Із закінченням збору літнього врожаю зернових перед сільгоспвиробниками постали одвічні питання: де переробити зерно і як його зберегти. На дочірньому підприємстві "Черняхівський комбінат хлібопродуктів", що на Житомирщині, спробували розв`язати цю проблему. Адже після тривалого простою комбінат відновив свою роботу, презентувавши сільгоспвиробникам нове обладнання, закликаючи до співпраці на взаємовигідних умовах.
З 1985-го року було запущено у виробництво Черняхівський комбінат хлібопродуктів. Проте тривалий час підприємство не функціонувало. Сьогодні завдяки інвесторам комбінат відновлює свою роботу і має дві лінії переробки зерна на борошно.
Микола Дейсан, заступник голови облдержадміністрації: "Комбінат цікавий сьогодні не тільки тим, що він виробляє високоякісне борошно і закуповує пшеницю, а що це ще свого роду і елеватор, де ми зберагіємо аграрного фонду пшеницю, аграрного фонду жито і можна просто по договору зберігати своє".
На комбінаті встановлене швейцарське обладнання фірми Бюлер, яке за словами директора Сергія Шевченка, має вигідну якість переробки зерна, а головне виробництва високоякісного борошна.
Сергій Шевченко, директор ДП "Черняхівський комбінат хлібопродуктів": "Це останній комбінат радянського союзу, на якому було встановлене подібне обладнання. Звісно, воно має високу технологічну якість переробки, тому і унікальний комбінат якістю борошна. Якість цього обладнання вихід десь порядка 75 відсотків борошна із тонни зерна. З 75 відсотків 68 вищого ґатунку, і остальне першого гатунку".
Директор Новоград-Волинського хлібзаводу Сергій Партянко вже знайшов переваги у співпраці з Черняхівським комбінатом. Адже закупівля якісного борошна, за його словами, дає можливість виробляти якісний для споживача продукт і більш-менш стабілізувати ціну на хліб, потрібні лише вигідні умови для обох сторін. Розумна і ціна і якість з боку комбінату та постійна закупівля з боку виробників хліба.
Сергій Партянко, директор Новоград-Волинського хлібзаводу: "Сегодня хлебопекари области подняли цены на хлеб только в январе текущего года и до этого периода они цены на хлеб не повышали. Это говорит о том, что нам управляя нашими экономическими вопросами мы сумели стабилизировать и не дергать цену для потребителя вверх, вниз".
Єдиний недолік, який поки що не дає можливості комбінату працювати на повну потужність, це відсутність постійних постачальників зерна та покупців борошна. Саме тому на ознайомчій нараді керівників сільгосппідприємств з Черняхівським комбінатом хлібопродуктів головним завданням було заохочення до співпраці. Тож зерно посіяли, а які паростки з нього проростуть покаже час.