До неї в Житомир везуть хворих дітей з інших областей України, з Москви, Петербурга.
Вона ефективно лікує дітей-інвалідів хворих на параліч, ДЦП, ураження нервової системи, розлади психіки, аутизм, неврози, окремі форми шизофренії, олігофренії, синдром Дауна, захворювання бронхо-легеневої та серцево-судинної системи, порушення соціальної адаптації.
Їй пропонують роботу за кордоном, адже вона, якщо не ставить дітей на
ноги, то реально покращує їхній стан здоров'я завдяки заняттям з
кониками й собачками. Але вона хоче працювати в Житомирі, лікувати дітей
Житомирщини. Зараз заняття проходять на приватному кінному ранчо в
Станішівці.
Звісно ж, там немає умов для реабілітації. І попри це - Олеся
вмудряється лікувати цих тяжкохворих діток. Батьки за нею горою стоять!
Бо є результати лікування. А це найголовніше.
Все, що треба їй, цим дітям і їх вимученим батькам - ділянка землі в
житомирському районі, а краще - в Житомирі. Базу збудують за кошти
спонсорів. Однак, землю на ці потреби не виділяють.
Олеся Марчук з батьками вже 2 роки оббиває пороги влади. Чиновники або не розуміють, що таке іпотерапія й наскільки важливо мати на Житомирщині такий центр з терапевтом світового рівня, або їм просто байдуже. Батьки цих діток прийшли 10 вересня під обласну раду. Вони не пікетували, а просили почути їх.
Депутат обласної ради
Дмитро Кропачов отримав звернення від фонду "Берегиня Полісся" з проханням допомогти у виділення земельної ділянки для створення центру іпотерапії.
Далі він звернувся за роз'ясненнями. І ось результат: обласна рада спрямувала в Держземагентство, Держземагентство відповіло, що це компетенція РДА, РДА пояснила, що треба звертатися до влади Житомира, житомирський міськвиконком повідомив, що вільні земельні ділянки на території Житомира відсутні й порадив звертатися в районну адміністрацію.
Кропачов каже, що ці відписки - свідчення відсутності волі влади створювати центр іпотерапії, адже ми знаємо, як швидко в нас знаходиться земля й готується документація для потрібних людей.
Олеся Марчук звертається до депутатів Дмитра Кропачова та Нелі Ковалюк
Дмитро Кропачов звертається за роз'ясненнями до Запаловського, Дебоя, Степаненко
Відповідь обласної ради - звертайтесь в Земагентство
Відповідь Земагентства - звертайтесь до органу місцевого самоврядування
Відповідь районної ради - звертайтесь в міську раду
Відповідь міської ради - землі немає, звертайтесь в районну раду, тобто туди, звідки сюди вас послали.
Цього вівторка пропозицію Олесі Марчук вислухали члени постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів.Вона розповіла про дієвість іпотерапії, потребу створення такого центру в регіоні. Її вислухали.
Перший заступник голови обласної ради Володимир Арешонков сказав, що ініціатива важлива та порадив написати листа на ім'я голови обласної ради Йосипа Запаловського, а від імені комісії пообіцяв підтримку у вирішенні цього питання.
Водночас, вищенаведені відповіді, які отримав Дмитро Кропачов наштовхують на думку, що обласна рада знову це звернення кудись перенаправить. По другому колу."Те, що комісія не створила робочу групу з вивчення цього питання, а просто порадила ще раз написати звернення на ім'я голови обласної ради свідчить про те, що розуміння нагальності створення такого центру у влади немає", - каже Кропачов.
За його словами, це могло би бути навіть комунальне підприємство, яке не потребувало б дотації з обласного бюджету. Але для цього має бути рішення уповноважених людей, які керують від імені громади.
Нагадаємо, житомирян обурив факт забудови котеджами території житомирського Гідропарку, де в принципі будувати не можна. Так само шокувало громадськість рішення житомирської РДА будувати на кістках розстріляних в лісі під Довжиком військовополонених в роки Другої Світової Війни.
Ілля Стронговський, відомий письменник, перекладач зіштовхнувся в житті з тяжкою хворобою своєї дитини. Його 6-річна донька має сильний тонус ніг, що унеможливлювало їх розтиснення. "Нам казали - треба операція. Коли ми прийшли до Олесі вперше, дитина не могла сісти на коня. Нині дівчинка сидить верхи. Результат бачать лікарі. Зрозуміло, що Олеся не творить дива, але її іпотерапія - дуже ефективна", - каже Ілля.
Особливість іпотерапії полягає в тому, що нею треба займатися стабільно. Якщо дитина довго не сідає на коня - вона його забуває, її м'язи затискаються. "В Станишівці немає умов для занять в холодну пору доби, тому що кінна база непристосована для таких цілей. Для іпотерапії потрібен центр з будинком для батьків з дітьми, конюшнею й полем для занять та випасу коней", - пояснює батько.
З 2010-го року Житомирський обласний благодійний фонд "Берегиня Полісся" проводить оздоровлення дітей-інвалідів за допомогою іпотерапії. У Фонді займаються фахівці, які мають міжнародну кваліфікацію з іпотерапії, реабілітацію проводять на спеціально навчених іпотерапевтичних конях. В співпраці з Фондом дітей лікують невропатологи, педіатри, психологи, реабілітологи, масажисти.
З 2013-го року ЖОБФ "Берегиня Полісся" став членом Всесвітньої школи з іпотерапії.
За період 2011-2013 років Фонд допоміг оздоровити більш як 100 дітей-інвалідів з різними захворюваннями. Для створення такого центру має бути розуміння нагальності й цінності для Житомирщини від його функціонування. Якщо біда чужа, то це не означає, що треба бути байдужим.
Влада Житомирщини має шанс зробити добру справу. Але чи вистачить у неї для цього волі?
а недавно депутатишки землю получили
и Иваницкий сильно бил пяткой в грудь себя какой он честный
Вы действительно так тупы, каким пытаетесь казаться? ))