Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна

Милиция продемонстрировала результаты проведения месячника добровольной сдачи оружия

Автор: ВЗГ УМВС України в Житомирі, 08.04.2010, 13:52:31
На Житомирщині працівники міліції наочно продемонстрували журналістам результати проведення місячника добровільної здачі зброї, боєприпасів та вибухових пристроїв.


http://img.zhzh.info/_ph/1/2/354995472.jpg


Одним із напрямів роботи органів внутрішніх справ є протидія незаконному обігу, у тому числі зберіганню, зброї, боєприпасів та вибухових матеріалів. З цією метою міліцією Житомирщини проводяться спеціальні оперативно-профілактичні заходи, серед яких і місячники добровільної здачі зброї, боєприпасів та вибухових пристроїв. У цей період громадяни мають можливість добровільно здати незареєстровану зброю, боєприпаси, вибухові матеріали.

8 квітня в УМВС України в Житомирській області працівники управління громадської безпеки наочно показали журналістам центральних та обласних засобів масової інформації зброю та боєприпаси, що надійшли від людей упродовж останнього місячника, який тривав упродовж березня 2010 року.

Як розповів заступник начальника - начальник міліції громадської безпеки УМВС Валерій Марчевський, до територіальних органів внутрішніх справ області громадяни добровільно здали 165 одиниць зброї, серед них і нарізна зброя часів Великої Вітчизняної війни, і мисливська нарізна зброя, і 140 одиниць мисливських  гладкоствольних рушниць. Серед цього арсеналу є також пристрої для відстрілу гумових куль, газова та холодна зброя, «самопали», майже дві сотні набоїв різного калібру. Траплялися, скажімо так, й історичні експонати початку минулого століття.

Найбільш результативним місячник виявився для Бердичівського, Коростенського та Овруцького районів області і Корольовського району м. Житомира, де до територіальних органів внутрішніх справ було здано від 11 до 29 одиниць зброї.

Але головним результатом проведення таких заходів, відзначив Валерій Іванович, є те, що необлікована зброя не потрапляє до рук порушників закону та не слугує насильству.

Загалом же з початку року лише на Житомирщині за порушення правил дозвільної системи 476 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 190 КУпАП (Порушення  громадянами  порядку  придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї), що передбачає накладення штрафу від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 85 грн.) з конфіскацією зброї або без такої.

Також було виявлено 70 фактів незаконного поводження зі зброєю та бойовими припасами або вибуховими речовинами, за якими порушено кримінальні справи відповідно до ст. 263 КК України (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), якою передбачено позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.

У ході зустрічі журналісти отримали відповіді на численні запитання, у тому числі і щодо порядку реєстрації та перереєстрації зброї.


До відома тих, хто хоче стати власником зброї

Для цього вам необхідно звернутися в дозвільну систему територіального відділу міліції, де ви проживаєте, щоб ознайомитись з чинними вимогами до претендентів на володіння зброєю.

Правом придбання мисливської гладкоствольної зброї користуються громадяни, які досягли 21-річного віку, мисливської нарізної зброї – 25-річного, а на холодну та пневматичну зброю – 18-річного віку. Кількість зброї, яку може мати громадянин України, не обмежена, однак власник повинен забезпечити її безумовну схоронність.

У разі наявності трьох і більше одиниць зброї, приміщення (будинок, квартира тощо) або сейф (шафа) для її зберігання повинні бути обладнані охоронною сигналізацією. Взагалі вогнепальна, пневматична та холодна зброя повинна зберігатися в місцях постійного проживання власників у міцних, з надійними замками шафах або металевих ящиках, спеціально виготовлених для цієї мети, у розібраному, розрядженому стані, із спущеними курками, окремо від бойових припасів.

Зброя, що належить цивільним особам, не повинна і не може слугувати ні для якої мети, окрім полювання та самозахисту. Про це повинні знати також і члени родини власника зброї.


Інколи виникають різні життєві обставини, що спонукають до зміни умов зберігання зброї. Як діяти в такій ситуації?

Ви бажаєте передати свою зброю іншому.

Допускається оформлення в органах внутрішніх справ документів на передачу зброї від одного власника іншому. Це здійснюється за місцем обліку зброї, яка передається працівником дозвільної системи в присутності її власника та особи, що має дозвіл на придбання цього виду зброї.

Ви змінюєте місце проживання.


Власник зброї у разі зміни місця проживання зобов’язаний звернутися до міліції із проханням зняти його з обліку, вказавши при цьому нову адресу. На новому місці проживання необхідно упродовж 10-денного терміну поставити на облік особисту зброю в місцевому органі внутрішніх справ.

Смерть власника зброї.

Зброя упродовж 10-денного терміну здається до міліції на тимчасове зберігання до вирішення питання щодо спадкування майна (на строк не більше 6 місяців). Якщо хтось із спадкоємців бажає стати власником такої зброї, вона може бути зареєстрована на його ім'я у встановленому порядку. Якщо серед спадкоємців немає осіб, які можуть мати або мають право на зберігання зброї, родичами померлого власника вона повинна бути в місячний строк продана або подарована особі, що має дозвіл органу внутрішніх справ на придбання зброї.

Автор: ВЗГ УМВС України в Житомирі, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info


Місто | 08.04.2010 | Переглядів: 8253 | Оружие, Житомир, милиция

Читайте також на цю тему:


Коментарів: 0