Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Шопінг » Гаджети та технології

FPV-безпілотник: що це таке і як працює

Автор: Артем Кондратюк, 10.04.2024, 14:23:34 Що таке FPV дрон, з чого складається і як працює
Згідно з історичними даними, Україна не використовувала безпілотні літальні апарати (БПЛА) у жодному збройному конфлікті до цього часу. Проте, з появою дронів вони стали не просто засобами розвідки для піхоти та артилерії, а й самостійними бойовими одиницями, які можуть виконувати різноманітні завдання, такі як скидання боєприпасів, розвідка, коригування вогню та інші. 

FPV (перший особистий вигляд) став терміном, який широко використовується в українському інформаційному просторі. Це пояснюється тим, що БПЛА може ефективно виконувати завдання, набагато перевершуючи свою вартість. Вони здатні здійснювати виліт у важкодоступні місця, такі як вікна, бліндажі, автомобілі тощо, куди не можуть потрапити звичайні вертольоти.

У нашій статті ми розповімо, що таке FPV дрон, з чого складається і як працює.

Що таке FPV дрон?

ФПВ дрони - це безпілотні літальні апарати, що відзначаються можливістю передачі зображення "з першої особи" (FPV - від англ. "First Person View"). Оператор керує дроном за допомогою пульта дистанційного керування та спостерігає за місцевістю навколо дрона в режимі реального часу завдяки спеціальним окулярам, що надають відчуття, ніби він перебуває всередині самого дрона.

Важливо відзначити, що ФПВ дрони не є військовою технікою. Зазвичай такі безпілотники використовуються у цивільному житті для розваг, наприклад, для спортивних змагань.

ФПВ дрони можуть бути обладнані для перенесення корисного навантаження, проте вони часто працюють без автопілота та GPS. Вони контролюються виключно оператором з допомогою пульта керування.

Але для польотів з використанням FPV-системи вам необхідно:

 • Безпілотний літальний апарат з вбудованою камерою, здатною передавати відео в режимі реального часу.
 • Flight controller-пульт дистанційного керування з радіоуправлінням.
 • Монітор або окуляри віртуальної реальності.


Що таке FPV-дрони?

Дрони FPV можна поділити на три основні типи:

 • Гоночні: ці дрони призначені для льотних змагань і зазвичай відрізняються відмінною маневреністю та легкістю. Вони розроблені для швидкого та агресивного польоту.
 • Кінематографічні: ці дрони оснащені високоякісними камерами і призначені для зйомки відео у високій якості. Вони зазвичай мають стабілізаційні системи та інші функції, що допомагають отримати якісні відеоматеріали.
 • Фрістайл: ці дрони поєднують в собі якості гоночних та кінематографічних моделей. Вони мають достатню маневреність для виконання трюків та екстремальних маневрів, а також здатність записувати відео у високій якості.


Використання FPV-дронів на війні

Українські військові активно використовують безпілотники FPV практично з самого початку повномасштабного вторгнення. Вони експлуатуються різними підрозділами.

Зазвичай військові працюють невеликими групами, що складаються з операторів та їх помічників. Іноді дрони FPV використовуються в парі з розвідувальними вертольотами — це забезпечує операторам більшу ефективність застосування і обізнаність про ситуацію.

Технічні характеристики FPV-дронів

 • Вага. Вага є важливим параметром для ефективності FPV-дрона. Інженери стараються максимально спростити конструкцію, використовуючи легкі матеріали. Типові моделі можуть мати вагу від 46 до 250 грамів.
 • Тривалість польоту. Тривалість польоту FPV-дрона також залежить від кількох факторів, включаючи погодні умови. Наприклад, сильний вітер може знизити тривалість польоту, зносячи дрона в інші напрямки. Легкі акумулятори малої ємності забезпечують роботу лише протягом кількох хвилин.
 • Швидкість. Дрони FPV можуть розвивати значну швидкість, понад 100 км/год, що робить їх ідеальними для швидких маневрів і перегонів.
 • Підйомна здатність. Вага, яку може підняти дрон FPV, значно варіюється в залежності від моделі. Наприклад:
 • Мікромоделі можуть піднімати вагу від 200 до 500 грамів.
 • Міні-коптери здатні піднімати вагу від 0,5 до 2 кг.
 • Пристрої середнього розміру можуть піднімати вагу від 2 до 5 кг.


Ці характеристики важливі для вибору дрона залежно від конкретних потреб користувача й умов його використання.

Автор: Артем Кондратюк, редактор рубрики "Гаджети та технології" на ЖЖ.info
Гаджети та технології | 10.04.2024 | Переглядів: 316 | безпилотник, дрон, FPV-безпілотник

Читайте також на цю тему: