочуття, у зв’язку з чим його було доставлено до медичного закладу. Вже за декілька днів, 11 жовтня, чоловік залишив медичний заклад за власним бажанням.

8 жовтня цього року помічник-консультант народного депутата на громадських засадах звернувся до УМВС України в Житомирській області із письмовою скаргою щодо завдання йому тілесних ушкоджень працівниками РМОП «Беркут» та Богунського РВ УМВС України в Житомирській області.

18 жовтня матеріали службової перевірки за скаргою помічника-консультанта, що встановили відсутність фактів умисного нанесення тілесних ушкоджень працівниками РМОП «Беркут», були передані до прокуратури для прийняття рішення відповідно до чинного законодавства.

І вже 20 жовтня на одному з Інтернет-сайтів з’явився матеріал під назвою «Ще один депутат заявив про побиття свого помічника правоохоронцями», в якому йдеться про заяву народного депутата про побиття в Житомирі співробітниками спецпідрозділу «Беркут» його помічника. При цьому цілком логічно вказується, що «міліція утримується за кошти платників податків. Вона повинна охороняти безпеку людей...». Беззаперечно, однак у даному разі для забезпечення громадського порядку працівники міліції були змушені упродовж трьох годин утихомирювати неспокійного помічника-консультанта народного депутата на громадських засадах.
Автор: Jeynews
Наш город | 22 Октября 2010 | Просмотров: 6408 | коррупция, СМИ, депутаты, Житомир, милиция, журналисты
Комментариев: 2
HOOLIGAN
1 Hooligan (HOOLIGAN)   • 20:31:29, 22 Октября 2010 [Материал]

Это шо б Я мусора,да ещё прям в ровэдэ головой апстенку ууууу...инвалидность+сутки+возможное открытие уголовного дела,но я не помощник депутата...
Левков-форэва!
Ksusha
2 Оксана (Ksusha)   • 20:25:17, 23 Октября 2010 [Материал]

Знову керівництво МВС прикриває своїх підлеглих , садистів в погонах . Коли закінчиться , ментовский безпредел!!!!

Читайте также на эту тему: