Житомирська міліція закликає жителів області добровільно здати зброю.
Однією із форм попередження незаконного обігу зброї та боєприпасів є проведення місячників добровільної здачі зброї, боєприпасів та вибухових пристроїв. В період з 31 серпня до 1 жовтня поточного року на території Житомирської області громадяни мають можливість добровільно здати незареєстровану зброю, боєприпаси, вибухові матеріали до органів внутрішніх справ.
Основною метою вилучення є попередження скоєння злочинів з використанням зброї та вибухових пристроїв, порушення правил придбання, обліку, зберігання, перевезення та використання вогнепальної зброї. Адже згідно статті 263 Кримінального кодексу України – незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами – карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років, однак особи, які добровільно в зазначений період здадуть органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої повністю звільняються від кримінальної та адміністративної відповідальності.
Але головним результатом проведення таких заходів є те, що не облікована зброя не потрапляє до рук порушників закону та не слугує насильству.
До відома тих, хто хоче стати власником зброї:
Для цього, перш за все, необхідно звернутися в дозвільну систему територіального відділу міліції, де ви проживаєте, щоб ознайомитись з чинними вимогами до претендентів на володіння зброєю.
Правом придбання мисливської гладкоствольної зброї користуються громадяни, які досягли 21-річного віку, мисливської нарізної зброї – 25-річного, а на холодну та пневматичну зброю – 18-річного віку. Кількість зброї, яку може мати громадянин України, не обмежена, однак власник повинен забезпечити її безумовну схоронність.
У разі наявності трьох і більше одиниць зброї, приміщення (будинок, квартира тощо) або сейф (шафа) для її зберігання повинні бути обладнані охоронною сигналізацією. Взагалі вогнепальна, пневматична та холодна зброя повинна зберігатися в місцях постійного проживання власників у міцних, з надійними замками шафах або металевих ящиках, спеціально виготовлених для цієї мети, у розібраному, розрядженому стані, із спущеними курками, окремо від бойових припасів.
Зброя, що належить цивільним особам, не повинна і не може слугувати ні для якої мети, окрім полювання та самозахисту. Про це повинні знати також і члени родини власника зброї.
Інколи виникають різні життєві обставини, що спонукають до зміни умов зберігання зброї. Як діяти в такій ситуації?
Ви бажаєте передати свою зброю іншому. Допускається оформлення в органах внутрішніх справ документів на передачу зброї від одного власника іншому. Це здійснюється за місцем обліку зброї, яка передається працівником дозвільної системи в присутності її власника та особи, що має дозвіл на придбання цього виду зброї.
Ви змінюєте місце проживання. Власник зброї у разі зміни місця проживання зобов’язаний звернутися до міліції із проханням зняти його з обліку, вказавши при цьому нову адресу. На новому місці проживання необхідно упродовж 10-денного терміну поставити на облік особисту зброю в місцевому органі внутрішніх справ.
Смерть власника зброї. Зброя упродовж 10-денного терміну здається до міліції на тимчасове зберігання до вирішення питання щодо спадкування майна (на строк не більше 6 місяців). Якщо хтось із спадкоємців бажає стати власником такої зброї, вона може бути зареєстрована на його ім'я у встановленому порядку. Якщо серед спадкоємців немає осіб, які можуть мати або мають право на зберігання зброї, родичами померлого власника вона повинна бути в місячний строк продана або подарована особі, що має дозвіл органу внутрішніх справ на придбання зброї.
Для детальних роз’яснень звертайтеся до працівників дозвільної системи або дільничних інспекторів міліції.
ВЗГ УМВС України, в Житомирській області