Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Ігор Шурпан

Світ творчості Рабіндраната Таґора

Автор: , 04.12.2014, 13:49:57
Автор Ігор Шурпан

Ігор Шурпан

все статьи автора

5 грудня 2014 року о 12:00 у Музеї космонавтики ім. С. П. Корольова Житомирської обласної ради відбудеться відкриття виставки «Світ творчості Рабіндраната Таґора: Де душа живе без страху…», з нагоди 200-річчя від Дня народження Тараса Шевченка та Року Індії в Україні. Така подія є знаковою у цей непростий час для України. Поза сумнівом, без Шевченка не було б України, без Таґора не було б сучасної постколоніальної Індії.

Світ творчості Рабіндраната Таґора - це не просто картини, це і фото, і цитати та афоризми з його робіт. Під час виставки також весь час лунає музика Таґора (він був і композитором, і залишив багату музичну спадщину під назвою «Рабіндрасанґіт» з трьох тисяч пісень) у виконанні артистів на різних інструментах. Ця виставка – територія переосмислення призначення людини – її прагнення бачити і жити у таких умовах, «де душа живе без страху…». Цими словами розпочинається один з найвідоміших віршів Таґора.
Українська журналістка Богдана Костюк назвала свою статтю про Таґора так: «Планета на ім’я Таґор». Більш влучної назви годі й шукати!

«Цінності ідей гуманізму, що сповідував Таґор, вічні й завжди актуальні, особливо у такі найважчі часи для Української держави. До того ж праці Таґора у всіх жанрах мистецтва і літератури насичені баченням Всесвіту та єднанням людини з природою. Їхнє відлуння ми знаходимо у філософських концепціях видатних мислителів-космістів – К.Ціолковського, М.Федорова, В. Вернадського та ін. Саме тому наш Музей долучився до цього культурологічного проекту, - каже Ірина Дмитрівна ДЯЧУК, директор Музею космонавтики ім. С. П. Корольова, співорганізатор заходу. – Таґор закликає нас будувати суспільство без страху і надихає до боротьби. У нашому суспільстві багато не знають про Таґора. Я знаю, що за життя Таґор багато мандрував, був у 33 країнах. Отож уявимо, Таґор прийшов до нас з нагоди 200-річчя від Дня народження Тараса Шевченка. Хіба не прекрасно, мати шанс зануритися у світ його творчості!»

Рабіндранат Таґор – диво-людина, «Леонардо Да Вінчі» сучасної Індії. Він – поет, письменник, філософ, драматург, есеїст-публіцист, композитор, соціальний реформатор, освітянин, художник, актор та перший неєвропейський лауреата Нобелівської премії з літератури.
Таґор єдиний поет у світі, вірші якого стали гімнами одразу після незалежності двох країн – Індії 1947 р. та Бангладеш 1971 р. Саме він уперше називав відомого індійського діяча Мохандаса Ґанді Махатмою, великою душею.

«До малювання Таґор дійшов навпомацки, малюючи різні візерунки на своїх рукописах. Ці перші каліграфії майстра багатьох вражають. Лише після 68 року свого життя він почав частіше малювати, вивчив деяку техніку і став дуже шанованим художником у світі. Його перша виставка відбулася у Парижі, потім роботи експонувалися у музеях Нью-Йорку, Японії, Аргентини, Берліні та інших містах і країнах. Таґор вже був Нобелевським лауреатом з літератури, але зрозумів, що через малюнки він наближається до людей швидше, адже поезії та інші його твори потребують перекладу. За роки незалежності в Україні обізнаність про Таґора не збільшилася, навпаки, багато хто взагалі не знає хто він є, - розповідає Мрідула ГОШ, один із ініціаторів Центру Таґора, голова правління Східноєвропейського інституту розвитку. - Тому ми почали цей проект для популяризації творчості Таґора і його ідеї гуманізму. Це остання виставка цього року Індії в Україні. Ми вважаємо, вже півроку Таґор мандрує Україною.»



У заході візьмуть участь представники державної влади, громадські і культурні діячі, а також представники ЗМІ.

«Центр Таґора» є проектом Східноєвропейського Інституту Розвитку.
Його мета – популяризація ідей гуманізму, створення театральних і танцювальних постанов, вивчення бенгальської мови та санскриту, видання перекладів творів Великого Майстра та наукові дослідження. В рамках діяльності Центру вже випущений диск з піснями Таґора, проведені щорічні концерти, підготовлена перша група початківців з бенгальської мови.

Інформацію про Центр Таґора можна знайти на Фейсбук-сторінці спільноти: Ценр Таґора – Tagore Center. Вподобайте цю сторінку!


Детальніша інформація та акредитація на події:

тел. (0412) 472627, тел./факс: +38(044) 2880105
e-mail:[email protected]
та [email protected]



Ігор Шурпан | 04.12.2014 | Переглядів: 2104
Редакція сайту може не розділяти думку автора статті
та відповідальності за зміст матеріалу не несе.

Коментарів: 0