Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Місто, Україна

Леся Оробец в Житомире

Автор: , 17.03.2009, 13:14:36
16 березня 2009 року (понеділок) з робочим візитом у Житомирі перебувала народний депутат України, голова підкомітету з питань базової освіти Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України, член Президії Єдиного Центру Оробець Леся Юріївна.

У рамках робочого візиту відбулись зустрічі:

О 10:00 в приміщенні прес-центру Житомирської міської ради з провідними освітянами Житомирської області.

Обговорювалась концепція зовнішнього незалежного оцінювання в Україні.

О 12:40 в аудиторії № 244 Житомирського державного технологічного університету зі студентами. Темою розмови була «Економічні права студентів під час кризи».


за участю народного депутата України, голови підкомітету з питань загальної освіти профільного комітету Верховної Ради України, заступника голови Єдиного Центру

Лесі ОРОБЕЦЬ:

«ОСВІТНЯ РЕФОРМА ТА ВЧИТЕЛЬСТВО В УМОВАХ КРИЗИ:

ВИКЛИКИ І ПЕРСПЕКТИВИ»

Що нового в умовах і процедурі проведення ЗНО-2009?

1. Незалежне оцінювання відбудеться у травні-червні за підсумками виконання шкільної програми.

2. Скорочено перелік предметів з одинадцяти до дев’яти, себто немає всесвітньої історії, зарубіжної літератури, основ правознавства, основ економіки (українська мова та література, математика, фізика, хімія, історія України, географія, біологія та одна із іноземних мов (англійська, німецька, французька, іспанська).

3. До програми тестів уведено чотири іноземні мови: англійську, німецьку, французьку та іспанську.

4. Тести можна буде складати з п’яти предметів, а не з трьох, як цьогоріч.

5. Результати ЗНО зараховуватимуть як державну підсумкову атестацію. Обов’язковим у 2009-му є тест лише з української мови та літератури.

6. Сертифікат матиме додатковий ступінь захисту, результат буде вказано не лише цифрами, а й прописом.

7. Оцінюватимуть роботи за шкалою від 100 до 200 балів. Оцінки за 12-бальною системою УЦОЯО надішле тільки у школи.

8. ВНЗ зобов’язані до 1 листопада оприлюднити не лише умови вступу (і більше не змінювати їх), а й визначитися, скільки сертифікатів та з яких предметів має здати абітурієнт. У вишах вступна кампанія стартує 27 червня.

9. Знято всі преференції (пільги) для абітурієнтів, що їх надавали виші. Приміром, переваги, які мали переможці олімпіад або ті, хто навчався у тому чи тому науковому комплексі, теж не братимуть до уваги. Пільги передбачено для трьох категорій вступників, які на вибір можуть складати тести або екзамени. Це інваліди І–ІІ груп, військовослужбовці, звільнені в запас 2009 року, переможці або призери олімпіад Малої академії наук.

10. У вишах не проводитимуть додаткових вступних іспитів.

Внесок освітян Житомирщини в модернізацію освітньої реформи

- радикально зменшено обсяг пільг при вступі, у тому числі знято всі преференції для абітурієнтів, що їх надавали виші;

- ЗНО розпочнеться наприкінці навчального року, тобто виключно за підсумками виконання шкільних програм;

- скасовано більшість переваг, що надавала золота медаль при вступі, у тому числі право на зарахування за співбесідою;

- заборонено змінювати умови вступу, оприлюднені МОН і вишами;

- удосконалено систему реєстрації тестування (прописано процедуру, а також упроваджено принципово новий рівень її електронного забезпечення);

- прийнято рішення Комітету з питань освіти і науки парламенту, яким рекомендовано Міносвіти внести до «Умов прийому до вищих навчальних закладів України» зміни, що зобов’яжуть приймальні комісії вишів надавати перевагу більш високому балу атестату вступника при наборі однакової кількості балів за сертифікатами УЦОЯО.

Що не спрацювало?

- ідея розпочати навчальний рік у вишах з 1 жовтня, аби не ущільнювати на місяць шкільні програми;

- ідея щодо створення банку тестових завдань, яка наразі знаходиться на розгляді фахових комісій МОН та АПН України;

- положення, яким приймальні комісії вишів мають бути зобов’язані надавати перевагу більш високому балу атестату вступника при наборі однакової кількості балів за сертифікатами, ще не закріплено нормативно (не внесено до «Умов прийому до вищих навчальних закладів України»).



Захистити бюджетників, контрактників та ректорів вищих навчальних закладів законодавчо пропонувала заступник Голови Єдиного Центру, народний депутат України Леся Оробець сьогодні в Житомирі під час зустрічі зі студентами Житомирського державного технологічного університету.

Леся Оробець запропонувала студентам на роздуми такі основні моменти нормативних змін до чинного законодавства: щоб зростання вартості контракту у навчальному закладі була не вище ніж індекс річної інфляції, а вартість навчання в магістратурі відштовхувалась від вартості першого року навчання, а не перевищувати її в рази. Для цього, за словами Оробець, «необхідно в контракті зафіксувати формулу, згідно якої буде обраховуватись вартість навчання в магістратурі; будь-які зміни в оплаті вартості навчання мають здійснюватись за погодженням інспекції цін або формулою формування ціни».

Презентуючи свої ініціативи житомирським студентам, член Президії Єдиного Центру закликала молодь бути активними в житті.

«Ми маємо змусити політиків бути відповідальними й перестати розповідати казки. Тому, не думайте «телевізором» - там дуже гарно все розповідають. Думайте власною головою», - наголосила Леся Оробець.

Народний депутат також зазначила, що «я є співавтором реформи ЗНО, яка цього року дала можливість вступати до університетів без блату талановитим дітям, а не тим, за кого можуть будь-які гроші заплатити батьки. Ми змогли втілити реформу зовнішнього незалежного оцінювання, яка зможе законодавчо захистити права студентів».

Оробець: Пільги в тому вигляді, в якому вони є, не мають права на існування.

"Пільги в тому вигляді, в якому вони є, не мають права на існування". Таку позицію сьогодні озвучила народний депутат України, член Президії Єдиного Центру Леся Оробець, відповідаючи на запитання під час зустрічі зі студентами Житомирського технологічного університету.

«Пільги в тому вигляді, в якому вони є, не мають права на існування. Чому всі дипломати чи юристи мають бути «чорнобильцями»? Це саме стосується інших категорій пільговиків: «діти військовослужбовців, шахтарів». А решта?

За Конституцією ми всі маємо рівні права на освіту. Треба жити за Конституцією й зробити так, щоб система була одна для всіх.

Я буду у 12 областях України піднімати тему пільг. Якщо я побачу серед вчителів та студентів підтримку відміни пільг при вступі до навчальних закладів, я виступлю у Верховній Раді з такою ініціативою», - сказала Оробець.

Головною метою свого візиту на Житомирщину Оробець назвала зустріч з освітянами та студентами

В приміщені прес-центру Житомирської обласної організації Єдиного Центру на прес-конференції Леся Оробець розповіла журналістам про головну мету свого візиту до Житомирщини, якою, за словами народного депутата, є зустріч з освітянами та студентами Житомирщини. На прохання журналістів підсумувати результати зустрічей Леся Оробець сказала:

«Результат отримала позитивний як від презентації своїх ініціатив освітянам, так і студентам.

Я звітувала про те, що втілено впродовж півріччя за пропозиціями житомирян. Найбільше нарікань у Житомирській області пролунало на адресу невдалих термінів проведення процедури оцінювання. На щастя, нам вдалося переконати МОН запланувати проведення ЗНО наприкінці навчального року, тобто виключно за підсумками виконання шкільних програм.

Щоправда, не спрацювала інша ідея житомирських освітян – розпочати навчальний рік у вишах 1 жовтня із таким розрахунком, аби почати процедуру ЗНО в червні.

З найбільш помітних змін у процедурі, запропонованих житомирянами, відмічу радикальне зменшення пільг при вступі, у тому числі знято всі преференції для абітурієнтів, що їх надавали виші. Вищим навчальним закладам відтепер категорично заборонено змінювати умови вступу, що мали бути ними оприлюднені з 1 листопада», розповіла Оробець.

Далі Леся Юр’ївна повідомила про проблеми, з якими вчителі звернулись цього року.

«Крім того, що я звітувала перед освітянами про законодавче втілення пропозицій, які звучали на Житомирщині минулого року, я почула багато цікавих пропозицій.

Але були серед них і тривожні знаки. Зокрема, вчителі повідомляють, що на Житомирщині є заборгованість по заробітній платі. Такого в Житомирі нема, але є в області. Щоб зекономити на заробітній платі педагогам скорочують години, знімають з них класне керівництво, гурткову роботу.

Люди отримують голий оклад без надбавок та премій. Цього не можна допускати. Я хочу подякувати людям, прізвища яких я не називаю із зрозумілих причин, за цю інформацію, й наголошую, що подібної ситуації допустити не можна.

А якщо всі будуть мовчати – ми скотимось до голодних 90-х, де вчитель був на рівні прохача. Тому я закликаю вчителів не мовчати й відстоювати свої права», - розповіла Оробець.

Оробець: «Вибори в Тернополі – це перемога демократії»

Так на прес конференції в Житомирі на прохання журналістів прокоментувала результати позачергових виборів в Тернополі член Президії Єдиного Центру Леся Оробець.

«Відмінити вибори за 10 днів до голосування – це не демократично. А хотіли відмінити тому, що коли одна з політичних сил бачить, що не набирає голосів, вона вдається до рейдерства», - сказала Оробець.

На думку члена Президії Єдиного Центру, результат на виборах до Тернопільської обласної ради є успішним і високим.

«Те, що вибори відбулись – це перемога демократії. Єдиний Центр здобув ІІ місце, й ми розраховували на такий високий результат. Я скажу більше, ми активно працювали на нього.

Більше того, розкрию секрет, як ми досягли такого успіху. Все дуже просто. В умовах кризи чесність – головний аргумент. Ми йшли до людей і говорили людям правду. Й всі побачили, що ніяка спроба керувати процесом з Києва більше не пройде. Ці вибори нової якості тому, що люди втомилися від старих політиків і старих методів», - підсумувала Оробець.

Виноградський: «На перших же виборах Єдиний Центр довів свою авторитетність»

Член Політичної Ради Єдиного Центру Андрій Виноградський оприлюднив попередні результати виборів до Тернопільської обласної ради та результати виборів сільських голів на Житомирщині.

Виноградський нагадав журналістам, що вибори сільських голів проходили у двох сільських радах Стиртівській Черняхівського району та Старомайданівській Червоноармійського району Житомирської області.

«На посади сільських голів Єдиний Центр висував своїх кандидатів. У Стиртівській сільській раді це – Мартинюк Майя Володимирівна, а в Старомайданівській - Чорний Віктор Миколайович. За результатами виборів Майя Мартинюк здобула майже 19%, а Віктор Чорний – майже 22%. При цьому він поступився лише двадцятьма голосами переможцю. На мою думку, на перших же виборах Єдиний Центр довів свою авторитетність», - розповів Виноградський.

Оробець: «Єдиний Центр на Житомирщині добре знають й він є авторитетним»

Так під час прес-конференції прокоментувала попередні результати виборів на Житомирщині член Президії Єдиного Центру Леся Оробець

На прохання журналістів висловити свою думку щодо успіху та відомості Єдиного Центру на Житомирщині за підсумками місцевих виборів в області Леся Оробець сказала:

«Найменший результат, якого досягнуто на виборах на Житомирщині – 19%. Які ще потрібні коментарі? Єдиний Центр на Житомирщині добре знають й він є авторитетним.

27 березня Єдиному Центру виповниться рік від дня створення. А ми вже маємо ІІ місце на виборах в Тернополі й досить високі результати по всій Україні. Якби ця партія була створена адміністративним шляхом, таких успіхів за рік ми б не досягли».

Прес-служба Житомирської обласної організації Єдиного Центру


Місто | 17.03.2009 | Переглядів: 10734

Коментарів: 0