Поки громадськість та преса зосередила свою увагу над результатами виборів,
в приміщенні міської ради вже декілька днів триває будівництво ліфта! Загалом у житомирській “ратуші”
3 поверхи(!!!).
Аргумент необіхдності будівництва - підтримка людей з обмеженими можливостями.
Точна вартість мені невідома, але за оцінками мініміму -
понад мільйон. Розглянемо цей факт зі кількох позицій: економічної та етичної.
Економічна сторона. Отож, уявімо, що 5 років такий ліфт функціонує без ремонтів (у що звичайно ні ви, ні я не повіримо). За таких умов вартість ліфта становитиме
до 1000 гривень у день.
Яка тут економічна доцільність? За третину цих грошей можна заснувати посаду
“підіймач міського голови, депутатів та інших на руках з даруванням квітів та музичним супроводом”.
Етична сторона. Чи поціквилися ті, хто не зупинив це будівництво, думкою житомирян з обмеженими можливостями. Чи погодились б вони, щоб виділені для них гроші, тринькались саме на ліфт у міськраді? Чи навпаки - краще б отримали адресну допомогу і з більшою користю? Влада зацікавлена в тому, щоб прогнати ці гроші через власні канали. А це в свою чергу - канали для корупції.
Зупинку цього проекту могли ініціювати і в.о. мера Цимбалюк, і екс-перший заступник Сухомлін, будь-хто з міської ради. Але навіть ті, “чесні”, хто раніше палко критикував витрати бюджету, зараз роблять те, що сказав Остап Дроздов: “
лягли у партійні труни, посилючи тих, хто сидить “на касі”.
Про цю безпринципність я також писав.
Глобальна проблема полягає в тому, що влада при найменшій можливості залазить у наші з вами в гаманці, розпоряджаючись
нашими з вами грошима на власний розсуд.
Єдиний вихід з сутуації - зменшувати витрати з бюджету, тим самим прибрати можливості для корупції та залишити гроші в наших з Вами гаманцях. Але цього не буде. Ми побачимо як нова міська влада буде вимагати все більших витрат.
Ми маємо пояснювати усім житомирянам (особливо пенсіонерам), що
влада витрачає не “свої” гроші, а наші. І людина, що голосувала за популіста, добровільно відкрила перед таким майбутнім депутатом/мером не тільки свій гаманець, а й гаманець сусіда.
Чим ширшим буде розуміння цього факту серед населення, тим меншим буде присутність у владі популістів, тим більше важелів здобуватимуть люди справжніх
ліберальних поглядів та дій.
А по суті, стаття правильна. Що ще можна зробити в цій ситуації?
Далі, якщо не ліфт, то як тоді пропонуєте облаштувати доступ людей із обмеженими можливостями на третій поверх, де знаходяться приймальні мера та його заступників? Сесійна зала, наскільки я пам'ятаю, так само не на першому поверсі знаходиться - як тоді до неї потрапляти депутату із обмеженими фізичними можливостями?
В розвинених країнах в кожному громадському закладі нормальне безбар'єрне середовище для маломобільних людей. А таких людей, за статистикою, близько 30%. Тому ліфт потрібен. І не лише в міськраді, а в кожній громадській будівлі.
А якщо ви вже так категорично заявляєте про корупцію, то будь-ласка, наведіть конкретні факти і направте їх до прокуратури, там їм будуть дуже раді.
1. 5 років => 5х12 місяців => 5х12х22 робочі дні на місяць = 1320 днів. Ділимо 1 мільйон на кількість днів: 757 грн 57 коп (це без ремонтів, без вартості електроенергії, без поточного обслуговування). Якщо ми говоримо про те, що потрібен доступ на сесії міськради, то сесія міськради приблизно 1 раз на місяць, тобто: 5 років х 12 міс = 16 666 грн за 1 сесію!!! Мало?
2. Про другий та третій поверхи та доцільність читайте у фейбуці Ірини Ярмоленко, де Елена Маскулова відразу запропонувала приймати людей на першому поверсі, а сама Ірина - впроваджувати електронний документообіг, щоб взагалі в міськраду за довідками-дозволами не ходити.
"А почему не разместить на первом этаже те кабинеты, которые могут понадобиться колясочникам? Почему так не подойти к решению вопроса и просто провести "переселение" внутри горисполкома? как всегда, упущен важный момент - анализа и семикратного взвешивания ситуации. "
3. Почуйте! Я говорю про глобальну зміну політики влади, яка прибере ПІДСТАВИ для корупції, це значно ефективніше, ніж бігати за конжним окремим випадком. Бігати за окремим випадком, це як воду у ситі носити. Тільки замість сита - наші з Вами гаманці.
2. Перенести приймальні на перший поверх, ввести е-документообіг - я всіма кінцівками за. Але це не вирішує проблему доступу маломобільних громадян на вищі поверхи. Всеодно є люди, яким потрібно буде на вищі поверхи, і серед них цілком можуть бути маломобільні. Це може бути працівник апарату, депутат чи член виконкому, практикант чи студент, журналіст, прибиральниця і т.д. Дуже часто стикаюсь із нерозумінням проблеми маломобільних громадян, ось і ви, схоже, її не розумієте. Це не лише колясочники. Це набагато ширша категорія людей, яким реально важко пересуватись містом. Те що ви їх не помічаєте, не означає, що їх немає. Повторюся, їх 30%, третина, розумієте, кожен третій. Ліфти, підйомники, ескалатори мають бути всюди, в будь-якій будівлі, де є більше 1 поверху. Ну, це в ідеалі, звичайно.
3. Про глобальну зміну політики влади, вибачте, в вашому пості не читається, майже не видно. Конкретики, про те як саме треба прибрати підстави для корупції не вистачає. Заборонити будувати ліфт для маломобільних громадян це не вирішення проблеми корупції. В п.1. я навів, які є шляхи.
Ви теоретизуєте, що потрібен доступ до вищіх поверхів. А я Вам скажу, що у цих людей не забезпечені базові потреби (харчування, медичні послуги тощо). І, якщо гроші будуть тринькати таким чинои, то вони і надалі будуть без пристойного харчування, ліків тощо. І тим паче без конституційного права на труд.
За таких витрат, їх РЕАЛЬНА підтримка ставатиме меншою з кожним роком, тому що місто далі зубожітиме. І потім депутатам, що дозволили таку розкіш, доведеться на третьому поверсі міськради пояснити людям, що їх гроші пішли на безглуздий ліфт, щоб вони могли піднятися на третій поверх послухати як все погано.
Не хочу повторювати вкотре свої тези, але коротко: ліфт потрібен. Крапка. І не лише в міськраді, а й в інших будівлях.
Але й ваш меседж я зрозумів: не гідно витрачати шалені кошти на деякий проект "Х", коли можна було б їх витратити на інший проект "Y". Що я намагався від вас почути, то це обгрунтування, що кошти на проект "Х" витрачалися дійсно недоцільно. Тобто чи дійсно мало місце порушення тендерного законодавства, завищення ціни, тощо. Чи дійсно можливо було ці кошти направити на інші потреби. Підозрюю, що ні, цей мільйон був взятий із бюджета обслуговування міськради і так чи інанкше був би витрачений на міськраду. Ці кошти просто не змогли б, не мали б права, використати на щось інше. От якщо наведете такі дані, то це вже буде конструктив.
>Тому ліфт потрібен. І не лише в міськраді, а в кожній громадській будівлі.
>Як багато інвалідів відвідують міськвиконком?
Трохи цинічне питання, вам так не здається? Навіть якщо лише один буде відвідувати, тоді вже потрібно ліфт. І мова йде не лише про інвалідів, а взагалі про маломобільних громадян. Я повторюся, таких приблизно 30%, тобто кожен третій (!). Це і травмовані люди, батьки з малими дітьми чи з дитячими візками, літні люди. Навіть я, молодий і здоровий, якось був потрапив в цю категорію, коли зламав ногу і на два місяці зробився "маломобільним". Тоді я сповна відчув, наскільки в нас місто непристосоване для пересування без бар'єрів. Мені тоді навіть на реабілітацію в мед. заклад дістатись було цілою пригодою. Тому й дуже прикро читати такі статті і такі коментарі.
UPD: відповідав на коментар "8 Омельчук Ігор"