Живой Журнал

Живой Журнал » Статьи » Пресс-релизы, Наш город, Украина » Сергей Роздум, Rozduminfo

Житомирский спорт: три года без изменений?

Переглядаючи архіви випадково натрапив на річний звіт житомирської ОДА за 2008 рік. Зокрема на ту частину, де йдеться про "досягнення" в галузі спорту і фізичного виховання.

А перед цим я якраз переглядав подібний звіт, але свіжий, за 2010 рік. Вірніше, це був прес-реліз звіту губернатора області Сергія Рижука. 

В мене склалось враження, що за три роки, з 2008 по 2010, в сфері спорту майже нічого не змінилось - деякі цифри і навіть речення в обох текстах схожі чи навіть збігаються. Але якихось особливих зрушень поки не видно.

Таке враження, що спортом взагалі ніхто не опікувався весь цей час. Хоча керівництво і області і управління сім'ї, молоді і спорту ОДА встигло помінятись. Навіть більше - в 2008 році таки чимало було зроблено. Цікаво було б побачити повний звіт роботи ОДА в сфері спорту за 2010 рік. Тоді, можливо, будевидно і досягнення. Кому цікаво - наводжу обидва тексти.


1. Прес-конференція голови Житомирської ОДА Сергія Рижука, голови Житомирської облради Йосипа Запаловського за підсумками соціально-економічного розвитку Житомирщини у 2010 році.
уривок з прес-релізу

Активізовано роботу у сфері фізичної культури і спорту. До списку спортсменів - кандидатів на участь у ХХХ літніх Олімпійських іграх в м. Лондоні включено 11 спортсменів Житомирщини.

Сорок провідних спортсменів області щомісяця отримують стипендію облдержадміністрації від 400 до 1400 грн. Здійснюється виплата винагород спортсменам і тренерам за кожне призове місце на Всеукраїнських та міжнародних змаганнях.

Забезпечено участь спортсменів області у 77 Всеукраїнських та міжнародних спортивних змаганнях, на яких завойовано більше 60 нагород.За рахунок коштів обласного бюджету придбано сучасний спортивний інвентар на суму 150 тисяч гривень. Зокрема: байдарку для відділення з веслування на байдарці і каное; стрибкову яму для відділення для стрибків у висоту Житомирської спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з легкої атлетики.


2. Звіт ОДА за підсумками соціально-економічного розвитку Житомирщини у 2008 році у галузі фізичної культури і спорту
 
На даний час в регіоні працюють 54 дитячо-юнацькі спортивні школи, в тому числі 2 спеціалізовані школи олімпійського резерву та школа вищої спортивної майстерності, в яких займається 18,5 тис. учнів, що на 77 осіб більше, ніж у 2007 році.

53 представники області протягом 2008 року входили до складу збірних команд, кандидатів та членів резерву збірних команд України з олімпійських видів спорту і 23 – з неолімпійських. 40 провідних спортсменів області щомісяця отримували стипендію облдержадміністрації від 400 до 1400 грн.

Провідні спортсмени області у 2008 році отримували також винагороду від 150 до 15000 грн. за кожне призове місце на Всеукраїнських, міжнародних змаганнях та Олімпійських іграх.

Проводилася робота в напрямку розвитку матеріальної бази галузі. Введено в експлуатацію фізкультурно-оздоровчий комплекси в м. Коростені та Житомирі, шкільний спортзал у смт. Черняхів. За рахунок залучених коштів державної субвенції завершено реконструкцію стадіону у м.Новограді-Волинському.


Проблемні питання:

Житомирська область займає одну з останніх позицій серед 27 регіонів України по фінансуванню фізичної культури і спорту у розрахунку на одну особу, що складає 20,76 грн. (середній показник по Україні – 45,38 грн. , а найвищий - 95,05 грн.).

Більшість спортивних споруд потребують капітальних та поточних ремонтів, в аварійному стані знаходиться Центральний стадіон, потребує подальшого ремонту басейн „Авангард”, необхідно завершити реконструкцію побутових приміщень стадіону „Спартак” у м. Житомирі.

Недостатньою в області є робота по підготовці спортивних резервів. Із загального обсягу фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл, лише 6,5 % коштів залишається на проведення спортивно-масових заходів. придбання інвентарю та обладнання, що є одним з найгірших показників в Україні.


Олімпійські досягнення

Участь в Паралімпійських іграх 2008 року у складі Національної збірної команди України взяли Сергій Сидоренко і Сергій Карпенюк з дзюдо та Світлана Горбенко з легкої атлетики. Сергій Сидоренко та Світлана Горбенко вибороли бронзові нагороди Паралімпійських ігор.

Двоє житомирян брали участь в літніх Оліміпйських іграх 2008 року в Пекіні – Юлія Сапунова з триатлону та Юрій Крімаренко з легкої атлетики. Ю.Сапунова та Ю.Крімаренко у 2008 році забезпечені квартирами у місті Житомирі, пише у своєму блозі Сергій Роздум.
Автор: Сергей Роздум, Rozduminfo http://rozduminfo.blogspot.com/2010/12/blog-post_27.html
Наш город | 27 Декабря 2010 | Просмотров: 6807 | Спорт, футбол, Житомир
Комментариев: 0

Читайте также на эту тему: