Живой Журнал

ЖЖ инфо » Статьи » Наш город, Украина

Три инспектора патрульной службы вынесли из пожара пять человек. ФОТО

Автор: Алла Ващенко, ВЗГ УМВС, 24 Декабря 2009, 11:26:01
милиция ЖитомираП’ятеро людей, серед яких 3-річна дитина та вагітна жінка, врятували інспектори патрульної служби від вогню у м. Житомирі

Близько півночі 20 грудня наряд міліції у складі трьох інспекторів патрульної служби, завершивши чергування на маршруті, повертались, як кажуть хлопці, на базу - до батальйону УМВС України в Житомирській області.

Патрулювання було відносно спокійним, тож інспектори сподівались, що швидко пройдуть обов’язкові етапи завершення служби – здачу зброї та спецзасобів, оформлення рапортів тощо. Однак життя, як завше, вносить свої корективи у наші плани.

Всі троє майже одночасно відчули специфічних запах гарі, який посилювався по ходу їх руху. За декілька десятків метрів хлопці помітили й джерело їдкого диму. В одному з будинків, що по вулиці Щорса у м.Житомирі, у вікні на четвертому поверсі, крізь скло у нічній темряві яскраво виблискував вогонь, звідти ж і йшов чорний дим.

Як розповідає інспектор батальйону патрульної служби УМВС Роман Кулибаба, тут роздумувати було уже ніколи. Тож швидко забігаючи до під’їзду будинку, мої напарники, Володимир Ковальов та Ігор Пламадяла, одночасно телефонували до чергових частин управління МНС та нашого підрозділу, доповідаючи про ситуацію.

- Піднявшись до третього поверху, ми відчули, що дихати стає все важче - їдкий дим повністю заповнив верхні поверхи, - продовжує розмову Володимир, довелось вибити вікна у під’їзді, аби зменшити концентрацію небезпечних токсинів. Від шуму стали прокидатись сусіди, адже нічний час – декілька хвилин на першу – і більшість мешканців п’ятиповерхівки просто спали.


Все відбувалось дуже швидко, адже час йшов на хвилини. Хлопці почули, чийсь крик про допомогу. Миттєво зорієнтувались звідкіля саме і тут же вибили замкнені двері в одній з квартир на четвертому поверсі. За ними крізь дим нечітко визначився силует жінки, за спиною якої полихало полум’я. Руки та обличчя господарки були сильно обпечені, тож від болю та нервового навантаження вона втратила орієнтир і не могла самостійно знайти вихід, до того ж уже ледве рухалась. Інспектори винесли жінку з квартири на вулицю, де передали до карети швидкої допомоги, яка встигла прибути за цей час.


Однак, у небезпеці залишалися ще жителі інших квартир п’ятого поверху – під якими знаходилось джерело вогню. Їдкий дим повністю заповнив їх оселі, однак вийти з них вони не могли - у під’їзді його концентрація була ще більшою, та й чи існує можливість пройти по сходинковому майданчику вони теж не знали. Молодий чоловік з вікна кричав, що серед них 3-річна дитина та вагітна жінка, тож інспектори не вагалися.

Ігор Пламадяла розповідає, що піднімались нахилившись майже до підлоги – унизу все-таки легше дихати, водночас намагалися триматись поруч, аби у разі необхідності допомогти один одному. Опинившись у квартирі, Володя взяв на руки закутану в покривало дитину та обережно виніс, інші - допомагали вийти жінці та ще двом мешканцям оселі. На вулиці всіх передали у руки медиків.

На цей час працювали уже й пожежники, які намагалися локалізувати та загасити вогонь.


Однак подальші події відбувалися без інспекторів І взводу батальйону патрульної служби УМВС України в Житомирській області, які переконавшись, що їх допомога була вчасною та достатньою, продовжили рух «на базу». Цей особливий День міліції для них, напевне, запам’ятається назавжди.
Автор: Алла Ващенко, ВЗГ УМВС
Наш город | 24 Декабря 2009 | Просмотров: 7777 | пожар, Житомир, милиция
Комментариев: 0

Читайте также на эту тему: