Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Виктор Ткачук

Історія про Сучасного лікаря та лікаря-Ретрограда

Автор: , 19.01.2016, 00:33:43
Автор Виктор Ткачук

Виктор Ткачук

все статьи автора

Після попереднього блогу, стосовно бачення витрат на медицину в Житомирі (чи взагалі в державі) отримав багато запитань. З них стало зрозуміло, що нам з Вами треба усвідомити те, як держава заважає розвитку якісної та доступної медицини.

 

Багато людей вважають безкоштовну державну медицину правильним напрямком. На перший погляд це дійсно класно. Але є дві речі, які можуть змінити ці погляди. Перша річ -  очевидна, інша – не дуже, .

 

Перша річ очевидна для тих, хто цікавиться економікою і полягає у тому, що наспраді немає безкоштовної медицини. Немає! Усі медичні заклади, усі лікарі, усі медсестри і санітарки утримуються за наші з Вами гроші. У держави своїх грошей немає, вона розпоряджається нашими грошима, які в нас же з вами і відбирає податками. Очевидно, що стан сучасної медицини показує, що нашими грошима користуються бездарно.  По-іншому з нашими чиновниками не буде.

 

Друга річ. Менш очевидна, тому потребує уяви. Давайте уявимо двох різних лікарів.

 

Першого  ми назвемо Ретроградом.

Ретрограда влаштовує робота у державній лікарні. Навчався він так собі, за влаштування на тепле місце заплатив. Зараз  його влаштовує, що за ним бігають пацієнти, аби він полікував їх застарілими методами застарілими ліками та обладнанням. Влаштовує лікаря-ретрограда і те, що реальної відповідальності за якість лікування він не несе: вилікує чи створить видимість лікування значення немає. Він не хоче розвиватись, бо і так отримує зарплатню від держави та подяки від пацієнтів. Він мріє, щоб таке існування продовжувалось якнайдовше: зібрав подяки, поділився із керівництвом лікарні і залишився на теплому на місці. Як думаєте, таких лікарів багато у державних закладах?

 

А тепер уявіть другого лікаря. Назвемо його Сучасним. Наш Сучасний навчався заради знань. Сучасний не платив за влаштування на роботу, тому отримав не дуже «прибуткову» посаду. На відміну від Ретрограда, Сучасний завжди слідкує за передовими дослідженнями та технологіями, лікує відповідно до сучасних протоколів. Хоч він і розуміє, що коштує в рази дорожче ніж 3000 грн на місяць, але йому все одно неприємно, коли пацієнти «тикають» 100 гривень в кармани халату.  Сучасний мріє працювати у клініці із новим обладнанням, мріє отримувати зарплатню гідну його професіоналізму без тикання у кармани.

 

Як держава впливає на кожного з наших лікарів? На перший погляд неймовірно: виділяючи кошти на підтримку медицини, держава надає переваги Ретрограду, і створює серйозні перепони Сучасному.
Яким чином вони опиняються в нерівних умовах?
Уявіть, що Сучасний лікар знайшов інвестора, який вірить у його професіоналізм і готовий відкрити йому приватний кабінет/клініку з передовим обладнанням та забезпечити високою зарплатнею. Але Іінвестор, спочатку має сплатити податки, щоб забезпечити «державного» лікаря-ретрограда, і лише потім може дозволити собі вкладати кошти в другого.

Якщо інвестору доведеться придбати приміщення для Сучасного, то Ретроград вже дуже добре почувається у кабінеті, який надається  за рахунок податків інших. Аналогічно з обладнанням.


Це все призводить до того, що приватна медицина є дуже дорогою і нецікавою для інвесторів, бо фактично утримує і державну медицину, і сама себе. Це також призводить до того, що державна медицина також стає дорогою: все що, дістається безкоштовно першому лікарю-ретрограду, він звичайно не цінує. О 15:00 він зі словами «Приходьте завтра!» закриває свій кабінет, за який сплатили ми з Вами, і йде додому. Хоча у приватній клініці, цей кабінет та обладнання використовували б у три зміни.

 

Наша влада чомусь вважає досягненням розтринькати наші податки на ретроградну державну медицину. І чим більше розтринькає. тим більше цим пишається. Саме тому, в нас не буде найближчим часом доступної та якісної приватної медицини.  Якщо не зламати підходи, житомиряни будуть приречені чекати у чергах напівтемних коридорів поліклінік на хвилинку уваги нахабного Ретрограда.

 

І не забувайте, що кожна десята гривня, яку Ви сплачуєте податками (наприклад, у магазині), йде на тепле місце для першого лікаря.


P.S. Мені було б цікаво поспілкуватися  та попрацювати із тими, хто розділяє наведену думку. Пишіть у фб. https://www.facebook.com/profile.php?id=100010482103739

Виктор Ткачук | 19.01.2016 | Переглядів: 3637
Редакція сайту може не розділяти думку автора статті
та відповідальності за зміст матеріалу не несе.

Коментарів: 6
пациент
1 Ярослав (пациент)   • 17:51:35, 03.02.2016 [Материал]

У людей должен быть выбор! Хочешь идти в частную -иди, хочешь страховую- плати, нет денег- обычная поликлиника.Зачем государству спонсировать хозяина с толстым кошельком? Где твоя логика? Заказная статья! Обычно большинство востребованных докторов совмещают прием в частных структурах и государственных поликлиниках, больницах( для общего развития тебе). Изучи вопрос, проведи опрос граждан, докторов. мы хотим стастистику а не пустые слова и заказную статью!
Tkachuk_V
3 Ткачук Віктор (Tkachuk_V)   • 11:06:48, 07.02.2016 [Материал]

"Хочешь идти в частную -иди, хочешь страховую- плати, нет денег- обычная поликлиника."
.
Представим, что Вы и Ваш сосед зарабатываете 10 000 грн (если не зарабатываете сейчас - то желаю Вам этого в будущем). У Вас есть семья и ребенок. В январе Вы застраховали семью, заплатив 2000 грн, а Ваш сосед "забил" на это дело (медицина же бесплатная!!!) и на все деньги за год бухал, снимал проституток. Сосед конечно в конце года заболел циррозом печени или гепатитом С.
.
При "бесплатной" медицине. Вы 1000 грн из каждой месячной зарплаты отдаете налогами на лечение бухающего соседа (посмотрите бюджет - именно 10% бюджета - это якобы бесплатная медицина). А Ваш ребенок, вместо того, чтобы поехать на море один раз в год, остается на лето в Житомире.
.
При платной медицине. Ваше медобслуживание Вы оплатили страховкой, а государство больше не лезет Вам в карман. Ваш ребенок на сэкономленные 10 000 грн летом едет на море набираться здоровья. А бухающий сосед либо заранее думает, что никто, кроме него самого не будет оплачивать его медицину и не бухает, либо продает квартиру и переезжает куда-то в село после лечения (справедливое наказание), а у вас появляются такие же адекватные соседи - с детьми и страховкой.
.
Исходя из того, что Вы написали - Вы готовы лечить соседа за свои деньги. Ну - это Ваше право, лично я (и уверен многие другие) - не согласен с такой постановкой вопроса.
пациент
5 Ярослав (пациент)   • 19:15:06, 07.02.2016 [Материал]

Чем вам не нравится обслуживание например в медиборе? Или для вас мало частных клиник? Чем Вам не нравится диагностический центр? Зачем придумывать то что и так есть у нас? Или Вы хотите все поголовно сделать платным? Есть разные слои населения. Пример пренатальный центр на Богунии, если нет у тебя денег то роды и так у тебя примут. А если у человека зарплата 1300, сколько он может заплатить страховки? Этого хватит только на комуналку. Для начала нужно поднять уровень жизни, а потом водить такие реформы.Людей и так уже поставили на колени.От таких реформ в наше время(открываем глаза) уменшиться продолжительность жизни и рождаемость.
Tkachuk_V
6 Ткачук Віктор (Tkachuk_V)   • 17:04:36, 08.02.2016 [Материал]

1. Я думаю, что не открою Америку, если скажу Вам, что большинство частных клиник и кабинетов (при текущей ситуации) открывается главврачами и тп на украденные у нас с Вами деньги из "бесплатной" медицины. Но никак не инвесторами в европейском понимании этого слова.

2. Если бы у нас не было "бесплатной" медицины, зарплата человека, о котором Вы говорите составляла бы не 1300, а 1400 (так как 1/10 идет на "бесплатную" медицину). За 1200 грн в год (100грн*12мес) можно позволить себе неплохой вариант медстраховки с ОПЛАТОЙ ПРЕПАРАТОВ. А сейчас у человека 1300 зарплата, он идет к "бесплатному" врачу, а потом еще и препараты покупает из этих 1300.

3. Бесплатная медицина должна быть для детей, так как они не несут ответственности за алкоголизм родителей или тп. Поэтому да, роды и тп нужно оставлять бесплатными. Но мы с Вами не должны платить за алкаша-гуляку, потому что он гуляет, а мы пашем. Понимаете?

4. Людей ставят на колени не балансированием бюджета (о котором говорю я), а воровством и бездарным управлением.

5. Уровень жизни можно поднять, снизив налоги, которые идут на воровство.

6. Чисто личный вопрос, все-таки. Вы согласны оплачивать за личные деньги лечение алкаша? Не ребенка алкашей. А именно лечение алкаша.
Tkachuk_V
4 Ткачук Віктор (Tkachuk_V)   • 11:10:32, 07.02.2016 [Материал]

"хозяина с толстым кошельком" в нормальных странах называют инвестором, который создает рабочие места и налогами оплачивает такие обязательные вещи как армия и начальное образование.
пациент
2 Ярослав (пациент)   • 18:11:33, 03.02.2016 [Материал]

Название статьи " Несбыточные мечты Виктора Ткачука или не политик и не врач".