Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Місто, Україна

Дети житомирских улиц. Кто они?

Автор: Антон Сичевский, Меркурий, 22.09.2009, 10:49:05
Вулиця приймає всіх дітей

11 вересня в Житомирському прес-клубі реформ у рамках інформаційної кампанії "Громадське здоров'я та медіа" (за підтримки MATRA KAP Посольства Нідерландів в Україні) відбулося п'яте засідання круглого столу на тему "Діти житомирських вулиць. Хто вони?"

В ході засідання активну участь в обговоренні проблеми дитячої бездоглядності взяли представники соціальних служб, правоохоронних органів, керівники громадських організацій та журналісти.

Чому питання звучить так гостро, пояснювати не потрібно, адже ситуація з юними жителями вулиць насторожує як своєю масштабністю, так і неефективністю діяльності уповноважених служб.

Сьогодні на обліку Служби у справах дітей Житомирської міськради знаходиться 466 дітей, які позбавлені батьківського піклування. Як зазначила начальник цієї інстанції Надія Косяк, лише 122 з них є сиротами, інші ж - це "живі сироти", які живуть у сім'ях, але їхні батьки поводяться немов сторонні люди, приділяючи їм обмаль уваги. З зареєстрованих випадків відомо, що 14 дітей постійно залишають дім, а 17 зазнали у сімейному колі жорстокого поводження. Також Н. Косяк зупинилася на проблемі кадрів, оскільки у її службі працює лише 13 осіб. Хоча найбільше її дивує те, що між державними органами і дитячими громадськими організаціями немає тісної співпраці.

Наталія Пилипчук, завідуюча сектором Служби у справах дітей Житомирської обласної держадміністрації розповіла, що в області нараховується близько 5 тисяч бездоглядних дітей (1,9%). Цьогоріч її відомством до 20 вересня проводиться рейд "Урок", спрямований на виявлення дітей, які не приступили до навчання. На думку Н. Пилипчук, не зважаючи на те, що співпраця з громадськими організаціями і непоширена, втім цю ситуацію необхідно виправляти і спрямувати спільні зусилля на організацію змістовного дозвілля дитячого населення.

На успіхах в подоланні бездоглядності та допомозі дітям закцентувала свій виступ Людмила Сікайло, заступник начальника Управління сім'ї, молоді та спорту Житомирської міськради. Так, вона повідомила, що нині в місті діють 18 підліткових клубів за місцем проживання. В цьому році було проведено футбольний чемпіонат міста серед дворових команд. У цьому змаганні взяли участь понад 70 команд. Коштом міськради у таборі "Супутник" було оздоровлено 252 дітей, а ще 1309 - в пришкільних таборах, щоправда, за кошти батьків. Л. Сікайло звернула увагу й на те, що для роботи з дітьми у місті не вистачає психологів і соціальних працівників.

З критикою останніх виступила Віра Чистякова, методист Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Житомирській області. Вона заявила, що психологи абсолютно відірвані від практики. Частіше за все до неї звертаються не з традиційних загальноосвітніх закладів, а представники релігійних шкіл.

"Вулиця приймає всіх дітей", - говорить Борис Васькевич, начальник кримінальної міліції у справах дітей УМВС в області. Позитивним у своїй діяльності він називає поступове зниження дитячих злочинів. Наприклад, минулого року 315 підлітками було скоєно 307 злочинів, цього року - 288 підлітків порушили межу закону 313 разів. Введення 28 травня облрадою так званої комендантської години для неповнолітніх

Б. Васькевич характеризує як правильний захід, але в той же час каже, що "це не зовсім законно у межах держави". Отже, за час дії рішення облради, яке підтримали 80% анкетованих жителів області, в період з 1 червня по 1 вересня міліцією затримано 1091 дитину, 114 з яких перебували напідпитку. Проте, є й негатив. За останніх 8 місяців зросла кількість крадіжок та випадків хуліганства, вчинених дітьми. Однією з причин цього є те, що в області непоодинокими є ситуації, коли 1 працівник міліції у справах дітей змушений працювати у 6 районах одночасно.

Вікторія Виговська, голова громадської організації "Молодь за здоровий спосіб життя" зазначила, що, на жаль, "батьки не вміють бути батьками". Тому її організація займається розробкою тем для батьків, до того ж, обираючи, найпростіші. Наприклад, "Як сказати дитині добре слово?". Ще одним з напрямків діяльності організації В. Виговської є організація молодіжних клубів за тематичним розподілом. "Проте нам не вистачає людей, які готові працювати безкоштовно" - говорить В. Виговська.

Навчанням дітей з малозабезпечених родин, проведенням для них заходів у міському Палаці культури та організацією "сімейних кіл" плідно займається ГО "Все робимо самі". Зараз під опікою організації перебуває 103 дітей. Втім, за 6 років діяльності організація так і не тримала від влади приміщення для своєї діяльності та продовжує скитатися по квартирах активістів.

У заключному слові керівник інформаційної кампанії "Громадське здоров'я та медіа" Ірина Новожилова підсумувала пропозиції, що звучали: об'єднувати дитячі громадські організації для вирішення актуальних проблем, систематизувати довідкову базу організацій та поставити питання перед органами місцевого самоврядування про виділення приміщення цим організаціям.

Довідка: За перше півріччя поточного року у Житомирі 32 батьків були позбавлені батьківських прав стосовно 36 дітей.

Автор: Антон Сичевский, Меркурий, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info


Місто | 22.09.2009 | Переглядів: 6565 | Житомир, дети

Читайте також на цю тему:


Коментарів: 0